Hasretin Sessizligi
 
kalp, anahtar, heart, key, hasretin sessizliği, aşk, love, sevgi

Hasretin Sessizliği

Selma D.

Hırçınlığımı gizlediğim bir hasretin sessizliğinde susuyorum.

Zamanla unutulur belki bu hasretliğin beni yakışı. Küllerini savurmak istiyorum havaya ve yok oluşunu seyretmek. "Bir daha asla sevmem!" diyorum.

Neydi sevmek? İnsanın canını bu kadar çok yakan, her sevişimde bir şey vardı beni ondan uzaklaştıran.

Neredeydi sevmek; Herkes, sevmeyi başarabiliyor muydu? Katlanabiliyor muydu aşkın içini acıtan sancılarına? Ne zaman denesem; bana göre değildi aşk. Ne zaman denesem. Bana göre değildi hasretlik.

Ne zaman başlasam, sonu gelmiyordu ayrılıkların. Zaten hasretlik büyütmüştü içimdeki sevgiyi. Ben, sevmiştim; ama kimse, benim gibi sevmemişti.

Bazen, çıkayım diyorum kalbimin derinliklerinden; ama korkuyorum. Sonra yine kalbime dönüp kapatıyorum kapılarını. Anahtarını da sıkı sıkı tutuyorum ellerimde. Acaba diyorum. Acaba. Bir daha güvenebilir miyim?! Sevebilir miyim bu pas tutmuş küflenmiş yüreğimle?! Sonra kalbimin sesini dinliyorum. Ben, sevmesem de; sevgi gönderiyorum sevgi dolu yüreklere: "Sevin," diyorum. "Korkmayın!.."

Siz bana bakmayın. Ne kadar korkutsa da aşk beni; siz, sevin, karşılıklı olursa sevgiler. Aşk, verecek size vakti geldiğinde en güzel mûcizesini. Bana gelince; kalbimin derinliklerinde yine de seviyorum. Öyle alıştım ki yerime; artık hasretin sessizliği, korku vermiyor içime. Arkadaş oluyorum sonunda, hasretin sessizliğiyle.

Selma. D,
2 Eylül 2010, Perşembe.

Selma D.'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Selma .D, 05.09.2010, 01:40 (UTC):
Canım benim.

Yorumu gönderen: kim, 05.09.2010, 00:49 (UTC):
sadece susarak özlüyorum..hasretin sessizligi böle bişi olmali..severek okudum guzel yuregine saglik selma abla..Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52997444 ziyaretçi (134794172 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler