Genc Bir Kizin Ibretlik Rüyasi
 
bir, genç, ibretlik, kızın, rüyası

Genç Bir Kızın İbretlik Rüyası

Genç kızın son senesiydi okulun bitmesine bir sene kala başörtüsü yasağının polis nezaretinde uygulanmaya başlanmıştı. Yasağa karşı direniş zincirleri de yavaş yavaş aile ve bazı cemaatlerden gelen başınızı açın emeğinizi zay etmeyin, büyük hayırlar için küçük şerleri kabul edin, yasağa direnmeyin, İslam’a hizmet için başka çare yok, zaten başörtüsü fer-i bir mesele olduğunu İslam'ın tek otoriter efendi beyan etmeleriyle, çözülmeye başlamıştı, direniş zincirleri.

Genç kız bu fetvalar ve aile baskısı karşısında başını açıp taviz veren kervanına katılan kızların gitmesiyle artık iyice yalnız kalmıştı, kendisi gibi direnen birkaç kız kalmıştı yanı başında. Onun vicdanı bu fetvayı kabul etmiyordu bir türlü.başörtüsü farzdı nasıl farzı terk edebilirdi.ikna odalarına girmeden cemaat ağabeylerinin başınızı açın iknalarına maruz kalmıştı, nefsi aç diyordu, ama vicdanı rahatsız ediyordu onu açma diyordu. Bazı cemaatler ise haramdır başını açmak diyordu bazıları zaruret haramları helal eder diyordu.genç kız bu fikir ve fetva karmaşası karşısında bocalamaktan bıkmıştı.artık sadece medet umacağı ve güveneceği ALLAH kalmıştı. ONDAN YARDIM İSTEDİ.Rabbim işin hakikatini göster yardım et rabbim diye yaşlı gözlerle yalvarmıştı.

O gece rüyasında iki hakikat sineması görmüştü. O hakikat sinemasında mason vali Nevzat Tandoğan, Bediüzzaman'a: Hoca şu sarığı çıkarıp şapkayı başına geçireceksin. Kanunlarımıza riayet edeceksin diyordu. Bediüzzaman hiddetlenmişti bana bak Nevzat bu sarık bu baş ile çıkar saçlarım adedince başım olsa hakikati Kuraniyeye hepsini feda ederim diyordu. Ikinci hakikat sinemasında şöyle nida ediyordu: Bediüzzaman :Ekmeksiz yaşarım ama hürriyetsiz asla ve o BAŞÖRTÜSÜNÜ TEFERRUAT GÖREN FETVA SAHİBİNİ minberden aşağı atıyordu. ŞÖYLE DiYORDU: Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır diye haykırıyordu. Genç kız kan ter içinde rüyadan uyanmıştı, Rabbine şükür etti kendisine hakikati gösterdiği için. Kendisine kimin kötülük edip başlarını din namına İslam adına açtıranların gerçek yüzlerini anlamıştı artık.

Bediüzzaman sünnet olan sarığı için başını verirken, ben farz olan örtüm için hayatımı versem azdır diyordu niçin okulu bıraktın diyenlere.

NOT: Bu hikaye gerçektir.genç kızın gördükleri hakikattir. Bir dergiden alıntıdır.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: misafir, 24.04.2015, 08:38 (UTC):
Maaşallah Barek Allah Tebrik Ederim.

Unutmayın ki dünyadaki tebrik taktir ve cezaların hiç ehemmiyeti yoktur önemli olan ahirette ki tebriktir ne güzel orada tebrikle meleklerce karşılanıp Sabrınız ve Ecriniz Karşılığı Girin Cennete Tebrik Ederiz Kelamını Duyanlara Rabbim Tüm İman Sahibi Doğru İtikatte Giden Tüm Din Kardeşlerime ve Banada Nasip Etsin.

Kızlarımız,Yavrularımızın Başını acanlar ve iffetlerine saldıranlar unutmayin ki bir gün hesap vereceksiniz dünün nasıl yok olup gittiyse geleceginde mum gibi sönecek bunu düşün ve öyle yaşa.

Yorumu gönderen: ayşgl, 14.03.2014, 16:24 (UTC):
kız son derece haklı bence helal olsun.ben açığım ama türbnlı kardeşlerimi de svyrm saygı dyyorum herkesin din ve vicdan özgürlüğü vardır.ve buna karışarak kul hakkına giriyoyrlar farkında dğller.herkes kendinden sorumludur diyorum ben.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449877 ziyaretçi (143846530 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)