George Clooney Ayhan Isik'in Oglu Mu?
 
George Clooney, Ayhan Işık'ın Oğlu mu?

George Clooney, Ayhan Işık'ın Oğlu mu?

Kategori: Komplo Teorileri

1960 yılında metro Goldwyn Mayer tarafından Amerika’ya çağırılan Ayhan Işık, film teklifi almıştır. İkinci adamı oynaması isteniyor. Türk sinemasının kralı Ayhan Işık, orda kralın hizmetkarı olur mu; tabii bu teklifi kabul etmiyor. Amerika’da kaldığı süre içerisinde yakışıklı aktörümüz ile televizyon sunucusu olan Nick Clooney'in güzel karısı Nina Clooney ile aralarında yakınlaşma olur. Güzel olduğunu nerden mi belli; evvelden de yerel bir güzellik yarışmasında birinci olmuş zât-ı âlileri. Nina hanımın kötü giden evliliğinin de bu yakınlaşma da payı yok değil hani. İşte buradan sonrası artık gerçek mi yalan mı bilinmez. İlişki, Nina'nın hamile kalması ile sonuçlanıyor. Ayhan Işık, birkaç hafta sonra Amerika’dan temelli döner. Nina ikinci çocuğunu yani George Clooney'i gizlice doğurur. İşte bu konuyla ilgili Akşam Gazetesi’nin haberi: [1]

Sinema dünyası; şu sıralar, 1979'da hayata gözlerini yuman Ayhan Işık'la ilgili bir dedikoduyla çalkalanıyor. İnternet sitelerinde dolaşan iddialara göre son dönemde yapılan tüm anketlerde "dünyanın en çekici erkeği" seçilen George Clooney, aslında bir Türk. Babası da ünlü jön Ayhan Işık.

1960 yılında Ayhan Işık, çevirdiği filmlerdeki müthiş karizması nedeniyle Hollywood yapım şirketi Metro Goldwyn Mayer tarafından ABD'ye davet edildi. Ünlü yönetmen David Lean, o zamanlar henüz proje aşamasında olan "Arabistanlı Lawrence" ve "Dr. Jivago" filmleri için Işık'a teklifte bulundu. Başrol değil de ikinci adamı oynaması istenince Ayhan Işık, bu teklifi geri çevirdi.

Nina Clooney Ayhan Işık

Bunun üzerine her iki rol de Mısırlı Ömer Şerif'e gider. Böylece Ömer Şerif, dünyaca ünlü bir yıldız olur, Ayhan Işık ise üçüncü sınıf birkaç İtalyan korku filminde oynadıktan sonra Türkiye'ye geri döner. Ancak ABD'de bulunduğu günlerde Işık, bir kaçamak yaşar. O zamanlar kendi halinde bir TV sunucusu olan Nick Clooney'in eşi Nina ile bir kez birlikte olur ve Türkiye'ye döner. Nina, hamile kalmıştır ve bu ilişkiden 9 ay 10 gün sonra, 6 Mayıs 1961'de dünyaya minik George gelir. O bebek, bugün tüm dünyanın tanıdığı oyuncu George Clooney'dir. [2]

Bu dedikodu, ekşi sözlük başta olmak üzere İnternet sitelerinin en çok konuşulan olayı oldu. İşte Ayhan Işık'ın en yakınındakilerin görüşleri:

Ayhan Işık ve George Clooney

Işık, ABD'den 1959'da Dönmüştü

Çolpan İlhan (Yakın arkadaşı): "Ben hiç öyle bir şey duymadım. Zaten George Clooney'in doğum tarihi 1961. Ayhan Işık ise 1959 yılında Türkiye'ye dönmüştü. 1959'un başında bana "Kalpaklılar" isimli filmden teklif gelmişti. Başrolü de Ayhan Işık'ın oynayacağı söylenmişti. Ama Ayhan Bey, ABD'den yeni döndüğü ve orada birkaç filmde rol aldığı için çok yüksek fiyatlar çekiyordu. Sonuçta istediği rakam pahalı geldi ve yapımcı onu oynatamamıştı. Yerine Sadri Alışık oynamıştı. Biz daha sonraki yıllarda eşim Sadri Alışık'la birlikte kendisiyle çok samimi aile dostu olduk ama böyle bir şey, hiç duymamıştım. İlginç bir iddia; ama doğruluk payı yok."

George ve Adnan Bey

Gerçek Olsa Ayhan Bunu Kullanırdı

Agah Özgüç (Yeşilçam yazarı ve Ayhan Işık'ın dostu): "Bu dedikodu da tıpkı Ajda Pekkan'ın porno film hikayesi gibi bir şehir efsanesi. Böyle bir şey olsa duyardık. Çünkü diğer ABD'ye giden iki oyuncumuz Muzaffer Tema ve Feridun Çölgeçen orada yaşadıklarını anlatırdı. Ayhan da severdi yaşadıklarını anlatmayı. Eğer Nina ile bir ilişkisi olsa bu çapkınlığı anlatır, medyada bunu kullanırdı. Bu sadece geçen 46 yıldan sonra ortaya atılmış bir iddia. Gerçeklik payı yok." [3]

Sonuç olarak doğru mu gerçek mi bilinmez; ama her başarının arkasında bir Türk vardır, bir de başarı genetiktir tezini güçlendiriyor. [1]

Kaynaklar

[1] www.2yuz.com/Ayhan-ışık-george-glooney-in-gerçek-babası-mı.forum.12490.1.htm
[2] www.aktifhaber.com/read_news.php?nID=92957
[3] Akşam Gazetesi, 01 Aralık 2006, Cuma.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Defne, 20.06.2022, 16:59 (UTC):
Peki ülkü hanım Ayhan ışığın gizli oğlu kim? gerçekten bir Ayhan Işık hayranı olarak merak ettim

Yorumu gönderen: Esvet Özer, 26.11.2016, 16:10 (UTC):
Bir kere Ayhan bey Türk kökenli değil Ermeni kökenli ve onların asil bir prens soyundan geliyor..bunun için onu ünlü yaptılar..Abd den gelen film teklifleri kılıfti çünkü bu adamı yalnızca tohumluk olarak kullandılar..başka kadınlarla özellikle soy bırakmak için birlikte oldu Abd ye gizli götürüldüğü zamanlar oldu..kızı bunu hiç sevmezdi neden acaba??ve güneşlenirken balkonunda öldü dediler bu masaldi..benim duydugum ise masonlar kızını kafaladi ve içerden balkonu kilitledi bu da güneşten etkilenince kapıyı açmak istedi kızı kapıyı açmadı camlar kirilmiyordu saglamdi..kıramadı ve güneşte öldü..hatta yanında ki soğuk iceceklere bir şeyleri masonlar kızı vasıtası ile koymuslardi.içinde gumledi zaten..

Yorumu gönderen: Ülkü, 05.12.2014, 19:33 (UTC):
Tabiki onun babası değil.Fazla ayrıntı veremem ama şu anda oyunculuk yapan birinin babası.Ayhan Işık bir masondu ve kendisi gibi mason olan birinin eşiyle yasak aşk yaşamıştı.ondan bir oğlu oldu.O kişi bunu anlayınca teşkilata bilgi verdi.teşkilat da kendi kanunlarını uyuglattı.doktor raporu savcılığa beyin kanaması olarak bildirildi.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284648 ziyaretçi (143401515 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)