Hüzün Kokuyor Deniz
 
deniz ve kadın, sea and woman

Hüzün Kokuyor Deniz

Bircan M.

Deniz kokar hüzün rengi yosunlar,
Gözyaşları yaratır okyanusları yeniden;
Silmeyi isterim.
Uzanırım Deniz'e, elimde kalır;
Tuzu çaresizliğimin.
Ağlama demek gelir içimden,
Sen ağlama, zaten okyanus olmuşsun.
Ben, ayağımı sokamazken kıyılarına;
Kıyamazken seni,
Ağır gemilerin altında ezilirsin de
Hüzün kokan dalgalarına dokunamam.
Saramam yalnızlığına yalnızlığımı
Uzak kalışında bana
Ve ben sana ulaşırken şeffaf sevgim ile
Yetmez bilirim.

Bir sal olsam dağılır hüznün,
Ve dokunsam tuzlu gözyaşlarına ellerimle,
Sen ağlama desem,
Tıpkı senin bana dediğin gibi,
Tıpkı senin beni berrak suyun ile yıkadığın gibi,
Ben de köpük köpük dalgalarına
Bıraksam sevgilerin en temizi bulsun seni
O zaman mutlu olurum mavilerinde.
Ama bugün.
Hüzün kokuyor Deniz.

Bircan. M

28 Ekim 2010, Perşembe.

Bircan M'nin Diğer Şiirleri ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Deniz, 31.10.2010, 00:15 (UTC):
uykum geliyo:(

Yorumu gönderen: Deniz, 29.10.2010, 08:54 (UTC):
aysegul guzel sozlerin için tsk ederim:)ben o gokkusagini dun gece gordum zaten rengarenk haliyle hemde:)aglamak yok artik selma ablaninda söledigi gibi:) saolun:))

Yorumu gönderen: Deniz, 29.10.2010, 08:28 (UTC):
yani abim guzel diilmi babacan diilmi..guven demek diilmi..daha bi çok sey sayabilirim abi çok sey demektir..az bile demişim..neresinde yagcılık buyrun söyleyiniz efendim..abime havale edecen mi? nereye..

Yorumu gönderen: ((Bircan)), 29.10.2010, 08:12 (UTC):
Yak sen yağ yak:)bundan sonra hüzünlü olduğunda seni nereye havale edicez onu öğrendik haberin yok:)

Yorumu gönderen: Deniz, 29.10.2010, 07:26 (UTC):
Nasil guzel nasil babacan bi abisin biliyorum..en guzeli benim abimsin:) yok huzun felan soz, yoksa dayak geliyo burasi kesinlikle anlasilmiştir:)sen gülonun abisi olarak, o hakka coktan sahip oldun abim biliyosun:)sevgilerimle..ilk kez dinledigim deniz sarkimi çok sevdim çok guzelmiş tsk ederim:))

Yorumu gönderen: Selma .D, 28.10.2010, 21:51 (UTC):
Evet deniz ne öyle hüzünler falan hüzünler yazılarımızda kalsın artık gülelim hayata hep birlikte bak ne güzel bir aileyiz şimdi şarlılarla beraber.akhenaton serbessin dövebilirsin benden sana izin yola getirdin ya bunları helal olsun diyorum sana

Yorumu gönderen: Akhenaton, 28.10.2010, 19:38 (UTC):
Sana ne dedim: Sana hüzünlü şeyler yasak. Canın DAYAK YEMEK istiyosa, buyur, hüzünlen... Eh, gülüm, bu kadar hakkım da olsun üstünde bırak da.

Yorumu gönderen: Bircan, 28.10.2010, 19:25 (UTC):
Uzunmu:)destan gibi maşallah sevgi kelebeğin biliyor sevdiğini bizde seviyoruz seni:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 28.10.2010, 19:17 (UTC):
denizcim;ben sana-ne kadar insani olsa da-hüznü hiç yakıştıramıyorum nedense???o bıcır bıcır hallerin,içtenliğin samimiyetinle sen benim gözümde bir gökkuşağı gibisin(fen dersini hatırla:)önce yağmurlar yağar,sonra güneş belirir veee tadaaaa her görene mutluluk veren bir gökkuşağı...dilerim ki her hüzün yağmurunun ardından yüreğinde belirecek bir gökkuşağın olsun...bircan'cım yine döktürmüşsün sizdeki bu şiir yazma yeteneği bana bu şiir işinden vazgeçmem gerektiğini öğretti...çünkü;her insanın kalbi sizin ki gibi konuşamıyor,kelimelerde hayat bulamıyor...sevgi kelebeklerim sizleri çok sevdiğimi biliyorsunuz:)ahh bu arada ağlamaktan korkmayın kızlar ağlamak kalbin ömrünü uzatıyormuş.ya sanırım çok uzun olduuuuu...:)

Yorumu gönderen: Bircan, 28.10.2010, 19:09 (UTC):
İki şeyi çok severim...Biri kararlı olanları değeri ise kendinden emin olanları senin emin olduğun gibi:)))

Yorumu gönderen: Deniz, 28.10.2010, 18:57 (UTC):
:))her deniz ben diilim senin denizin benim..her denizde senin diil sadece ben deniz seninim:) nasilda uydurdum:)daha ne olsun içimin guleryuzu oldun birden gayet guzel olmuş hemde çok sevdim çok sevindim bak:)gulelim tmm:)) söz dinlerim ben:)

Yorumu gönderen: Bircan, 28.10.2010, 18:36 (UTC):
Denizim diyorum Denizim diyorum başkada bişey demiyorum:)yok diyorum...Senin o gülen hüznünü severim ben...Hemende üzerine alınmış her deniz senmisin yani:)))ben teşekkür ediyorum bu süprizi hazırlamamda yardım eden sevgili site sahibine gülmeniz benim için çok önemli hepinize alıştım elimden bu kadarı geldi canım ancak bu kadar yapabildim...Hep gülelim hayat çok kısa...Değerini kaybetmeden bilmek lazım...

Yorumu gönderen: Deniz, 28.10.2010, 18:22 (UTC):
bir baska buruktu içim bugun anlam veremedigim anlamsizliklar içinde..hüznüm aglarken içimde sessiz sessiz böle bi guzellikle karsilaştim..ne denirki ne sölenirki şimdi hangi söz anlatir sevgili arkadasima dostuma kardesime bircanima ve abime minnet borcumu , sevgilerimi..sevgi neydi..diye düşünürdüm saatlerdir sanirim anladim..çok tsk ediyorum hemde çok..hüznüm guluyor şimdi:)))Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53004736 ziyaretçi (134812424 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler