Her Seyin Olabilirim
 
ramantik kadın, romnatic woman, romantizm, aşk, love

Her Şeyin Olabilirim

Ayşegül Osmanoğlu

Beni serpiştiriver öylesine hayatının içine. Pek çok şey olabilirim senin için. Sabahlarına doğan, pembe elleriyle yüzüne hissettirmeden dokunan bir güneş, belki de içini ısıtan sıcacık bir çay. Ama şekeri ayarlı olsun. Az şekerli olup buruk tat bırakmasın. Çok şekerli olup bardağın yarısına gelmeden usandırmasın. Yoksa sen, şekersiz mi seversin??? Hımm, sanırım buna da alışabilirim Ne de olsa onun da kendine özel tadı ve kokusu var.

Okuduğun kitap olsam. Sadece sen okusan beni, yalnızca sen anlasan. Çünkü ben, kendimi sadece sana anlatmak isterim.

Şemsiyesiz yakalandığın bir bahar yağmuru olabilirim. Tamamen benimle ıslanırsın. Sonra koşa koşa eve gelirsin. Isınmak için sarıldığın battaniyen olurum. Ne güzel, sen ve ben.

Beni serpiştiriver öylesine hayatının içine. Geceleri gökyüzüne bakarken hayâllerini dilediğin yıldız olurum. Oradan bir yol bulurum; kalbine girer, umudun olurum. Ya da en güzel rüyâlarından biri de olabilirim; "Acaba bu gece de görebilecek miyim?" diye sabırsız uykulara daldığın.

İstersen en sevdiğin çiçek olurum. Çiçekçi dükkanına girdiğinde, her renkten ve kokudan çeşit çeşit çiçeklerin arasından her defasında beni seçersin. Şüphesiz ki dikenlerim de olacaktır zaman zaman canını yakan. Belki fazla zorlayınca azıcık da kanatan. Ama sen, bunların; gül'e sahip olmanın bedeli olduğunu zaten bilirsin.

Yüzünde gülücük, gözlerinde parıldayan mutluluk ışıltıları olurum. Sana her bakan, beni görür ve sen de sebebini merak edip yüreğine her baktığında beni bulursun. Kimbilir, çalacağın tek kapıya sığındığında, tüm inancın ve imanınla ellerini semâya açtığında; duâların olurum kabul olması için samimi gözyaşları ile mühürlediğin.

En değerli anlarının fotoğrafları, unutulmaz anılarının kahramanı, duyduğunda gözlerini buğulandıran bir şarkı, gözlerini kapatıp sadece ona kulak verdiğinde huzur bulduğun nazlı dalgaların sesi, yorulup bunaldığında gölgesine sığındığın bir çınar. Karşılıksız seven bir yürek, güvenilir bir dost, kendini görmek istediğin bir ayna.

Beni hayatına serpiştiriver öylesine. İstersen senin vazgeçilmezin ve her şeyin olabilirim.

Ayşegül Osmanoğlu,
24 Temmuz 2010, Cumartesi.

Ayşegül Osmanoğlu'nun Diğer Yazıları ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52757454 ziyaretçi (134091181 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler