Günesin Yanindaki Esrarengiz Cisim
 
UFO, sun, güneş

Güneşin Yanındaki Esrarengiz Cisim

NASA’nın, Güneş faaliyetlerini gözlemleyen SOHO uzay aracı, 24 Nisan günü olağandışı bir fotoğraf çekti. Görüntüde, şekli sanki inşâ edildiğine işaret eden, oldukça büyük bir gök cismi, Güneş’e çok yakın bir noktada görülüyor.

UFO teorisyenleri, birçok gök cisminden farklı bir şekle sahip olan cismin, çok yüksek sıcaklıklara dayanabilecek teknolojiye sahip bir uzay aracı olduğunu savunuyor.

Fotoğrafta, uzun, mekanik bir kola benzeyen bir uzantıya sahip, birkaç parçadan oluştuğu izlenimi veren büyük bir cisim görülüyor. Fotoğrafın incelendiği videonun izlenme sayısı 700000’e yaklaşırken, UFO meraklıları da cismin uzaylılara ait olduğunu iddia ediyor.

Life’s Little Mysteries sitesine konuşan, Amerika Donanması Araştırma Laboratuarı’nda görevli bilim insanı Nathan Rich, görüntüdeki cismin UFO olmadığını, SOHO’nun kamerasındaki CCD sensörüne çarpan kozmik ışınların geride bıraktığı çizgiler olduğunu söyledi.

Rich, şu açıklamayı yaptı: “Fotoğrafta beliren çizgiler, CCD sensörüne çarpan enerji parçacıklarının (protonlar) yarattığı etkiyi çağrıştırıyor. Bu çizgiler neredeyse her fotoğrafta beliriyor. Fakat beliren çizgiler belli bir süreçte çekilen fotoğrafların hepsinde belirmiyor” dedi.

Rich’in son cümlesi, gizemli cismin UFO olduğunu savunanların düşüncesini destekliyor. Böylece, cismin hareket eden bir uzay aracı olabileceği düşünülebilir.

SOHO’nun çektiği fotoğrafla başlayan tartışma, Aralık 2011’de Merkür’ün yörüngesinde çekilen bir videoda da yaşanmıştı.

Heliospheric Imager-1 teleskopuyla çekilen görüntülerde, Güneş fırtınasının vurduğu bölgede çok büyük bir cisim belirmişti. UFO teorisyenleri, fırtınanın, görünmezlik özelliği olan bir uzay aracını ortaya çıkardığını öne sürmüştü.

Rich, Huffington Post’a yaptığı açıklamada, “uzaylı” cismin, Güneş fırtınasının sonrasında beliren görsel bir efekt olduğunu veya, Merkür’ün bir gün önce çekilen hayalet bir parçacığı olduğunu öne sürdü.

Huffington Post anketinde, katılımcıların % 34.2’si cismin UFO olduğunu düşündüklerini belirtirken, 1.2’si hayal ürününden ibâret olduğunu ifade etti. Katılımcıların % 18’i fotoğrafın kamera hatasından kaynaklandığını öne sürerken, çizgilerin kozmik ışınlar olduğunu düşünenler % 16.2’de kaldı.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: KAYALI, 04.04.2016, 22:22 (UTC):
Gerçekten ilginç...bir gece Ayı dürbünlen izlerken ayın yüzeyinde bir parıltı gördüm,epey müddet devam etti,teleskobum yok,sadece çok iyi Rus dürbünüm var,zamanında çok ağır 80 kg gelen teleskobu almadığıma çok pişman oldum sene 1992 cıvarıydı,üstelik 200 dolardı,gerçekten çok iyi teleskoptu,zaten Ruslar bu işi biliyor,bana Rus ayı gösterdi,ay neredeyse 100 metre uzağımdaymış gibiydi,sırf çok ağır dye almamıştım,eğer alsaydım Aydaki o parıltının ne olduğunu görürdüm.Zaten 8-10 sene önce beyaz elips şeklinde bir cisim görmüştüm bayağı büyüktü,kameram,fotoğraf makinem ve dürbünüm olduğundan aniden bunları yan odaya almaya gidip geldiğimde cisim kaybolmuştu,tam hayalmi gördüm acaba derken 1 hafta sonra kardeşimin hanımının arkadaşıda bende gördüm ayni yerde demesinmi,o daha detaylı görmüş,ama onada hayal görmüşsün demişler,oda saniyeler içinde birden çıktı Karadenize doğru giderken yine ayni şekilde birden kayboldu dedi.Gerçekten çok ilginç olaylar oluyor Dünyamızda ve Uzayda !!!

Yorumu gönderen: Ghost , 08.11.2015, 12:12 (UTC):
Bunlar bizim gunesimizdeki hidrojenı cekip yok etmeye calısan tehlikeli uzaylılar bence bunlara savas açılıp yok edilmeli

Yorumu gönderen: Nibiru, 16.04.2015, 14:19 (UTC):
Cehennemden kaçış adlı film senaryosu yazılır bu görüntülerden sonra. buna benzer bir cismaneyi tusunami görüntülerinden hatırlıyorum, siyah bir görüntüyü beyaz bir görüntü kovalıyordu fiziksel olarak buna benzer bişeydi.

Yorumu gönderen: Divine Wind, 16.04.2015, 00:30 (UTC):
Deposunu gunes enerjisiyle dolduran ufo, ilginc. Gezegen olma ihtimalini de gozardi etmemeliyiz.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55911309 ziyaretçi (142446559 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)