Günümüzde TV Programlari
 
TV, tv programs, yeni dünya düzeni, illuminati, beyin yıkama, zihin kontrol, brainwashing

Günümüzde TV Programları

Önder Demir

Günümüzde dünyada her insan ortalama her gün 3 ila 4 saat arasında televizyon izlemektedir. Türk ve dünya televizyonlarındaki yapılan programlara bakıyorum; yapılan programların yüzde 80'inin içeriği boş ve anlamsız programlar. Sadece insanların değerli vakitlerini çalıyorlar ve onlara fikir ve bilgi bazında doyurucu olacak
hiçbir şey vermiyorlar ya da veremiyorlar.

Günümüzde milyonlarca dolar harcanarak yapılan dizilere bakıyorum; birçoğu 12 yaş altına hitap ediyor ve ciddiye alınacak hiçbir tarafları yok. Çünkü başrollerinde oynayanlar, psikolojik olarak 12 yaşın üzerinde hareket etmiyorlar ve yaşlarına göre gayri ciddi bir davranış içerisinde hareket ediyorlar. Yapılan açık oturum programlarını seyrediyorum; çoğunlukla programda tarafsızlık, sunucu tarafından dikkate alınmıyor ve taraflı bir tutum ortaya konuyor. Hiçbir şekilde bir sabit çözüm önerisi ya da fikir ortaya konulamıyor. Hani bir atasözü var ya;

"Sağırlar, birbirini ağırlar."

Burada gerçekten sağır olanları değil; daha çok yabancı fikirlere karşı ve kapalı olup da hep kendi fikrinden olan insanları programlarına davet edenleri kastediyorum. Atasözündeki gibi "Sağırlar, birbirini ağırlar." türünden programlar, hep aynı yüzler, hep aynı konular. Değişen hiçbir şey yok. "Aynı tas, aynı hamam; yola devam." türünden yapıtlar. Bu konuda iyi ki günümüzde internet siteleri var diyorum. Çünkü hiç değilse insana doyurucu bir bilgi verebiliyor böyle verimli siteler ve birçok insan, böylelikle televizyon programlarında bulamadığı içerikleri internet sitelerinde buluyor.

Birçok programlara bakıyorum; birçoğu ezbere konuşuyor ve söyledikleri kelimeleri kendileri benimsemediklerinden dolayı önceden yazmış oldukları kağıda bakarak okuyorlar ve çoğunlukla yayın sırasında sorulan ya da sorulacak soruları önceden belirledikleri için doğal hareket etmiyorlar. Hep yapmacık ve hep ezbere hareketler görmüş olduklarımız maalesef.

Öyle programlar yapılıyor ki, içerik ve vizyondan çok uzaktalar ve baktıkça sizin enerjinizi sizden alıp götürüyorlar. Hiçbir hedefi ve vizyonları yok. Sadece reyting yapabilmek için yapılan yapıtlar ve sadece ticârî amaçlı düşünülmüş formatlar ve çoğu zaman reel hayat ile hiçbir bağlantısı olmayan senaryolar. Zaten televizyonculuğun aslında iki tür çeşidi vardır:

  1. Sorgulayan ve çözüm üreten ve toplumu bilgilendiren ciddi televizyonculuk.
  2. Sorgulamayan çözüm üretmeyen toplumu bilgilendirmeyen gayri ciddi televizyonculuk.

Bugün dünyada binlerce televizyon kanalı bulunmaktadır. Fakat bunların içeriğini dolduracak programlar ve yapıtlar, maalesef çok az. Çünkü kaliteli yapıtlar, hem altyapı gerektiriyor; hem de ciddi bir şekilde eğitim gerektiriyor. Bu da yeterli derecede finansman ve destek demektir.

Bir atasözü daha vardır; "Çoğu zarar, azı karar." diye. İşte bu atasözümüz, bugünün televizyon kanalları için üzerinde durulması gereken bir atasözüdür. Kanal sayısı arttıkça kalitede gitgide düşmeye başladı dünyaca. Bugün evlerinde 100 kanalı olup da doğru dürüst bir program formatı bulup da izleyen insanların sayısı, git gide azalmaktadır.

Gelişmiş ülkelere baktığınızda, zaten hemen gözünüze çarpan fark, o ülkelerdeki televizyon kanallarındaki yapılan araştırmacı program yapıtlarıdır ve çok ciddi bir şekilde her gün seyirciye sunulan haberlerdir. Gelişmekte olan ülkelere baktığınızda ise, bol bol dizi, eğlence programları ve müzik programları ile karşılaşırsınız ve haberlerin hiç de haber değeri olmayan olaylar ile insanlara haber diye sunulmasına şahit olursunuz.

.Günümüzde seçici olmak gerekmektedir ve TV kanallarına görüş bildirmek, bence en doğru yoldur. Çünkü böylelikle hiç değilse yapılan ya da yapılacak programların kalitesinin artmasına katkıda bulunacaksınız unutmayın ki talep arzı doğurur.

Selam ve dua ile

Önder Demir,
2 Mayıs 2010.

Önder Demir'in Diğer Yazıları


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52993737 ziyaretçi (134784565 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler