Gercek Vatanseverlik Üzerine
 
gerçek, vatanseverlik, üzerine

"Gerçek" Vatanseverlik Üzerine

Akhenaton

Ayın Yazısı, Mayıs 2008

1.

Türkiye'nin tâ çok partili sisteme geçtiği yıllardan beri kaderidir; "Milliyetçilik", "Hamaset", "Din", "Bayrak", "Kuvay-ı Milliye Rûhu" ve "Vatanserverlik" gibi millî değerlerimiz, iktidar hırsındaki siyasi partilerin ellerinde tekelleşmiş ve sadece amaca götüren basit bir araç hâlini almıştır. Hatta "Cumhuriyet" ve "Atatürk" bile.

Peki iktidara gelme hevesindekilerin bu son 50 yılda, bu ülkenin kendi insanını, dün cephede omuz omuza çarpışan Kürtünü, Çerkezini, Lazını, kardeşe kardeşi güdümlediği, karşı karşıya getirdiği, iktidara oturmak için onca masum insanın öldürülmesine göz yumduğu, kendi deyimiyle de "it'i ite kırdırma" politikasıyla sırf pastadan yiyeceği bir dilim uğruna bu vatanın evlatlarını birbirine düşman ettiğinden başka ne faydaları olmuş ki Türkiye'ye? Dün Sağ-Sol diye bölenler, sonra Türk-Kürt diye bölenler, ya da bugün Laik - Dindâr diye bölenler; yarın senin evlatlarını yine Bu'cu, Şu'cu diye bölüp de kardeşi kardeşe öldürtecek ve adını da vatanseverlik koymayacak mı? Tüm yaptıklarından sonra, Atatürk'ü kendine kalkan gibi kullanıp günahını örtbas etmeyecek mi? Yoksa bugün, "Ordu göreve, ordu göreve" diye darbe çığırtkanlığı yapanların bana en demokratik ruhlu insanlar olduğunu mu söyleyeceksiniz? Yoksa şu anki mevcut bilmem hangi partilerin, Başörtülü onlarca genç kızı umursadığını, bu sorunu çözmek istediğini mi söyleyeceksiniz???

Hangi parti, iktidara gelmek için kullandığı argümanların bir anda ıstılah edilmesine göz yumabilir ki! Çünkü sorun giderilecek; o zaman da kimsenin kendilerine oy vermesi için bir sebep kalmayacak. Neden çözmek istesinler ki Allah aşkına! İşsiz kardeşiniz, babanız, anneniz mi umrunda onların! Peki bunca çaba, bunca kavga niye? Hakkımı kim sömürecek, kanımı kim emecek, beni kim ezdirecek, sırtımda asalak olarak kim yaşayacak kavgası. Peki size ne oluyor! Kim sizin kafalarınızın üstüne basa basa iktidara gelecek, bundan mı gurur duyacaksınız! Cebinizdeki 10 kuruş'a gözünü dikenleri iktidara getirdiğinizde sizin bu coşkunluğunuz; ya da muhalefet olarak kaldıklarında sizin üzüntünüz niye? Bu yüzden birbirinizi incitmek neden?

Birileri geliyor. Çocuğunuzun eline bir silah veriyor. Git, diyor; şu gazeteyi bombala, git şu yazarı öldür, git şunu korkut bunu korkut. Peki onca anne-baba nerde? Geçmişin sağ-sol çatışmasından gönlü yanan o dönemin masum yüzleri, sevdikleri insanları kaybedenler nerde? Hiç mi ders almadılar geçmişten ve yaşanan acılardan! Peki Malatya olaylarında elimize geçen, Türkiye'nin Dünya Kamuoyu'nda "yanlış" ve "olumsuz" tanıtılmasından başka kazandığımız ne?

Birileri çıkıp Süleymaniye'de Türk askerinin kafasına çuval geçiriyor; siz de "Kurtlar Vadisi'yle yok bilmem "Sağır Oda'yla, kimi "web sitelerini hacklemekle" bunun intikamını aldığınızı sanıyorsunuz. Genç çocukların eline silah tutuşturup da "kilit" ve yok edilmesi Türk Diplomasisi'ne zarar verecek bir ismin ölümü, Türkiye'ye koca bir "eksi" den başka ne kazandırdı? Ermeni sorunu'nu ha bre burnumuza dayatan, katliam yaptın işte, kabul et, kabul et diye gözünüzün içine içine sokan Ermeni Lobi'lerinin ekmeklerine yağ sürmekten başka ne işe yaradı? Kuran, Namus, Bayrak ve Vatan üstüne yemin edenlerin ve masum insanların öldürülmesini de buna alet edenlerin, "En iğrenç vatan hainliği, bayrak saçaklarının arasına gizlenmiş olandır" sözünü bir kere daha hatırlamalarını; "Kuvay-ı Milliye Hareketi" diye içine kapılıp gittikleri şeyin de "Kuvay-ı Milliye" değil "Tefrika-i Milliye'ye dönüştüğünün zerre kadar farkında mı bu "vatanseverler" (!) Kuvay-ı Milliye, Türk'ü, Kürt'ü, Çerkez'i, Laz'ı tek bir yürek birleşip İzmir'de Hasan Tahsin'in; Maraş'ta Sütçü İmam'ın, TEK YÜREK AMA TEK YÜREK düşman'a haykırışı değil mi? Peki şimdi bu bölücülük de ne oluyor!!! İlla da işe yaramak istiyorum, Vatan'ım için bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız;

İşte Mustafa Kemal'in "Bu ülkeyi en çok seven, görevini en iyi yapandır." sözünün haykılanışı hala bayrağınızda. Madem, seviyorsunuz ülkenizi, madem vatanınız için birşey yapmak istiyorsunuz; işte size fırsat! Varınızla yoğunuzla çalışın. Öğrenciyseniz öğrenciliğinize; Mühendisseniz mühendisliğinize. Bu ülkenin kalkınması için, "dış güçlerin güdümünde" yaratılmak istenen istikrar bozucu kışkırtmalara gelmenize değil; tek yürek olup Milli birlik ve bölünmezliğinizle tek yürek, tek Millet haykırmanızda yatıyor. Kimsenin hamasetinizi kullanmasına izin vermeyin ve kimsenin de inancınızı ideolojisine alet etmesine izin vermeyin. İşte gerçek vatanseverlik de budur. Bu ülkenin insanlarını "parçalamak" değil!

Akhenaton (Yazınım 2006-2007, Yayınlanma: Mayıs 2008 ).

Akhenaton'un Diğer Yazıları


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982580 ziyaretçi (134752798 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler