Gizli Sirlar Ögretisi
 

Gizli Sırlar Öğretisi

“İnsan egosunun esiridir. Bu esaretten kurtulmadan özgürleşemez. Bunu gerçekleştirebilmek için fazlalıkların terk edilmesi gerekir.”

“Evrende her şey bildiğimiz ve bilemediğimiz belirli kurallar dahilinde gerçekleşmektedir. Bunlar bazen üstün sezgilerle bazen de bu bilgiyi bilen bir kişiden öğrenilebilir. Bu öğrenmiş olduğunuz bilgiyi, güvendiğiniz bir başkasına söylüyorsunuz. Böylece o kişi de, sizinle birlikte bazı sırları muhafaza eden kişi durumuna geçiyor. Bunu sizden sonra gelecek kuşaklara da nakletmek istiyorsunuz. İşte böylelikle gelenek oluşmaya başlıyor.

Aktarılan bu bilgiyle birlikte aslında bir enerjinin de aktarımı söz konusudur. Çünkü her bir bilginin kendine özgü bir tesir alanı yani enerjisi vardır. Örneğin Mevleviler'in sema sırasında bir ellerinin yukarıya açık olması buna karşılık diğer ellerinin yere dönük olması tesirin nakledilme mecburiyetini sembolize eder.”

“Tüm dinler aynı gerçekleri farklı bir üslupla insanlara anlatmaktadırlar. Dinlerin içerdikleri bilgiler sembollerle aktarılmıştır. Bu semboller çözülmeden dinlerin mecazi dili çözülemez.”

“ Evrende işlemekte olan bazı yasalar vardır. Bu yasalar öğrenilirse insan yaşamını daha kolay tanzim edebilir. Örneğin her bir olayın bir sebebi ve bir sonucu vardır. Hiçbir şey evrende tesadüflerin sonucu değildir. Bu genel yasaya ‘Sebep-Sonuç Yasası' denir. Evrende bu yasa gibi daha pek çok yasalar mevcuttur ve evren bu yasalarla ayakta durur.”

“ Asıl mesele kendi kendimize yalan söylemeyi durdurmaktır. Zaten bu başarılmadan diğerinin önünü almak mümkün değildir. Toplumsal bir kural olarak insanlara öğütlenen bu meselenin niçin önü bir türlü alınamıyor derseniz, cevabı son derece basittir. İnsanlar kendi kendilerine söz geçirememektedir. Çünkü duygu ve düşüncelerine hakim olamamaktadırlar. Burada da düşüncelerin kontrol altına alınamaması meselesi ile karşılaşırız. Düşüncelerin kendi kendilerine yalan söyleme durumunun önünü almak son derece zordur. Özel çalışmalar gerektirir. Yani düşüncelerinizde hiçbir negatif değerdeki enerjilere yer vermemek.”

“ Kayıp Uygarlıklar ve Kayıp Sırlar : ‘Bizim bilmediğimiz bazı sırlara eskilerin vakıf olduklarını kabul etmek zorundayız.' Bu sözler 20.yy'ın önemli biliminsanı olan Einstein'a aittir. Evet. İster kabul edelim ister etmeyelim ancak tarihin geçmiş devirlerine doğru uzandıkça eskilerin bizim bilmediğimiz sırlara sahip olduklarını görüyoruz. Böylelikle Einstein'ın bu konuda da haklı çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kimdi bu eskiler? Bu eski insanlar Atatürk'ün de izlerine rastladığı Mu ve Atlantisli bilgelerdi. Mu ve Atlantisliler'in, maddi ve manevi alanda son derece ileri seviyede bilgilere sahip oldukları günümüze kadar gelen yazılı belgelerde kendini göstermektedir. Daha sonra okyanusun sularına gömülen bu uygarlıklar, batmadan önce kendi kültürlerini çevre kıtalara yaymışlardı. Orta Amerika'ya, Orta Asya'ya ve Afrika'nın Kuzey Bölgesi'ne yani Mısır'a yaptıkları yoğun göçlerle, ellerinde bulundurdukları sırları bu bölgede yaşayanlara da aktarmışlar ve onları, gerek bilim alanında gerekse din alanında eğitmişlerdi.”

“ Sembol gizleyerek açıklar, açıklayarak gizler. Bu sembolizmin ne olduğunu açıklayan en güzel sözlerden biridir.”

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: yıkık, 07.12.2010, 10:51 (UTC):
bir anlam veremiyorum aklımı allak bullak etti aslında zırvalıkta yok değil ama bilemiyorum

Yorumu gönderen: Ömer, 21.10.2010, 00:44 (UTC):
Arkadaslar bir sey ögrenebilirmiyim sizlere sorarak --gizli ne demek-sır ne demek bir bilgi veya bilgiler eger 2.inci veya daha cok sahis veya sahislar tarafindan biliniyorsa bu sır ve gizli kismina giriyormu... benim kanaatimce girmez bence bu giz veya sırlar o anlatan insanlarin sırlariydi bizlere anlatılınca bu bir bilgiye dönustu diye dusunuyorum

Yorumu gönderen: gözdenur, 25.02.2010, 16:45 (UTC):
bu gibi şeylerden korkarım

Yorumu gönderen: mysterious, 01.02.2010, 23:10 (UTC):
vaktimi caldilar vaktim olursa bakarim.

Yorumu gönderen: bendeki ben, 14.01.2010, 07:56 (UTC):
karanlıkta kaybolan şehir. tan vakti vatikanda akan kan tamam.

