Gözyasi ve Günes
 
tear, tears, gözyaşları, gözyaşı

Gözyaşı ve Güneş

Ayşegül (Hiçdüşünce)

Bırak bugün acılarımda dibe vurayım. Bırak aksın sıcacık gözyaşlarım; içim boşalsın. Yüreğime ağır gelen, nefes almamı engelleyen ne varsa gözyaşlarımla beraber dışarı akıp gitsin.

Korkma! Bu, ilk değil tökezlemem. Muhtemelen son da olmayacak ve her zamanki gibi ayağa kalkmayı da başaracağım.

Kendime hiç yakıştırmadım; acıların ya da korkuların beni alt etmesini. Hani o çok sevdiğim, kendi pusulamı okuyamadığım zamanlarda bana yön gösterir diye okuduğum, sayfalarına yeşil, turuncu, pembe ve illaki de lila renk kalemlerle çizikler atıp bazı yerlerini kahve izi yaptığım, baktığım sayfalarına düşüncelerimi yerleştirdiğim kitapta da söylediği gibi; "Bugün başıma gelen hiçbir sıkıntı, benim gücümün üstünde değil." sözünü kendime şiâr edinmişimdir.

Bazen, tuhaf davranışlarım da olur; anlam veremezsin. Zaten buna fazla da uğraşma. Her şeye anlam yüklemeye çalışmanın işleri daha karmaşık hâle getirdiği olur. Boşver, ne görüyorsan onu gör, arkasında bir şey arama; Deniz, mavidir; gökyüzü, mavi. Güneş de parlaktır, yıldızlar da.

"Hiçbir acı ve üzüntü, insanın içinde tutamayacağı kadar büyük değildir." deyip duygularımı bağrımda saklamaktan yorulduğumda, insan olduğumu hatırladığımda, bırak dibe vurayım. Bırak gözyaşlarımla yol yapayım onlara; özgür kalsınlar. Tabii ben de.

Sonra içimde bir hafif esinti bulayım sevdiğim; kokuları da beraberinde getirsin. Ağlamak, zayıflıktır diyenlere inat, asıl ağladığımda nasıl rahatladığımı, gözyaşlarınınsa sonrasında yüzüme yerleşecek gülümsemelerin habercisi olduğunu göstereyim. Bırak insan olduğumun, duygularımın olduğunun en büyük delilini yargılanmaktan çekinerek saklamak zorunda kalmayım. Kime ne??? Kime ne ha???

Bak. Şimdi gözlerimin parlaklığına bak; Az evvel onları bulutlayan karanlık, dağıldı. Bir dokundum, bulutlar boşaldı. İçinde güneşler açıldı. Evet, evet güneşler. Gökyüzünde bir tane; ama gözlerimde iki tane.

Ayşegül,
14:00, 6 Mayıs 2010, Perşembe.

Ayşegül Osmanoğlu'nun Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: ayşegül, 07.05.2010, 17:59 (UTC):
ağlamak kalbe iyi geliyormuş...:)

Yorumu gönderen: Akhenaton, 07.05.2010, 17:10 (UTC):
Başkaları için ve başkaları ne der diye hayat yaşamayı bırakıp kendimizle kaldığımızda, söyleyecek ve gözyaşlarımızla süsleyeceğimiz ne çok şeyler oluyormuş... :)9Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982593 ziyaretçi (134753063 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler