Georgia Guidestones Aniti ve Deccal'in 10 Emri
 
Georgia Guidestones Anıtı

Georgia Guidestones Anıtı ve Deccal'in 10 Emri

Mısır’daki Karnak Tapınağı’nın megalitleri, İngiltere’deki Stonhedge ve Japonya’daki Ozu ve Tatetsuki gibi çoğunlukla amacı hala bilinmeyen anıtlardaki kullanımları içerir. Bu taş dikitlerin değeri, insanın atalarından gelen, doğaya sahip olma gereksinimini tatmin etmesinde yatmaktadır.[1] Amacı hala bilinmeyen sembolik taş örneklerinden en günceli ise 30 yıllık geçmişiyle Amerika’daki Guidestone’dir.[2]

Georgia Guidestones (Georgia Rehber Taşları), ABD'nin Georgia eyaletinin Elbert County şehrinde bulunan bir anıttır. 1979 yılında inşa edilmiştir. Kimin tarafından yaptırıldığı bilinmemektedir.

6 granit taştan oluşan anıtın yüzeylerinde, 8 modern dil ve 4 antik dilde yazılmış 10 ilke bulunur. 4 granit taş birbirine ayrı yönlere bakarken ortalarındaki ince bir granit sütun tepeye yerleştirilmiş kapağı tutar. 5.47 metre yüksekliğindeki yapının toplam ağırlığı yaklaşık 108 tondur (107.840 kg).

Georgia Guidestones anıtı, kim oldukları bilinmeyen ve takma adları “R. C. Christian” olan bir topluluk tarafından, Haziran 1979 tarihinde anlaşma yapılarak Elberton Granit şirketine yaptırılmıştır.

Anıtın gerçek dikilme nedeninin bilinmemesi hakkında birçok spekülasyonu da beraberinde getirmiştir. Kimileri sadece turist çekmek için yapıldığını, kimileriyse Amerika’da sonradan türeyen yeni öğretilerin bir ürünü olduğunu düşünmektedir.[3]

Komplo teorisyenleri tarafından sıkça ortaya atılan iddialara göre anıt gizli tarikatlar tarafından Yeni Dünya Düzeni'ni açıklamak üzere yapılmıştır. Başka bir teoriye göre anıt Gül-haçlılar tarafından yaptırılmıştır.

Yoko Ono, anıttaki yazılarla ilgili olarak; "Rasyonel düşünce ile karışıklık çağrısı" ve "Deccal'in On Emir'i" demiştir.[4]

Georgia Guidestones Anıtı

Bu ürkütücü anıta son olarak bir köşe taşı konuldu. Bloğun köşesine konan taşta "2014" yazılı. Anıtta yapılan bu son güncelleme, kimilerine göre "Yeni Dünya Düzeni" takipçilerinin iş başında olduğunu ve bu güncellemeyi yaptığını gösteriyor. 34 yıl önce Yeni Dünya Düzenine gidilecek ilkelerin yazıldığı bu anıt, somut bir plan olarak değerlendirilirse 2014 yılının önemi ne olabilir? Bu anıtta yazılı 10 emrin ilkinin Dünya Nüfusunu 500.000.000 milyonun altında tutulması olduğunu göz önünde bulundurursak 2014 yılında ne gibi gelişmeler yaşandı ve yaşanacak? Ne gibi gelişmelerin zeminini hazırlamıştır? [5] Bu sorular, hala cevaplanmayı bekliyor.

Georgia Guidestones

Deccal'in 10 Emri

10 ilke, yapının dört büyük parçasının yüzeylerine İngilizce, Rusça, Arapça, İspanyolca, Çince, Hintçe, İbranice ve Swahi dilinde kazınmıştır.[4] Bu ilkeler, şöyledir:

 1. MAINTAIN HUMANITY UNDER 500, 000, 000 IN PERPETUAL BALANCE WITH NATURE
  İnsan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000'un altında tut.

 2. GUIDE REPRODUCTION WISELY - IMPROVING FITNESS AND DIVERSITY
  Farklılıkların ve uygunluğun, gelişiminin çoğaltılmasını bilgece idare et.

 3. UNITE HUMANITY WITH A LIVING NEW LANGUAGE
  İnsanlığı yaşayan yeni bir dil ile birleştir.

 4. RULE PASSION - FAITH - TRADITION - AND ALL THINGS WITH TEMPERED REASON
  Tutku, inanç, gelenek ve her şeyi yönet.

 5. PROTECT PEOPLE AND NATIONS WITH FAIR LAWS AND JUST COURTS
  İnsanları ve ulusları, adil yasalar ve sadece mahkemeler ile koru.

 6. LET ALL NATIONS RULE INTERNALLY RESOLVING EXTERNAL DISPUTES IN A WORLD COURT
  Bütün anlaşmazlıkları ülkeler üstü bir mahkemeye bağla.

 7. AVOID PETTY LAWS AND USELESS OFFICIALS
  Küçük yasalar ve kullanışsız protokollerden kaçın.

 8. BALANCE PERSONAL RIGHTS WITH SOCIAL DUTIES
  Kişisel hakları, sosyal görevler ile dengele.

 9. PRIZE TRUTH - BEAUTY - LOVE- SEEKING HARMONY WITH THE INFINITE
  Gerçeği, güzelliği, aşkı, sonsuzlukla ahenk kurma arayışını taktir et.

 10. BE NOT A CANCER ON THE EARTH - LEAVE ROOM FOR NATURE - LEAVE ROOM FOR NATURE
  Dünyada bir kanser olma, doğaya yer bırak, doğaya yer bırak.[3][6]

İlkelerin birincisinde "İnsan nüfusunu 500 milyonun altında, doğayla değişmeyen bir dengede olacak şekilde sabit tut!" yazar. Sonuncusu ise "Dünyanın kanseri olma, doğaya yer bırak'tır.[4] Bu bilgilerin kıyamet ya da tüm kültürlerin yeniden başlayacağı nükleer bir savaş sonrası insanlığa bırakılan mesaj ya da bir "rehber taşı" niteliğinde olduğu düşünülebilir. (Akhenaton notu)

En üstte bulunan kapak taşının üzerindeyse, saat yönüyle Babil, Antik Yunan, Eski Mısır, Sanskritçe dillerinde aynı ilkeler yazar.

Anıttan Batı'ya doğru birkaç metre ötede Kuzey-Güney çizgisi üzerinde yere konulmuş bir yazıt bulunur. Yazıtta yapının yukarıdan görünüşü, yapısal özellikleri ve astronomik yerinin bilgileri, projenin sponsorları ve yapılış tarihi bulunur. Ayrıca yazıtın altı metre altında gömülü bir Zaman Kapsülü vardır. Yazıtın üst kısmında "Georgia Guidestones, 22 Mart 1980'de dikildi" yazar.

Yazıtın sol tarafındaki "Astronomik Bilgiler" kısmında yazanlar; Güneş'in yıllık seyahatini gösterir. ·Channel through stone indicates celestial pole. ·Sunbeam through capstone marks noontime throughout the year.

Astronomik bilgilerin altında "yazar" olarak belirtilen kişi (ler); "R.C. Christians".

Sponsorlar; "Altın Çağ'ı arayan bir grup Amerikalı".

Zaman Kapsülünün üzerinde yazanlar; "Buradan 6 metre aşağıda yer alan kapsül, birgün açılacak."

Anıt, Elberton şehrinin en yüksek noktasındadır. Yapıldığı arazi Elbert Şehri belediyesine aittir. Eski belgelere göre anıt Wayne Mullenix adındaki bir adamın çiftlik arazisi içindeydi.

Tur şirketleri, anıta özel seyahat programları yaparlar. Anıt, oldukça ziyaretçi çeker. 2008 yılında ise bir gece anıta graffitti ile "Yeni dünya düzeni için ölüm", "Hiç kimse dünya lideri değildir" gibi yazılar yazıldı ve resepsiyonla temizlendi.[4]

Georgia Guidestones

Anıtın Hikayesi

Anıtın hikayesi ise Temmuz 1979'un bir cuma akşamında başlamış. Kendisini Robert C. Christian olarak tanıtan, şık giyimli, orta yaşlı, gir saçlı, ince ve uzun boylu bir kişi, ABD'nin ve hatta dünyanın en iyi granit taşının işlendiği Georgia eyaletindeki Elbert kentindeki Elberton Granite Finishing adlı şirkete gidip "Ben küçük bir grup Amerikalı'nın adına burada, hem saat, hem takvim, hem rehber olacak bir granit anıt siparişi vermek istiyorum" der.

Elberton Granite Finishing'in dönemin Başkanı Joe Fendley, o günü şöyle anlatıyor:

"Etkileyici görünen o adamın anlattıklarıyla önce pek ilgilenmedim ama ne istediğini tarif ettikçe şaşırdım. Sadece dev granit taşları işlememizi değil, onları devasa bir astrolojik enstrüman şeklini andıracak bir şekilde yerleştirmemizi istiyordu. Bu çok zor bir işti ve kurtulmak için üç kat fazla bir fiyat söyledim. Ama o rakamı hiç itiraz etmeden kabul etti. Şemalarıyla geldi ve o şemalara göre çalıştık. Her şey bittiğinde ortaya çıkan bu dev anıta şaşırdık. Ama siparişini veren Robert C. Christian o gün bugün ortada yok. Ayrıca buradan ayrılırken bana açıkça R.C. Christian'ın takma bir isim olduğunu söyledi".

Rehber taşının ayakları, Güneş'i yıl boyunca Doğu-Batı yönünde işaret edecek şekilde yerleştirilmiş. Tepe taşına açılan bir delikten gelen güneş ışını, bir ayağın üzerindeki takvimde, günü gösteriyor. Taşın üzerindeki İngilizce, Arapça, İbranice, Svahili dili dahil 8 dildeki bilgiler ise şaşırtıcı derecede hem günlük hayatta hem de yüksek bilimde kullanılabilen bilgiler.

Anıtın Elbert kentinin bir tepesine dikilmesine izin veren belediyede de R. C. Christian adına izin belgesi mevcut. Ama hiç kimse onu tanımıyor. Ne var ki belediyeye çok yüklü bir bağış da yaptığı kayıtlarda.[7]

Kaynaklar

[1] Yrd. Doç. Dr. Yalçın Özgen, "Japon Bahçe Sanatında Kaya ve Taş Kullanımı", İstanbul Üniversitesi, 1989, S. 1
[2] Bilim Kurulu, "Doğal Yaşam Doğal Taş Sempozyumu" (bildiri kitabı), 29-30 Mart 2012, İstanbul, s.96.
[3] www.sonsuz.us/node/rehber_tasi_ABD_georgia
[4] https://tr.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones
[5] https://www.facebook.com/photo.php?fbid=555892001177911&set=a.231884796911968.38307.100002713488237&type=1&theater
[6] www.thegeorgiaguidestones.com/Message.htm
[7] https://www.hurriyet.com.tr/dunya/11697860.asp?gid=229

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: ..., 14.10.2014, 19:06 (UTC):
2014 yazılı ha. Deccalde cıktığına göre ilginç tesadüf.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073803 ziyaretçi (142853546 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)