Yorumu gönderen: yeşilkale16, 07.01.2010, 03:26 (UTC):
5,30 saattir bu siteyi okuyorum.MOderatörlere ulaşamadım konu okumakdan.Buradan mesajımı ileteyim istedim,siteyi hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum.Gerçekten zengin ve önemli içeriğe sahip.İyi çalışmalar...

Yorumu gönderen: konyalı bedbaht, 04.01.2010, 22:21 (UTC):
masallah ne kadar güzel bi site burası allah emeğinizi yar etsin

Yorumu gönderen: gökan, 13.12.2009, 09:59 (UTC):
murathan or ta te pe nar de

Yorumu gönderen: serkan, 17.11.2009, 22:18 (UTC):
Birçok gizli öğretiyle uğraşan insanlar iç benliğine dönmüştür. Aslolan bilgi dışarıda değil, insanın kendi içerisindedir. En basiti aikido bilgisine japon üstatlar yoğun meditasyon yaparak ulaşmışlardır. Eski mu kabileleri de sürekli oruç tutar ve meditasyon yaparlardı. Biz masadan doymadan kalkmadıkça, günde en az yarım saat meditasyona vakit ayırmadıkça. Mutfak ve banyo arası gidip geliriz. Bilgiye ancak ve ancak derin meditasyonla ulaşılabilir. Bilgiler size otomatikman akar. Alfa bandına bile girmeyenler bu konularda konuşup duruyorlar. Yeni doğan bebeklerin taç çakra kısmına bakın. Çok yumuşaktır. Bastırsanız içine geçer. Biz yetişkinlerde bu kapalı duruma gelmiştir ama kapanmamıştır. Kapansa zaten şu an dünyada olmazdık. Hayvanların alt 3 çakrası çalışır. Bizde de bu 3 alt çakra çalıştığı sürece bir yere varamayız. Varamayanlara da sözüm yok. Çünkü Allah 120. günde o şekilde yazdıysa, bazı insanların solar pleksüs çakrasından enerji yukarı çıkmaz. Aynı hayvanlar gibi yaşarlar. Çiftleşirler, yerler, içerler ve ölürler.

Yorumu gönderen: harun, 15.11.2009, 22:27 (UTC):
yazıda insan egosunun esiridir bu esaretten kurtulmadıkça özgür olmaz deniliyor katılmamak mümkündeğil çünkü insan benliğine teslim olarak Allaha teslimiyetten çıkar kafirlergibi Allaha teslimiyet nekadar artarsa insan benliğindenkurtulur ve okadar özgür olur modern ve çağdaş özgürlük aslında insanı nefsine ve dünyaya esir yapar buda insanın hüsranıdır.

Yorumu gönderen: mehmet, 11.11.2009, 13:16 (UTC):
sevgili site sakinleri bu ilim bir deriin deniz hemde dikkak gözünüz yanabilir.

Yorumu gönderen: nurrahman, 31.10.2009, 15:29 (UTC):
ben.ilim.öretmek.istiyorum

Yorumu gönderen: pranga, 29.10.2009, 16:47 (UTC):
sanırım bunlar Mist sırları yani Küçük sırlardan haberdar olan kişilerin bildiği sırlar.. halbuki Gizli Sırlar Öğretisi yani İnisiyatik Öğrenim 3 aşamadan oluşur: Küçük Sırlar,Büyük Sırlar,Gerçek Sırlar... Ergun Candan'ın Gizli Sırlar Öğretisi kitabından alıntı yapılmış sanırım.herşeye rağmen güzel bir konu olmuş ancak daha fazla bilgi vermeniz daha iyi olabilir...bir de resmi kontrol edin lütfen,gözükmüyor... teşekkürler.

Yorumu gönderen: Cengizhan, 21.10.2009, 06:26 (UTC):
Site gerçekten itina ile hazırlanmış.Hazırlayanın ellerine emeğine sağlık.Bu yazıyı okurken aklıma Gavs-u Azam Abdulkadir Geylani hakkında bilgi koymanızı rica etsem. ve de fenafillah sıfatının ne demek olduğunu da. tşk ederim. kherbassor@hot..

Yorumu gönderen: zeynep, 04.10.2009, 13:34 (UTC):
nedir bu gizli ilimler

Yorumu gönderen: chris, 26.08.2009, 00:00 (UTC):
sanırım bunlar Mist sırları yani Küçük sırlardan haberdar olan kişilerin bildiği sırlar..
halbuki Gizli Sırlar Öğretisi yani İnisiyatik Öğrenim 3 aşamadan oluşur:
Küçük Sırlar,Büyük Sırlar,Gerçek Sırlar...
Ergun Candan'ın Gizli Sırlar Öğretisi kitabından alıntı yapılmış sanırım.herşeye rağmen güzel bir konu olmuş ancak daha fazla bilgi vermeniz daha iyi olabilir...bir de resmi kontrol edin lütfen,gözükmüyor...
teşekkürler.

Yorumu gönderen: özcan , 11.08.2009, 14:06 (UTC):
bilgi başlığa göre aydınlatıcı ve öğretici değil!

Yorumu gönderen: yılmaz, 16.06.2009, 11:13 (UTC):
sitenize banner reklamı vermek istemiştim ama
siteniz siyah be beyaz hakim sanırım olmucak. ve bu arada sitenizde hç kimsenin reklamınıda göremedim
www.multiteksatis.com şayet kabul ederseniz ki ben ğage rengi 2 veya 3 olan sitelere yıllık 100 veya 150 kontör gönderiyom irtibata geçebiliriz .kolay gelsinBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 55882827 ziyaretçi (142383377 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)