Gizli Numaradan Aranmaya Son
 
cep, tel, msn, gizli numara, teknoloji

Gizli Numarayı Nasıl Engellersiniz?

Cep Telefonunda Gizli Numaralardan Kurtulmak

Görünmeyen numaralardan sıkıldıysanız ve gizli numaraların sizi aramasına engel olmak istiyorsanız bir çözüm yolu var. GİZLİ numaralar sizi arayamıyor, üstelik karşıya bir de sesli mesaj gidiyor.

Turkcell

Gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek istemeyen müşterilerimiz ücretsiz olan bu servis aracılığıyla gizli numaralardan gelen çağrıları rahatlıkla engelleyebilecekler.

Servisin kullanılması durumunda gelen arama telefon çalmadan otomatik olarak geri çevrilecektir.

Arayan kişi “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz” anonsunu duyacaktır.

Gizli numaradan arama kısıtlama servisini; aktif hale getirmek için *253#; iptal etmek içinse #253# yazıp YES tuşuna basmanız yeterli.

Türk Telekom

Türk Telekom'un gizli numara engelleme servisini aktif etmek için birden fazla seçenek buluyor. En basit yöntem ise yukarıda Turkcell için kullandığımız, *253# tuşlayıp arama tuşuna basmanız.

Vodefone

Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazıp 7046'ya mesaj yollayabilirsiniz ya da 7046 yı arayabilirsiniz Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazıp 7046'ya mesaj yollayabilirsiniz ya da 7046'yı arayabilirsiniz. "Vodafone Gizli Numaraya Kapalı" servisini aktif hale getirmiş olsanız bile; analog santrallarden, PBX'lerden ve yurtdışından numarasız olarak gelecek çağrılar engellenememektedir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: B. Çalınga, 06.09.2020, 06:51 (UTC):
Ya şu alısün numarası yerine sözcük bulunan kısa mesajları engellemenin yolu var mı?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53643235 ziyaretçi (136600433 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler