Hint Kadininin Güzellik Sirlari
 

Hint Kadınının Güzellik Sırları

Her ülkenin kadınlarının kendilerine özel güzellik sırları bulunmaktadır. Hint film yıldızlarının güzel yüzlerini, parlayan gözlerini, kusursuz ciltlerini ve dolgun saçlarını fark ettiniz mi? Her Hint kadını cilt bakımına özel önem gösterir.

Limon yağlı ciltler için ideal bakım malzemesidir. 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı tuzsuz loru iyice karıştırın, yüzünüze kalın bir maske halinde uygulayın. 20 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın.

Yumurta akı cilt için iyi bir temizleyici ve gözenek açıcıdır. Yumurta akını 15 dakika yüzünüzde bekletin, daha sonra limon suyu eklenmiş ılık suyla yıkayın.

Gül yaprakları ve calendula (aynı safa) çiçekleri kuru ciltler için iyi birer temizleyici olarak bilinmektedir. Mucize maskeyi hazırlamak için, 75 ml yoğurt, 25 ml süt, 50 gram taze gül yaprağı ve calendula çiçeğini karıştırın, kısık ateşte 30 dakika pişirin. Ateşten alın, soğutun ve birkaç saat dinlendirin. Karışımı yüzünüze uygulayın, daha sonra ılık suyla yıkayın.

Meyve ve sebzelerden yapılan besleyici bakım maskeleri Hindistan’da özellikle popülerdirler. Burada başlıca koşul, hormonsuz, mevsiminde ürün kullanmaktır.

Domates, salatalık ve kavunu rendeleyin, karıştırıp yüzünüze maske olarak yerleştirin, birkaç dakika bekletin, ılık suyla yıkayın.

Kayısı ve eriği robottan geçirin, yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekletin, ılık suyla yıkayın.

Hindistan’da yumurta sarısından yapılan maskeler de yaygın olarak kullanılmaktadır. Yumurta sarısı ve balı karıştırın, yüzünüze uygulayın, 20 dakika bekletip, soğuk suyla yıkayın.

Gözlerden yorgunluğu ve şişkinliği almak için ise böyle bir yöntem kullanılır: iki parça buz ve iki dilim salatalığı alın, ince bir beze sarıp gözünüze yerleştirin. Bu kompres rahatlatıcı ve tamamlayıcı, dinlendirici etkiye sahiptir.

Cilde kadife yumuşaklığı kazandırmak için Hint kadınları banyo suyuna aşağıdaki malzemelerden birini ekliyorlar:

— 2-3 yemek kaşığı nişasta ve tatlı kaşığı gliserin;

— 2 fincan karbonat ve 2 yemek kaşığı tuz, artı birkaç damla bitki yağı (lavanta ya da çam);

— Bitki yağları (badem, zeytinyağı, ayçiçeği yağı);

— Bir kaşık bal – cildi yumuşak ve pürüzsüz yapar;

— Bir bardak süt tozu – cildi yumuşatır, tozu yoksa normal süt de kullanılabilir.

Bu banyo şekilleri cildi rahatlatıp dinlendirir. Yorucu bir günden sonra idealdir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ümoo, 27.03.2017, 13:17 (UTC):
Sorum gözlerin rahatlamasindan çok nasıl parlak oluyor anlamıyorum kullandıkları özel bir şey varmidir acabaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53004693 ziyaretçi (134812273 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler