Hipnozun Yan Etkileri
 

Hipnozun Yan Etkileri

Tıbbi denetim altında uygun kullanıldığı takdirde hipnoterapinin çok az kontrendikasyonları ve zararlı yan etkileri vardır. Karşılaşılan kişilerle, arasındaki ilişkilerde hiçbir zararlı etki ve bozukluk yoktur.

Psikiatristler prepsikotik ve psikotik hastalarda hipnozu denerler. Bu bir kısım psikiatrisler için oldukça heyecan vericidir. Hipnoterapi ile hızlanan bir psikozun gerçek bir sebebinin olmadığı bildirilmiştir.

Bu istisnaların dışında hipnotizmayı arzu eden hastalarda, hipnotizmanın hiçbir zorluk yaratmayacağından eminim. Hipnozla ilgili uygunsuz sonuçlar matematiksel olarak rutin yapılan cerrahi girişimler sırasındaki mental kondüsyonun canlılığındaki tetik mekanizmasından daha önemsizdir. Operasyonda karar verilen faktörler hazırdır ve yalnız uygun bir açıklama gereklidir. Dr. Erıchson "Çeşitli zamanlarda, yüzlerce konuda yapılan hipnotizmalarda, şahsî yapılan deneylerin hiçbirinde hipnozun zararlı etkisinin gözlenmediğini" bildirmiştir.

Radyoterapi gibi hipnozun da tehlikesi kullanımında değil, suiistimal edilmesindedir.

Hiçbir doktor, her durum için ve her hastada hipnozu tavsiye etmemelidir. Hipnoz dikkatle seçilen durumlarda diğer tedavilerden daha etkili olduğu yerlerde kullanılır. Sağlam kliniksel hüküm koyulan vakalarda uygulanmalıdır.

Hipnozun bazı şekilleri hala anlaşılmadığından geri kalan ve açıklanmayan tek alan değildir. Psikodinamikte oryantasyon, hipnoterapinin başarılı olması için sabit olan bir unsurdur ve hipnoz bireye özgü değilse kötü muamele görebilir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abigail, 06.09.2016, 20:34 (UTC):
REKLAMCILAR SÜBLİMASYONU ELLERİNDEKİ ÜRÜNLERİ SATMAK İÇİN KULLANIRLAR.BÖYLECE TELEVİZYON SEYREDERKEN BİLİNÇALTINA GİREN LİSTE DIŞI MADDELERİ TÜKETİCİ ALMA GEREĞİ DUYAR. KIRMIZI-SARI RENKLER ACIKTIRIR.
SARI ENERJİYİ DE TEMSİL EDER, HABER STÜDYOLARI LACİVERT MAVİNİN TONLARI VE SARININ TONLARIYLA DOLUDUR.
BEYAZ IŞIKLA DOLU STÜDYODA YANSITMA GÖREVİ GÖRECEĞİNDEN GİYİMLERDE BİLE KULLANILMAZ.
DOLARDAKİ HERKESCE BİLİNEN PİRAMİTİN NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLE ANLATMIYORUM.
AMA EN İYİSİ REKLAM VE PAZARLAMA İLE İLGİLİ GİZLİ HİPNOZ.VALLA ERGENLİK ÇAĞINDAYKEN BENDE ÇOK İŞE YARARDI.BİR DE İŞE YARAMAYAN BİTKİSEL İLAÇLAR,ÇAYLAR,TEMİZLİK ÜRÜNLERİ,HİJYENİK BAĞLAR...

Yorumu gönderen: abigail, 05.09.2016, 21:25 (UTC):
EN KÜÇÜK İHTİMALLE SANRILARA SANRILAR DA OBSESSİF TAKINTILARA ÇEVİREREK KALICI KRONİK HALE GELİR. BAZI KİŞİLER DE BUNLAR PSİKOZLARA KADAR GİDER. KENDİNİ SEVMEMEKLE BAŞ GÖSTEREN SORUNLAR BAŞKALARINI BEĞENMEMEYE DEK GİDER.TEDAVİ EDİLMEYİ PEK ÇOK KİŞİ HERKESTE VAR DİYE ÇOK GÖRÜR. AMA OLAN OLMUŞTUR. BURADA İNSAN KENDİ BİLİNÇALTIYLA SAVAŞMAKTADIR.YANI SIRA ETRAFA SALDIRMAKTA DALGALI İKİRUHLU DAVRANIŞLAR GÖSTERMEKTEDİR.
DOKTORLARIN DENEYİNE EN TİPİK ÖRNEK PLASEBO İLAÇLARDIR. HASTA BUNU GERÇEK İLAÇ SANARAK KENDİNİ KANDIRIR.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53623829 ziyaretçi (136544116 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler