Harabe Olmus Gönlüm
 
yalnızlık, yalnız kadın, hüzün, ayrılık, aşk, özlem, hasret

Harâbe Olmuş Gönlüm

Selma D.

Ne kadar denesem olmuyor, olmuyor işte. Harâbe olmuş gönlüm. Bütün dağlar, yıkılmış sanki üstüme. Hiçbir şey, artık eskisi gibi güzel görünmüyor gözüme. Eskiden her şey, bir başkaydı. Şarkıları bile bir başka dinlerdim. En azından, hayatı severdim.

Hayat, sana da kızıyorum bak beni ne hale getirdin. Bazen, "Alıp başımı gideyim." diyorum buralardan Ama nereye? Var mıydı mutsuzluğun olmadığı bir yer? Ya da herkesin birbirini sevdiği bir dünya?.. İşte bunların hepsi, bir rüyâ; gözlerini açtığın anda kaybolup giden.

Yoruldum artık mutluluğun peşinde koşmaktan. Yoruldum artık sevdiklerime kendimi anlatamamaktan. Bıraktım artık her şeyi; olduğu yerde kalsın. Ben, gitmek istiyorum sonsuzluğun olduğu o yere. Gitmek istiyorum bir daha dönmemek üzere. Ben. Sevmiyorum artık. Hem, ölüler sever mi?

Nefes alıyorum diye yaşıyorum sanmayın. Çoktan kendi benliğimin içinde kaybolmuşum. Daha ölmeden yaşayan bir ölü olmuşum. Bugün, bayramınız olsun bütün sevdiklerim. Siz getirdiniz beni bu hâle.

Birbirini sevip de kavuşamayan bir sürü insan gördüm. Bana "Sev hayatı." diyorlar. Nasıl seveyim? Harâbe olmuş gönlüm.

Selma. D

10 Ekim 2010, Pazar.

Selma D.'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Selma .D, 13.10.2010, 10:55 (UTC):
Deniz sen benim harebe gönlüme bakıpta aldanma seviyorum kız hayatı ve bütün canlıları bir saniyelik bu düşünceler gönlümü harabeye çevirenler üzülsün ben mutluyum şimdi

Yorumu gönderen: Deniz, 13.10.2010, 08:20 (UTC):
hiç bişi için gec diil selma abla..guzel olani düşün..viranede olsa gönuller elbet bigun birine saray gibi gelicek umudunu kaybetme..vazgecmede..çok huzunnlu olmuş bu moddan cıkmak lazim artik:) ellerine saglik güzel ablacim deniz bunu begendi...

Yorumu gönderen: Bircan.M, 13.10.2010, 06:43 (UTC):
Zambaklar hep gübrelikte açarlar ama farkedilmezler hep güzellikler mükemmel yerlerde aranır...İşte gerçek yüreklerde harabelerde olur bu yüzden cesaret ister yüreğine kıymık batarak o yüreği aramak ayaklarına çivi batarak kalıntılar üzerinden ulaşmak emek ister...Ben senin o harabeliğin içinde nasıl bir yürek taşıdığını biliyorum:)seni seviyorum...Bu arada son günlerde yazıların çok güzel emeğine sağlık...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982591 ziyaretçi (134752972 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler