Hayaletlerle Karsilasmak
 
hayaletlerle, karşılaşmak

Hayaletlerle Karşılaşmak

Hayaletlerin tarihçesi hakkında kesin bir bilgimiz yok. Ama her toplumda görüldükleri rapor edilmiştir. Son yıllarda özellikle batıda bu konu enine boyuna araştırılıyor. Hayaletlerin davranış biçimlerinden, görünümlerinden ve insan üzerindeki fiziksel etkilerine kadar geniş bir yelpaze ele alınıyor. Bütün bu çalışmalar hayaletlerin bilimsel açıklamasına olduğu kadar, ölüm ve ölüm ötesine, ölüm ötesi yaşama da cevaplar getiriyor.

Batıda yapılan çalışmalar o denli kapsamlı bir şekilde ilerlemektedir ki hayaletlerin hayvanlar üzerindeki etkilerini bile araştırma konusu yapmışlardır. Bu alanda yapılan araştırmalarda kedilerin köpeklere nazaran hayaletlerden korkmadığı ama sinirlendiği tespit edilmiştir. Kedilerin hırçınlaştıkları, buna karşın köpeklerin korkup bir yerlere saklanmak istedikleri görülmüştür.

Köpek, hayaleti fark ettiğinde kuyruğunu bacaklarının arasına alıp kanepenin altına saklandığına birçok kişi şahit olmuştur. Yurt dışında yapılan çalışmalarda hayaletlerin tespit edilmesinde köpeklerin bu özelliklerinden faydalanarak hayalet bulucu olarak kullanıldıkları görülmüştür.

BEDENSİZ VARLIKLARIN ETKİSİ

Türkiye'de yaşanan bu sıradışı olaylar, dünyanın hemen her köşesinde de yaşanmaktadır. Bu nedenle her yıl çeşitli ülkelerde toplanan Uluslararası Resmi Parapsikoloji toplantılarında örneklerin bilimsel değerlendirmeleri yapılır ve ortak bildiriler kamuoyuna sunulur.1999 yılında Cenevre'de yapılan toplantının hemen sonrasında bedensiz varlıkların etkisi adlı açıklama şöyledir:

Bedeni terk ettikten sonra "Öte Aleme" tam uyum sağlayamayan ve dünyadan kopmakta tereddüt gösteren bazı varlıkların, bu tür olayların meydana gelmesine sebebiyet verdikleri bilinmektedir. Bu tip varlıklar, kendilerini insanlara duyurabilmek ve bazı isteklerini yerine getirebilmek için bazı olayları meydana getirebilmektedirler.

Her ne kadar ileri seviyeli varlıklar olmasalar da yine de meydana getirdikleri bu olaylar, insanları düşünmeye ve araştırmaya sevk ettikleri için büyük bir önem taşır. Dünyanın çeşitli yerlerinde bu tip olaylarla karşılaşılmıştır ve bu bütün gelişmeler ruhun ölmüş olduğuna ve ölümden sonra da yaşamın devam ettiğinin en büyük kanıtlarından biri olarak kabul edilmiştir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: MASAL , 10.09.2016, 20:21 (UTC):
YAŞYANLARIN GÖREVİ ÖLÜMLERİYLE SON BULUR DEMİŞTİM SON OLARAK.ONLARIN BU DÜNYAYA HAKK İZİN VERMEDİĞİNE GÖRE GELMELERİ İMKANSIZDIR.FAKAT ÖLÜLERİMİZ ARDINDAN YAPAMADIKLARIMIZ,KENDİMİZİ SUÇLAMAMIZ ,ONLARI ÖZLEMEMİZ YÜZÜNDEN PSİKOLOJİK BİR TAKINTI OLUŞUR BEYNİMİZDE.BUNUN IŞIĞINDA BİZ YAŞAYANLAR ONLARA BENCİLCE SAPLANTILARIMIZI YÜK EDİNEREK GİDERİZ,ASLA VE ASLA ONLAR BİZE GE-LE-MEZ!!!

Yorumu gönderen: masal, 08.09.2016, 20:29 (UTC):
GERÇEKTEN İŞİN İÇERİĞİNİ BİLSENİZ ASLA KORKMAZDINIZ. O EKTOPLAZMA HALİNDE ZAVALLI BİR RUHTUR. YA EVİNİ YENİ ÖLMÜŞ TERKEDİYORDUR YA DA ZAMANSIZ ÖLMÜŞ DÜNYADA İŞLERİ HENÜZ SONA ERMEMİŞ ARAFLA DÜNYA ARASINDA KALMIŞ BOCALAYAN, İNSANLARA MUSALLAT OLUP KORKUTAN ZAVALLILARDIR .HEP ÖLDÜKLERİ ANLARI SAYIKLARLAR,İNTİHAR EDENLERDEN FARKSIZDIRLAR.KAYBETTİKLERİ ÇOCUK VS. İÇİN ÜZÜLÜRLER. ÇOCUKLARSA SİZİN ÇOCUKLARINIZIN HAYALİ ARKADAŞI OLURLAR.SEVMEZSENİZ SİZİ DAHA ÇOK KORKUTURLAR YOK SEVERSENİZ SİZİ DE YANLARINA ALMAK İÇİN ÖLDÜREBİLECEK GÜÇLERİ VARDIR Kİ BU ÇOK AZDIR. ÇOK ENERJİ SARFETMELERİ GEREKİR. BU BİR TEK İNSAN RUHLARINDAN OLMAZ ZAMANINDA KÖTÜLÜK GÖRMÜŞ HAYVAN RUHLARINDAN DA OLUR.
YAKININIZSA BU KİŞİ BİR ŞEY YAPMAZ.HAMİNİZ BİLE OLABİLİR.MUTLU ÖLMÜŞSE ZATEN BU DÜNYADA OLAMAZ.SADECE KENDİSİ İÇİN ÜZÜLENLERE RÜYA YOLUYLA GÖRÜNÜR.ÇÜNKÜ ÖLÜLERİN GÖREVİ ÖLÜMLERİYLE SON BULUR.YAŞAYANLAR ONLARA GİDEBİLİR.

Yorumu gönderen: müge çi, 30.03.2015, 14:02 (UTC):
ben müge mesleğim haşamatçılık sınıfım 1-c

Yorumu gönderen: Merhaba, 10.09.2014, 18:08 (UTC):
Yehooooooo

Yorumu gönderen: sudenaz, 02.10.2010, 13:05 (UTC):
bu sitenin sahibi ki,mse saçöma saçma şeylerrrr le kafasını yormasınnn yoksa deli hastanesini boylarrrrrr:p

Yorumu gönderen: busse, 28.06.2010, 12:15 (UTC):
yha çoq korkarım öle şeylerden ama çoq da meraq ederim sonum kötü anlıycanıS :(

Yorumu gönderen: samrt, 16.03.2010, 17:14 (UTC):
ben samet mesleğm ögrenci sınıfım 6.ABu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56068198 ziyaretçi (142837014 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)