Hastaliga Neden Olan Mikroplar Cin Mi?
 
mikrop, hastalık, cin, cinler

mikrop, hastalık, cin, cinler

Hastalığa Neden Olan Mikroplar Cin Mi?

Sahih-i Müslim'de zikredilen bir hadiste, Hz. Muhammed'den azık isteyen Nusaybin cinlerine Hz. Muhammed'in (sav); "Kesilirken Allah'ın adı ile kesilmiş ve olabildiği kadar bol etli olarak elinize geçen her kemik sizin azığınızdır. Her deve pisliği de hayvanlarınıza yemdir." şeklinde karşılık verdiğini belirten Prof. Dr. Ali Osman Ateş, Resulullah’ın, "Kemikle, hayvan gübresi ile taharetlenmeyin çünkü onlar kardeşlerinizin yiyeceğidir."

hadisindeki cinlerle, tıbbi bir terim olan mikropların kastedildiğini savunuyor. Cin ve Şeytan'ın kendi yaratılışlarına uygun beslenme tarzları olabileceğim ifade eden Prof. Dr. Ali Osman Ateş, "Ancak bunun pis mikrop yatağı tezekler ve kemikler olmadığı açıktır. Eğer onlar enerji sağlamak için bizim gıdalarımıza muhtaçlarsa, herhalde bunu kemik ve tezekten değil, bizim de hoşumuza giden temiz gıdalardan sağlarlardı." diyor.

Yukarıdaki hadiste geçen "Kesilirken Allah'ın adı ile kesilmiş ve olabildiği kadar bol etli olarak elinize geçen her kemik sizin azığınızdır." ifadesinden Allah Resulü'nün neden hayvanların mutlaka Allah'ın ismiyle kesilmesini istediği daha iyi anlaşılıyor zannediyorum.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284483 ziyaretçi (143400876 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)