Güle Güle
 
Kadın, sahil, yalnızlık, veda, ayrılık

Güle Güle

Ayşegül Osmanoğlu

~ Bugün kaybettiğim sevgili dedem'in ve onu son yolculuğuna sabırla uğurlayan anneannemin anısına ~

Yâr;

Gözlerinde okuduğum yalnızlığı yüreğimde büyüttüğümü bilir misin? Ellerim, öylece boşluğu kavramış; sızılarım, bir ömürlük senliği sarmış; öylesine gidişine bakıyorum. Şimdi nasıl pişmanım sana olan sitemlerime. Keşke, keşke seni yeniden bağrıma sarsam dönsen de. Ama dönemezsin ki. Bu gidiş, kesin ve kat'i. Zamanın kumları, savruluyor ardından. Ben, her birini yakalamaya çalıştıkça; sen, parmaklarımın arasından kayıp gidiyorsun.

Oysa ki, seni hiç sevmedim. Sadece katlanırım sanırdım. Zor gelirdi, zoruma giderdi senden duyduğum her bir cümle. Ne söylersen söyle, hatta ister iyi olsun, ister kötü diken gibi, batardın yüreğime de "Çıkıp gitsin benim dünyamdan, genişleyeyim." derdim.

Yâr;

Şimdi anlıyorum ki ben, sen olmuşum; sen de ben. İki beden, tek bir kalp. İki can, birbiri için nefes alıp veren. Sen gidince ben, yarım kalmadım. Çünkü ben de seninle gittim. Artık yoksun. Dünya bana kaldı da ne oldu? Meğer her şeyi anlamlı kılan, senin tüm hayatımı doldurmanmış.

Anlıyorum ki bizi biz yapan, beraberken kendimiz olabilmekmiş. Anlıyorum ki sana kızarken de seviyormuşum seni. Kavgalarımızda seni suçlu görmek değil, affedebilmekmiş mutluluk. Anlıyorum ki sabahları güneşe değil, sana gözlerimi açmak günümü güzelleştirirmiş. Anlıyorum ki; her şeye seninle bakarken, bir mânâya bürünürmüş hayat.

Artık yoksun. Ama bunun sonsuz bir ayrılık olmadığın,ı o duraktan beni de almadan ayrılmayacağını biliyorum. Her günüm, sana yaklaşan bir adım.

Ayşegül Osmanoğlu,
30 Ekim 2010.

Ayşegül Osmanoğlu'nun Diğer Yazıları ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52760956 ziyaretçi (134100925 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler