Helal Olan Sihir
 
islam, büyü, sihir, evlilik

Helal Olan Sihir

Bir kadının kocasına yapmış olduğu sihir helaldir. Şöyle ki kadın kocası eve gelmeden, evindeki malzemelerden kocasının sevdiği yemeklerden hazırlar, evi pis kokulardan temizler ve güzel kokular sürer, güzel elbiselerini giyip, süslenip, kocasını bekler, kocası eve gelince güler yüzle ve tatlı bir dil ile kocasına iltifatta bulunup gönlünü hoş eder, istemese de kocası onu yatağa çağırdığında istiyormuş gibi davetine icabet eder, sabah namazından sonra yatmışlarsa erkenden kalkar sofrasını hazırlayıp kocasını tatlı bir lisan ile çağırır, kaldırır, giderken de yolcu eder, iltifatla bulunur ise bu muamelesi ile kocasını kendine meşhur etmiş olur.

İnsan ne kadar sert mizaçlı olursa olsun bu tür davranış ile karşısındakini yumuşatır. Atalarımız ne kadar güzel demişlerdir. "Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır."

Kocasını kendisine bağlamak isteyen kadın sihrin bu çeşidine başvursun, muvaffak olacaktır. Aksinde ise, huzursuzluk ve ayrılık vardır.[1]

Kaynaklar

[1] https://www.mumsema.org/kotu-ahlak-sifatlari/142994-helal-olan-sihir.html

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: alp, 09.12.2015, 21:52 (UTC):
sevdiğim insan aniden benden sogumaya basladı. her ne yaptıysam olmadı ıkı senelık bir birlikteliğimiz vardı onunla. birbirimize sözler vermiştik ileriye dönük. ailelerin haberi bile vardı birbirimize olan sevgimizden.her ıkı tarafın aileleride olumlu karşılıyodu meseleyi yanlız tek sorunumuz vardı meslek sahibi olunca evlenecektik. bu yuzden ıkımız de unıversite sınavlarına hazırlanmaya başladık hazırlık suresi içerisinde ayda bi kere tek konuşma yapacaktık beraber telefonla.ayda sadece bi kere. görüşme falan yoktu. bi gün beni ne kadar özlediğini arkadasının telefonundan mesaj olarak bana yazdı ve aradan sadece ıkı gün gecti sabah beni arayıp hakaret eder bir şekılde bana bittiğini söyledi şok oldum . birlikteliğimizin ilk senesinde akrabalarından birisinin ona büyü yapacagını söylüyormuş lütfen bilgisi olan varsa yardım etsın ne yapmam lazım hangi duaları etmem lazım ben o olaydan şüpeleniyorum lütfen yardım edin...

Yorumu gönderen: emre, 19.11.2010, 19:30 (UTC):
sevdiğim kişi aniden sogudu benden hic bır sebep yok benle konusunca bunaldıgını sıkıldıgını soyluyor konusmak dahı ıstemıyor suan
onla konusamıyorum ben ona nasıl yardımcı olabılırım

Yorumu gönderen: sinem, 25.09.2010, 22:33 (UTC):
bir insan büyü ya da sihir etkisiyle eşiyle arası bozulmuşsa ya da arada başka bir hanım varsa ne yaparsan yap erkek için boşadır.yazdıklarınızın hiçbir gerçeklik tarafı yok.

Yorumu gönderen: Hakan, 21.09.2010, 11:00 (UTC):
Çok yanlış bir başlık koymuşsunuz buraya ve kesinlikle değiştirmeniz gerekmektedir.Allah'ın insanlara verdiği dua gibi büyük bir nimet varken sihir için helali olanda vardır demek çok yanlıştır.Yani Allah'ın yasak ettiği birşeyin helalide yapılabilir gibi bir mantık ortaya çıkıyor.Eğer Allah duaya icabet etmez ise ondada bir hayır vardır tabi.Ama sihir,büyü gibi şeyler büyük günahlardandır ve kesinlikle yapılmaması gereken birşeydir.

Yorumu gönderen: arzu, 17.09.2010, 23:54 (UTC):
ona erkek denen doyumsuz mahluka kendini heder etmeye gerek yok.aslında boşa kürek sallayan hep ömründen canından karekterinden ve kendine bile çiğnetmediği değerlerinden asla hak etmesede ona çiğneten ve yıllar sonra çektiklerini düşünüpte bu kadar zormuydu mutluluğu kazanmak diye düşünmek aslında kendi değerimizi ortaya koyuyor. hayatımızı birleştirdiğimiz insan ölürcesine sevdiğini söyleyen insan doyumsuz bir embesil ve kendi gibi değersiz duygularının sahibi hiç memnun olamayan o zavallı acınacak haldeler çünkü yüce mevlam değer verdiği kişilere adamlığı nasip eder basit insan eşin den şikayet eder gerçek müslüman doyumsuz olurmu? sevdiğin her zaman eşin olmalı oynaşın değil..

Yorumu gönderen: Hamide, 26.05.2010, 22:30 (UTC):
Ya benim anlmadiigm kadin robotmu asil kadina iyi davranmaliki kadinda bu saydiklairnizi yapabilsin, öyle kolaymi saniyorsunuz sürekli hakarete ugrayin ama yinede yukaridakileri yapin valla olmuyor insanin ici kan agliyor ben yaptim 9 yil simdi phsykoloji tedavi görüyorum sayesinde. kocamdan olmiyayim derken sagligimdan oldum buda revami yani

Yorumu gönderen: ece, 23.05.2010, 16:51 (UTC):
ALLAH IN izniile sen yılma rüveyda kardeş ALLAH sabredenlerle beraber . dua dua dua sen yılma.mevlam görelim neyler ,neylerse güzel eyler. hiç üzülme herşey kaydediliyor,ya bu dünyada yada ahirette.selam kardeş sana tebrik ederim.

Yorumu gönderen: rüveyda, 02.05.2010, 23:14 (UTC):
ben yukarda saydıklarınızın hepsini hatta daha fazlasını bile yaptım ama eşim ailesinin etkisiyle bana kötü davranmaktan vazgeçmiyor.bu durumda bir kadın ne yapsınBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449982 ziyaretçi (143846874 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)