Hermaphrodite
 
Hermaphrodite, Hermafrodit

Hermaphrodite

Hermaphrodite, Aphrodite ile Hermes'in oğluydu. Aphrodite, bu oğlunu herkesten gizlemek için onu İda dağının perilerine emanet etti. Periler, onu ormanda büyüttüler.

Vahşi huylu olan bu çocuk, dağlarda dolaşmaktan, ormanın ücra köşelerini keşfe çıkmaktan hoşlanırdı. Birgün Kariol'de dolaşırken duru tertemiz bir gölün kıyısına geldi. Hava, çok sıcaktı ve gölün serin suyu, çok baştan çıkarıcıydı. Hemaphrodite, üzerindekileri çıkarıp hemen suya girdi. Oysa bu göl, hiç de göründüğü gibi tehlikesiz değildi. Bu gölün Salmikis adında bir perisi vardı. Peri, kendi gölünde yüzen yakışıklı delikanlıyı görünce ona aşık oldu. Hemen Hermaphrodite'nin karşısına çıktı ve ona duyduğu sevgiyi dile getirdi; ama delikanlı, onu ciddiye almadı.

Salmakis, onun kendini ciddiye almamasına aldırmadı ve tekrar denedi. Ona sımsıkı sarılıp ondan kendisiyle kalmasını istedi. Ancak Hermaphrodite, böyle bir şey yapmayacağını söyleyerek onun kollarından kolayca sıyrıldı. Bunun üzerine Salmakis tanrılara yakardı.

"Ey tanrılar, emir veriniz. Ne ben ondan ayrılabileyim, nede o benden.hiç kimse bizi birbirimizden ayıramasın"

Tanrılar, Salmakis'in yakarışına cevap verdiler ve ikisini tek vücut haline getirdiler ve o günden sonra hem erkek hem de kadın olarak tek bir vücut içinde yaşamaya başladılar.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284614 ziyaretçi (143401389 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)