Hayalet Seslerinin Elektronik Kaydi (EVP)
 
EVP

Hayalet Seslerinin Elektronik Kaydı (EVP)

"Electronic Voice Phenomena" (EVP), normal üstü insan seslerinin ve mesajların elektronik kayıt altına alınması anlamına gelen bir sözcüktür. Başka bir deyişle elektronik ortamda kaydı yapılabilen olağanüstü seslere verilen addır. Bu konuda araştırma yapanlar, kayıt altına alma işleminin daha çok sevilen ölülerin ilettiği mesajlarda başarılı olduğunu söylemektedir.

Medya tarafından kaydedilmiş aktüel seslerin hiçbiri ya da telefonlarda yapılan teknik dinlemeler, benzer kayıtlar kapsamına girmez. Bununla birlikte işitilen seslerin genellikle kayıt donanımının içinde ya da çevresinde oluştuğu dile getirilmektedir.

EVP, hayalet avcıları ya da paranormal araştırmacılar tarafından da kullanılan bir yöntemdir. Onlar, bu seslerin ölmüş kişilerin sesleri olduğuna inanmaktadır. Bunun için birtakım ses kayıt cihazları, örneğin normal ya da mikro kasetli teypler kullanılır.

Kaydediciler, bir oturum esnasında oturumu yöneten kişinin ya da medyumun yanına çalışır vaziyette yerleştirilir. Bandın uzunluğu, yapılacak kayıt için yeterli miktarda olmalıdır. Odada, yapılacak kaydı engelleyecek ne bir televizyonun ne de bir radyonun ne de elektronik ve mekanik ses üreten herhangi bir cihazın bulunmamasına dikkat edilir.

Genellikle 10-15 dakika süren seans sırasında ruhsal varlığa önceden belirlenmiş 5 ya da 10 soru yöneltilir ve alınan ya da alınmayan yanıtların kaydı yapılır. Oturumdan sonra bu yanıtlar, yeniden incelenir. Çıkan analiz sonuçları, aranılan/beklenilen yanıtları içeriyorsa, bu yanıtlar, daha sonraki oturumun konusunun temelini oluşturur.

Raudive Sesler

Raudive Voices, tam sessizliğin sağlandığı koşullarda, sadece çalıştırıldığında duyulacak şekilde, kolay anlaşılır insan ya da ıslık seslerinin manyetik banda kaydedilmesidir. Konstantin Raudive tarafından keşfedilmiştir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abigail, 07.09.2016, 22:09 (UTC):
ELEKTRONİK SES FENOMENİ ÖNCELİKLE ELEKTRİKLE YÜKLÜBEYNİMİZDİR. ARDINDAN TELEVİZYON,RADYO,LAPTOP,CD PLAYER GİBİ CİHAZLARDIR.
GÜÇLÜ BİR EKTOPLAZMA SİZİN SAHİP OLDUĞUNUZ CİSİMLERE VEYA RUHLARA OBSESİF OLARAK MUSALLAT OLACAKTIR .AMA BU SİZİN İYİ BİR ALICI OLMANIZDAN KAYNAKLANACAKTIR. BAK.OBSEDÖR.
PSİŞİK RUHLAR TELEPATİK YETİLERİYLE KENDİLERİNE VERLEN MESAJLARI ALIRLARKEN OLUMLU YA DA OLUMSUZ ETKİLERE MARUZ KALABİLİRLER. HER İKİSİ DE GÜÇLERİNİ GELİŞTİRMELERİNE SEBEP OLURKEN NEGATİF GÜÇLER BU HİSLERİNDEN UZAKLAŞALARINA SEBEP OLABİLİR.
GENELLİKLE TELEPATLAR BEYİNLERİNİ KULLANMAYI YEĞLERLER.....BELKİ DE BU EN ZARARSIZIDIR KORKU VEREN GÜÇLER VE RUHLARLA KARŞILAŞMAZSINIZ.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53633110 ziyaretçi (136572593 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler