Hint Kösesi
 
hint

Hint Köşesi

Bu bölümde, Hindistan ve Hint kültürüne ait sitede yayılmış biyografi, müzik ve diğer çalışmalar bir araya toplanacaktır.

Hint kadını

Bu Kategorideki Sayfalar

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: *****, 04.06.2016, 18:53 (UTC):
Aamir'in "PK" den sonra izlediğim bugüne kadarki en güzel film kesinlikle Salman Khan'ın "Bajrangi bhaijaan"... Ben ki Salman Khan'ın her filmine önyargıyla yaklaşırım amma ve lakin bu filmden sonra ayakta alkışlıyorum... Bu kadar mı güzel bir senaryo bu kadar mı güzel ve kaliteli bir yönetim ve bu kadar mı güzel bir konu olur;iki gün üst üste izledim. Pakistan'lı küçük bir kız olan muhteşem güzellikteki Shahidah ve Bajrangi mezhebine sımsıkı bağlı olan Hindu Pawan'ın yolları kesiştiğinde aslında kapalı olduğumuz dünyaları aralamaya başlamanın da zamanı geldiğini görüyoruz. Dilsiz küçüğümüz bir anda kendini Hindistan'da yalnız bulur ve ilk gördüğü andan itibaren Pawan'a yapışır ve bırakmaz. Pawan'ın kayıp küçük bir kızı evine Pakistan'gönderme uğraşıları aslında onu bambaşka bir yolculuğa sürükler.... Gerçekten kutlanılası harika bir dilm. Hal böyle olunca yeni filmi "Sultan"ı da döry gözle bekler oldum. Bu arada çerezlik hoş bir romantik film isteyenlere de "Khubsurat"ı öneririm çok mu çok tatlış;))

Yorumu gönderen: *****, 29.05.2016, 21:09 (UTC):
Akshay Kumar'dan gerçek olaylara dayanan bir hikayesi olan müthiş bir film izledim bugün 'Airlift"... Tarihin en büyük insan tahliyesi operasyonunu konu eden film Irak'ın Kuveyt'i işgal ettiği doksanlı yılların başında mahsur kalan 170.000 Hintlinin ülkelerine tahliye edilmesini çok başarılı bir anlatımla gözler önüne sermiş ve eleştiri ve irdelemeler tam yerini bulmuş. İMDB'si 8.5. Mutlaka izleyin: Bir arada kaldığımız sürece güvendeyiz...

Yorumu gönderen: *****, 25.05.2016, 14:27 (UTC):
Upsss!!! Filmin adını yazmayı unutmuşum aşağıdaki yorumda:))
Filmin adı:Rocky Handsom...İzleyin:)))

Yorumu gönderen: *****, 25.05.2016, 11:21 (UTC):
Bir film daha... Jhon Abraham'ı ilk defa izlediğim ve çok beğendiğim (ne yalan söyleyeyim Hindistan'ın hiç şüphesiz en yakışıklı ve çekici adamı diyebileceğim:) sıradışı konusu ve düşündüren yanlarıyla mutlaka izlenmeye değer bulduğum bir yapıt... Her ne kadar orjinali bir Kore filmi olsa da-ki ben izlemedim- bittiğinde yüreğime koca bir yumruk vurulmuş gibi hissettim. Hindistan'daki bir türlü aşılamayan en büyük sorunların başında gelen organ mafyası ve çocuk istismarına yönelik iç acıtan gerçeklerin tokat gibi çarptığı sahnelerle dolu olan filme Kabir Ahlawat'ın(Jhon Abraham) müthiş aksiyon sahneleri de eklenince bir soluk süresi geliyor geçen zaman. Elbette eleştirdiğim noktaları var; örneğin, orjinaline sadık kalma çabası kendi kültürlerini safdışı bırakmalarına sebep olmuş. Ne bileyim o kadarına gerek yoktu bence. Ve, Rahat Fateh Ali Khan' ın harika şarkısı.... Çok çok güzel:" Aye Khuda..." İzleyin...;)

Yorumu gönderen: *****, 15.05.2016, 16:23 (UTC):
Başka bir mutlaka ama mutlaka izleyin filmi:'Hero... Sooraj Pancholi Bollywood'un gelecekteki en büyük starlarından biri olacağının sinyalini ta uzaklardan bu filmle vermiş. Bu arada Bollywood filmlerinde son dönem yapımlarda hep bir mesaj ve toplumsal uyarıların giderek yoğunlaşması da en hoşuma giden özelliklerden biri... Aile onayı almadan yapılan evliliklerin sağlıklı olmayacağını düşünen baş erkek karakterlerimiz en gözde olanlardan;))

Yorumu gönderen: *****, 12.05.2016, 19:25 (UTC):
Mutlaka ama mutlaka izleyin:WAZİR...
Büyük bir ustalıkla örülmüş konusu ve dev oyucularıyla kusursuz kurgulanmış bir film...

Yorumu gönderen: *****, 24.04.2016, 18:11 (UTC):
SRK, Shahrukh Khan'a karşı... "Fan" belkide SRK'nin en iyi filmi ve son yıllarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi diyebilirim. Ben de artık "Jabra Fan"ım;)) SRK'nin hemde... Mutlaka ama mutlaka izlenesi bu filmi sakın kaçırmayın. Zaten henüz çok yeni bir film sanırım 2hafta oldu sinemalara gireli. Şimdi bir sonraki filmini büyük umutlarla ve sabırsızlıkla bekliyorum. Yanılmıyorsam "Raees" ramazanda vizyona girecek.(ne çok film yazmışım ahanda bir tane daha;))

Yorumu gönderen: *****, 08.04.2016, 19:23 (UTC):
Sanam Teri Kasam'ı izlemeden ölmeyin...
Dualarınız kabul edildiyse bu iyi birşeydir; kabul olmadıysa bu daha iyi birşeydir çünkü bu Allah'ın isteğidir ve O'nun isteği daima iyi olandır.. Şarkıları ayrı bir efsane olan bu film eşine az rastlanır güzellikte...

Yorumu gönderen: gamze , 10.03.2016, 08:29 (UTC):
Hayeller ve gerçekler hangisi daha güzel ben seni tanıdığımda hayattan bıkmış intihara sürüklenen 15 yaşında biriydim sen benim hayatımı tamamen değiştirdin sen benim kalbimin en derinliklerine yerlştin ilk izlediğim filmin 3 aptal orda seni tanımıyordum izlerken allahım bu çocuk nerde diye gözlerim seni arıyordu adını dahi bilmiyordum sonra ablam gel ghajiniyi izleyelim dedi bana dediki bizim okulun hepsi aamir khana hayran dedi sonra filmi izledik ablama şey dedim eyyy bu adamamı hayranlar dedim sonra filmi izledim tutuldum öyle bir tutuldumki vazgeçmek mümkün olmadı senin zihniyet yapın beni nenden aldı hani herkes diyor ya ben seni herkesten daha çok seviyorum nen seni hiç sevmiyorum herkes seni daha çok sevsin ben seni sevmiyorum çünkü insan en çok sevmediğini severmiş sevdiğimmmmm aamirimmm birtanemmmmm seni görmek dileği ile seni hiç sevmiyorum

Yorumu gönderen: gamze , 10.03.2016, 07:48 (UTC):
Türkiyeye gelmeni dört gözle brkliyorum

Yorumu gönderen: *****, 04.03.2016, 20:14 (UTC):
Bugün izlediğim çok güzel bir Hint filmini daha burada yazarak paylaşmak istedim:"Ramaiya Vastavaiya"... Şarkısını (jeene laga hoon) 1yıldır falan dinliyordum ama filmini izlemek bugüne nasip oldu... İyiki de oldu; film bittiğinde içimde bahar mevsiminin tüm güzelliklerini hissettim. Yaşatılan ve yansıtılan aşk o kadar güzeldiki... İlk yarısında bol bol güldüm ve çokça eğlendim. İkinci yarısında ise aşk insana neler yaptırır sorusuna şahane bir cevap veren sahnelerde daldım gittim. "Jeene laga hoon" şarkısını hep çok severdim de bir de anlamını bilerek dinleyince çok daha başka geldi kulağa:)) Şımarık Avustralya maymunu Ram'ın aşk için değişen ve dönüşen karakterini izlemek çok güzeldi. Bence bir erkeğin tam da olması gerektiği gibi bir adam oldu Ram...

Yorumu gönderen: *****, 28.02.2016, 19:50 (UTC):
Bugün iki Hint filmi izledim... Biri "Hasee toh pasee" diğeri ise "Dawete ishq" her iki film birbirlerinden farklı ve güzeldi... Siddhart Malhotra'yı daha önce "Ek Villain" filminden izlemiştim Aditya Roy Kapoor'u daha önceden bilmeme rağmen ilk defa bir filmde izledim ki Hint sinemasını takip edenler Aashiqui 2 (umarım doğru yazmışımdır:) filminden çok yakından tanırlar ben ise, "Dawete İshq-Aşka Davet" ile tanıştım. Bu filmi daha bir beğendim. Kendi iç problemleriyle yüzleşme ve eleştiriler gördüm ve çok beğendim bunu ve Aditya Roy Kapoor'u... Ahh hayaller ve hayatlar işte! Aslında genel olarak bakıldığında kızların toplum içindeki yerleri ve evliliklerin oluşma şekline eleştiriler ve irdelemeler var her iki filmde... Aşk'ın değişkenliği ve değiştirdikleri de başka bir güzel yönü:)) Tamamen rastlantısal olarak bu filmlerin başrol bayan oyumcusu aynı kişi: Bollywood'un yükselen yeni yıldızlarından Parineeti Chopra... Son favori şarkım ise Dawete İsqh'den "Mannat" filmden önce şarkıyı dinliyordum zaten biraz da bu şarkı vesile oldu izlememe. Sözleri kalbime Taru'nun kebap şişleri gibi saplandı. Taru der ki:"Aşk bir derya ise, bana ondan bir damla ver; sen benim kalbimin duasısın..." Anladım ki, hayatta cesaretin kadar varsın ya da yoksun... İzleyin gitsin çok düşünmeyin;))

Yorumu gönderen: *****, 27.02.2016, 10:29 (UTC):
Hint Köşesi, ayrı bir kategori olarak değerlendirilmesi çok doğru bir fikir... Umarım ileride diziler, filmler, daha çok şarkı ve bu çok çok çeşitli ve renkli kültüre dair daha çok bilgi görürüz. Bir de sayfaya her tıkladığımızda resim değişiyor; acaba bu kendiliğinden değişen bir program mı yoksa sayfanın resmini seçmekte zorlanıp kararsız mı kalıyorsunuz?:)) Tabii Hindistan denilince aklımıza pekçok şey geliyor seçmek zor ama benim aklıma daima renkler, takılar ve sari'ler gelir...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449884 ziyaretçi (143846548 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)