Hava Üssünde Sorti Yapan UFO'lar
 
hava, sorti, ufo'lar, yapan, üssünde

Hava Üssünde Sorti Yapan UFO'lar

2 Uçan daire 16 Eylül 2001 Pazar gecesi saat 23:30–24:15 arasında Kayseri-Erkilek 12. Hava Ulaştırma ve Üs Komutanlığı'nda yüzlerce askeri görevlinin tanıklığında, üssün iniş pistinin üzerinde 45 dakika olağanüstü manevralarla sorti yaptılar

Ertesi sabah, askeri Üs'ten, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'ni arayan asker Tayfun Çolakoğlu, 2 UFO'nun 16 Eylül akşamı, Üs Havaalanı üzerinde, yer seviyesine 60-70 metre kadar alçalarak yaptıkları olağanüstü manevraları ve sortileri, yüzlerce askeri görevli ve yetkiliyle birlikte şaşkınlıkla izlediğini belirtmiştir. Çolakoğlu, o gece nöbetçi amir olan Hava Pilot Yüzbaşı Halil Gündüz'ün, durumu derhal Üs Komutanı Tuğgeneral Mehmet Erten'e bildirdiğini belirtmiştir. Yaşanan bu olağanüstü durum üzerine, Üs Komutanı Tuğgeneral Mehmet Erten, olay hakkında bilgi almak ve teftişte bulunmak için gece yarısı 01:00 sularında üsse gelmiştir.

Üssün radar operatörleri tarafından radarlarda da tespit edilen cisimler, 45 dakika boyunca yüzlerce üs personeli tarafından izlenmiş ve cisimler daha sonra bir anda gözden kaybolmuşlardır. Önce tek olan ve daha sonra 2 UFO olarak, üssün iniş pistinin üzerinde dakikalarca inanılmaz süratlerde manevralar yapan UFO'lar, üssün kameraları tarafından da filme alınmıştır.

UFO'ların sorti yapmasıyla gelişen bu önemli hadise, olay gecesi 222. Filo Nöbetçi Amirliğini yapan Hava Pilot Yüzbaşı Halit Gündüz tarafından tutanaklara geçirilmiş ve Üs'sün komutanı tarafından derhal Ankara Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na rapor edilmiştir.

Merkezimiz Başkanı Haktan Akdoğan, 17 Eylül Pazartesi günü Üssü arayarak, Yüzbaşı Ender Özdengil'le konunun detaylarını öğrenmek üzere bir görüşmede bulunmuş ve Yüzbaşı Özdengil Haktan Akdoğan'a olayın gerçekliğini doğrulayarak, bu önemli olayla ilgili bilgilerin Ankara Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bir resmi raporla bildirildiğini teyit etmiştir.

18 Eylül Salı günü, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Değerlendirme ve Denetleme Başkanı Korgeneral Aydın Okan, yüzlerce askeri personel ve subayın gözleri önünde yaşanan bu önemli olayda yaşananları ve üssün üzerinde 45 dakika boyunca inanılmaz manevralarla hareket eden ve sorti yapan 2 UFO'nun, üssün kameralarıyla çekilen görüntülerini izlemek ve bilgi almak için, Kayseri-Erkilek 12. Hava Ulaştırma ve Üs Komutanlığı'na gelmiştir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: yiğit, 03.03.2014, 14:46 (UTC):
fotomontaj yasaklansın mk

Yorumu gönderen: ohazer, 03.11.2010, 11:52 (UTC):
Güya üsten Sirius Merkezini aramışlar.Buradan da anlıyorsunuz ki basına servis edilen haberin kaynağı Sirius Ufo Derneği imiş.
Dolayısıyle resmi bir bilgiye dayanmıyor belki de tamamen kurgudur.
Haberde yüzlerce askeri yetkiliden sözedilmekte.
Pazar gecesi saat 23:30–24:15 arasında o kadar askeri görevli yada bu görevliler sıradan değillerdi diye belirtmek için kullanılan ismiyle "yetkili" orada ne arıyorlarsa artık tabiî ki bilgiyi değerli kılmak için şahitleri sayısı ve niteliği abartılmış.
Orası bir askeri üs olduğuna göre herkesin basireti bağlanmış olmalı ki sorti yapan Ufolara herhangi bir müdehale de bulunmamışlar bir saat süreyle onları seyretmekle yetinmişler öyle mi?
bu önemli hadise, olay gecesi 222. Filo Nöbetçi Amirliğini yapan Hava Pilot Yüzbaşı Halit Gündüz tarafından tutanaklara geçirilmiş ve derhal Ankara Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na rapor edilmiş öyle mi?
Oysa hava sahası ihlallerinde prosedür bu şekilde işlemez.1 saat trene bakar gibi bak sonra tutanak tut sonra da Hava Kuvvetlerine bildir.Burada ilk yapılması gereken şey bu yabancı cisimleri önce kendilerini tanıtmaya çağırma uyarma ve müdehale biçiminde olacaktır.İlk koordinasyon merkezi de Türk Hava Kuvvetleri genel karargahıdır.Öyle raporla filan bildirilecek kadar basit değildir bu bir ulusal güvenlik meselesidir çünkü.
TSK açısından Haktan AKDOĞAN bu konuda verilebilecek herhangi bir bilginin muhatabı değildir.Sebebine gelince ; konu gerçek olsa idi Türk Hava Kuvvetlerinin 1 saat boyunca olaya seyirci kalması dolayısıyle aczi ortaya çıkmış olmaktadır ve bu manada konu askeri sırdır sivillerle paylaşılmaz.Paylaşanlar cezalandırırlırlar

Yorumu gönderen: hilmi, 17.10.2010, 17:51 (UTC):
Daha önce de söyledim. İleri teknolojiye sahip ülkeler, Amerika, Rusya gibi ülkeler düşen uzay araçları üzerindeki denemeler ve araştırmalarından sonra olar üzerindeki hammadeyi kullanarak olar da araç yapabilirler yani adam gece yatıp ta gündüz kalktığı zaman şimdi ben motorlu hem de jet motorlu uçak yapayım demez.Birşey yapılacağı zam mutlaka ondan esinlenerek yapılır sonra insan aklına göre biraz geliştirilir ama biraz.Daha bakalım Amerika ve Rusyanın elinde neler var ama bizim heralde 20 sene sonra haberimiz olurBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076125 ziyaretçi (142859489 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)