Gecenin Kemani
 
keman

Gecenin Kemanı (Nesir Şiir)

Akhenaton

— Ayna Edebiyat Dergisi'nde yayınlanan ilk yazım —

Ve gecenin kemanı, beynimde kahrolan kırıklık, ay ışığı ve senin için çalacak yine. Sen, yine düşlerimdeki kelebek; ben, yine sana en güzel kelimeleri deren âşığın. Gecenin kemanı, anılar için çalacak; sen, elinde güllerle bana koşacaksın ve bitmeyen bir şiir daha çiçeklerle doğacak. Bir damla gözyaşım, sana bıraktığım hediyem olacak.

Bitti sanacak beynim; hayatımın orta yerinde saçlarındaki beyazlarla yüzüme kederle bakacaksın.

Korkuyla; "Gitme," diyeceksin, "Gitme!"

Bense, susacağım.

Elimdeki titremeyi duyacaksın yüzünü okşarken, belki anlayacaksın. Son bir defa bakacağım o simsiyah gözlerine ve gecenin tû'lunda Ay, beni çağıracak; düşüverecek parmaklarım, saçlarının teline.

İşte, işte o an öpmek isteyeceğim seni. Başımı omuzlarımdan kaldıracağım. Gülümseyeceğim zoraki. Göğsümdeki al 'gonca'yı usulca saçlarına takacağım; ak saçların, yeniden canlanacak. Kırış kırış çizgileri, öpeceğim bir öpüşte çehrenden.

Sonra koparacak seni benden ellerim, "Güle güle!" diyeceğim sana. Kanayan kalbim, ağlamayacak belki seni de ağlatırım diye. Gülümseyeceğim o an; sen, anlayacaksın için için ağladığımı. Dokunmak isteyeceksin ellerime; ama ben arkamı dönüp gideceğim. Göz yaşlarımı tâ içime, seni sakladığım yere akıtacağım. Gideceğim bitkin ve hasta.

...Ve gecenin kemanı, beynimde kahrolan kırıklık, ay ışığı ve senin için çalacak yine. Sen, yine düşlerimdeki kelebek; ben, yine sana en güzel kelimeleri deren âşığın. Gecenin kemanı, anılar için çalacak; sen, elinde güllerle bana koşacaksın ve bitmeyen bir şiir daha çiçeklerle doğacak. Bir damla gözyaşım, sana bıraktığım hediyem olacak.

Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton / gizliilimler.org Admin)
Kahraman Maraş Sütçü İmam Üniversitesi
Ayna Dergisi, 2000

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: ebuzet, 23.07.2010, 22:59 (UTC):
fondaki eserin adını öğrenebilirmiyim rica etsem

Yorumu gönderen: Ebuzet, 20.06.2010, 15:32 (UTC):
evet gerçekten de çok muhteşem bir eser

Yorumu gönderen: D€M€T , 10.09.2009, 23:35 (UTC):
muhteşem bir eser çok hoşuma gitti...!!Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56448590 ziyaretçi (143843489 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)