Hizir Aleyhisselam
 
Hızır

Hızır Aleyhisselam

Bu Kategorideki Makaleler

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: huma kuşu, 25.04.2019, 10:37 (UTC):
yasin altay ın yazdığı gibi konyalı ladik ahmet ağa hz hızır as.s talebesi.Allah bizi şefaatine nail eylesin. hızır as. ile ilgili ileri geri konuşanlar hacı ahmet ağamıza baksınlar.

Yorumu gönderen: metin, 19.11.2017, 20:08 (UTC):
selamun aleyküm arkadaşlar Hızır aleyhisselamla alakalı başımdan geçen enteresan bir olayı anlatmak isterim. bir gün evimden bankaya kredi kartı borcu yatırmak üzere çıktım bu arada borç ablama aitti parayı da o vermişti 40 lira. herneyse bu arada işten ayrılmıştım Ankara gibi bir yerde işsizlik vs zor para sıkıntısından bahsediyorum her neyse bankaya doğru yaklaştığımda(bilenler için cebeci finans bank şubesi)bir adam yolumu kesti onca kalabalığın içinde benim önüme geçti buyur dedim.40lar aşkına diye başlayan trafiğin gürültüsünden çokta anlamadığım birşeyler söyledi ama sonun da cebinde ki 40 lirayı bana vereceksin dedi.şaşırdım deli oldum hayretle bakakaldım.nerden bildi ki cebimde 40 lira oldugunu yolda parayla hiç işim olmadı çıkarmadım cebimden.ama şeytan işte seni bir şekilde şüpheye sevk ediyor.derken verirdin vermezdin.kurban bırak beni verme para dedi.döndü arkasını kararlı yürümeye başladı.buarada o konuştuğunda nefesinde ki gül kokusunu hissetmemek mümkün değildi.45 yaşlarındaydı sakallı gri paltosu olan ayağında mesi felan vardı.velhasıl kelam gitmeye başlayınca koştum arkasından yakaladım tuttum kolundan parayı cebimden çıkardım al dedim al .ağlıyorum buarada.heyecandan titriyorum.almadı parayı.sonra aklıma geldi eline bakmak istedim babam anlatırdı hep küçükken elinde kemik olmaz vs diye.ben de bakmaya elimle elini yoklamaya başlayınca tebessüm etti kurban yoktur bizde o aradıgın dedi.sonra tekrar yürümeye başladı.(bilenler için kurtuluş itfaiyenin önüne geldik)neyse bana öfkelenecek gibi oldu seni nerde bulurum bir daha söyle gelmeyim peşinden dedim o da sen üzülme yine görüşürüz inşallah dedi.sonra bankaya doğru gider gibi yaptım 3/5 adım attım ama sürekli bakıyorum arkama derken kaldırım da bir araba park halindeydi o kişi arabanın yanına çömelir giibi yapınca hemen koşarak vardım oraya size yemin ediyorumki elbise aynı elindeki baston aynı koku aynı konuşma uslubu aynı içindeki gömlek dahi aynı ama kişi başka biri yaşlı biri 70 yaşlarında.hayret,üzüntü,pişmanlık hepsini aynı anda yaşıyorum.sordum o dayıya şimdi burda biri vardı daha şimdi .Vallahi şu cevabı verdi:o gitti kurban anladım ki biz o treni kaçırdık.ama neyapabilirdim para emanetti birde ilk başta şeytana uyup şüphe duydum acaba mı diye nerden bilebilirdim.neyse sizler aynı hataya düşmeyin sakın.selam ve saygılar

Yorumu gönderen: Ebru, 09.06.2016, 08:19 (UTC):
Geçen sene o güne kadar kılamadığım namazlarımı kılıp Allahıma namaz borçlarımı vermek için hesap ettim 2.5 senelik bir namaz borcum vardı fakat ben 5 senelik hesaplayim fazla kılayım dedim hesaplarım sonucunda günlük kılmam gereken namazlarıma riayet ederek planlarima uygun hareket edersem eğer birkaç ay gece gündüz kılmak gerekiyordu işten ayrilmistim parama baktım ve dedim ki bu para ile namazlarimin borcunu ödeyemem işe girmek zorunda kalırım ama aç kalırım su icerim bu namazlar evden çıkmadan kılınacak dedim. .Allahımdan güç istedim 2.5 yılı 5 yıl olsun dedim geri 2.5 yillikda yapamam neyse param azaldı namazlarımı kilmam gerekiyor iş teklifleri geliyor hemde çok yüksek ücretler kabul etmiyorum arkadaşlarım kızıyor namaz kilacam diyorum bu borç bitecek ben borç sevmiyorum dedigimde işe gir eve girince kılarsin diyorlar ben ne zaman öleceğimi bilmiyorum bitecek diyorum ama para da bitiyor her akşam yatarken Allahim aç kalırım ama borcumu sana ödemek istiyorum nasip et diye dua ediyorum ben aç kalmaya razıyım sen bana güç ver sadece diyorum kimseyle görüşmüyorum ödemeler geliyir para bitiyor bir sonraki ay ise ne yapacam ben diye cüzdanı koyduğum yerden aldığımda Allah Allah diye şaşırdım bu cüzdan neden bu kadar kabarık ve cüzdanı açamıyorum sadece bakıyorum olması gereken para o kadar olamaz ince olmalı cüzdanı açtığım da içinde 20 milyar parayı görünce olduğum yerde diz çöküp 1 saat ağladım. ..açık olun kapalı olun dövmeli olun piercingli olun benim dışarda inançsız sanılan bir tipim var dövmeler piercingler saclar kazitilmis özellikle söylüyorum ki ne olursanız olun namazlarinizi bırakmayın..sadece 2.5 yıl kilamadim içime dert olmuştu ve rahat rahat kıldım bitirdim kılarsam zamanında bitirirsem diye adadigim adaklarimi okudum üzerimden yük kalktı birde evde oturup keyfime baktım o parayla dinlendim üstelik . ..Allahım bana baktı çok şükür hiziri gönderdi ben görmedim ama bunu yaşadım. ..arkadaşlarım yahu sen nasıl geçiniyorsun dediklerinde anlatmadım taki geçen Mayıs ayında bunu anlatttigimda şoka girdiler niyetleriniz temiz olsun kalbiniz pak dİş görünümünüz ne olursa olsun namazlarinizi kılın

Yorumu gönderen: Ekrem, 13.10.2015, 01:56 (UTC):
Sabah namazını 40 gün boyunca aksatmadan camiide kılarsan görebilirsin Allah rızası için

Yorumu gönderen: reyhann, 23.07.2015, 00:47 (UTC):
Rabbim diyorki.. dikkat edin şeytan sizi Allah adına kandirmasin

Yorumu gönderen: melike, 07.04.2015, 10:06 (UTC):
hizir as görmek icin kilic ali duasini 41 defa okumaniz gerekir tecrübeyle sabittir

Yorumu gönderen: süleyman Yıldız, 02.02.2015, 11:53 (UTC):
HZ.HIZIR Alevi geleneğinde Allahın insan donuna girmişi ve darda olana yetişendir. Diger adı ise Aliyyel mürtezadır deryaların sahibidir. Aliyyel Mürteza da bin bir isim ile cihana gelen ve gidendir,yerlere ve göklere hükmedendir

Yorumu gönderen: hasan, 08.01.2015, 22:53 (UTC):
Ankara Atatürk Orman Çiftliginde çalışırken oranın iş sahası kokareç ve restorant şeklindedir bende orda komiydim ve gün lerden bir gün kapalı siyah elbiseli yaşlı bir kadın geldi ve oglum dedi benim karnım çok acıktı şurdan bana ekmek arası birşeyler verinde karnımı doyuruyum dedi ve orda çalışan şefe dedim burda bir tane ekmek bir şey istiyor veriyimmi dedim ver dedi ve teyzeye bir dakka ekmek arasına birşeyler hazırlayım verecem dedim oda dediki tmm evladım bekliyorum dedi ve ben ekmek hazırladım tam verecem teyzeye baktık yok otalıkta şimdi gitse burdan kaybolsa görülür çünkü normal bir insan burdan gözle görünür bir şekilde kaybolsa en az 6 dk yüremisi lazım ama teyze yok ekmegide 2 sürmeden hazırlamıştım ama teyze yok ortalık teyze yok bence Hızır aleyhisselamdır

Yorumu gönderen: sevgi, 20.08.2014, 19:09 (UTC):
Arkadaslar ben kander hastasiyim bana dua efermidiniz

Yorumu gönderen: Safirlal, 20.08.2014, 18:22 (UTC):
Ey insanlar bilin ki Allah bir ayetinde sunu son peygambere soylemektedir.Cunku o yahudiler İsa peygamber olmedi ve sen peygamber olamazsın demislerdi.Allah ise ayet indirdi.
Enbiya34:Ey Muhammed senden önce hiç kimseyi ölümsüz yaratmadık muhakkak sende öleceksin,sen ölürsün de onlar ölümsüz olurlar mı?
Hızır da İsa peygamberde hangi insan geldi ve gecti ise hepsi ölmüştür ve kiyametten önce dirilmeleri ve insanlarla konuşmaları imkansızdır.Bu Kuran'da cok açık ve nettir.Kuran'ı anladınız dilde okuyun ki kimseler sizleri kandıramasın.Çünkü Kuran asla değiştirilemeyecektir.Allah Kuran'a ve peygamberin sunnetine uyulmasını istemektedir.Ahiret günü insanları Kuran'dan hesaba cekecektir.

Yorumu gönderen: uffuuk a cevap, 26.05.2014, 11:36 (UTC):
be adam hangi dindensin bilmiyorum ama garip düşüncelerini İSLAM'a maletme PEYGAMBER olmasa oraya şirk bile yazamazdın..

Yorumu gönderen: Neşe , 11.08.2010, 02:01 (UTC):
NAMIK bey; ben cevaplayım sorularınızı, eğer peygamber efendimiz hiçbir sıkıntı çekmeseydi o zaman diğer kullar bu dünyada cektikleri nedeniyle Allah'a düşman olmazlarmıydı? Yüce rabbim misalleri kendi peygamberleri üzerinden verdirir ki, yüzyıllar boyunca dilden dile dolassın bize kaynak olsun, ve bu gibi sorunlarda ne yapacagımızı bılelım.
Mesela bir İbrahim peygamberin evladını Allaha kurban etmesinin istenmesi, orada Hz İbrahim üzerinden aslında hepimize bir mesaj var, evlatlarınız sizi ibadetten ve Allah'a itaatten alıykoymasın mesajı. Yani tüm peygamberler tıpkı sıradan insanlar gibi sınavlara tabi tutulmus, ama hep rabbimize itaat etmiş ve kazanmışlardır, verdikleri tepkiler bize örnek olması babında birer ışıktır.

Ve eger müslümansanız, şunu bilirsiniz ki bu dünyaya sadece sınava geldik, bedenlenme sebebimiz bu. Dünyada cekilen eziyetler sıkıntılar hep ibadete yönelmemiz için, Rabbim diyor ki insanları ve yarattıklarımı bana iabdet etmeleri için yarattım.Tıpkı melekler gibi..
Bakalım bu sıkıntısı onu daraltıp o beni arayacak mı ve beni bulacak mı, bibadetle bir tek benden isteyecek mi sorun bu!
Yoksa rabbim kullanırı eziyete yaratmamıstır, tüm sıkıntılar azaplardan yine ona yönelmemiz için, ama kalkıp da haşa Allah'a kafa tutup ee niye böyle oldu diyenin sonu ne olur bilemem

Yorumu gönderen: osmanbaş, 25.07.2010, 11:33 (UTC):
arkadaşlar, hızır as. in ilmi ledün konusunda bilgilerinden dolayı farklı kılındığını unutmayalım. öyle her insanın karşısına çıkacak bir şahsiyet değil, çünkü hz musa dahi onun işlerine aklı ve yürek erdirememiştir, cahiller hızırı gördüm diye çıkıp günaha girmesinler.

Yorumu gönderen: uffuuk, 17.07.2010, 11:34 (UTC):
arkadaşlar ister hızır ister peygamber olsun insanlardan birşey beklemek bizim dinimize uygun değildir.siz Allahtan istersiniz O da bu konuyla ilgili bir kulunu size yardıma gönderir hepsi bu...şirk e yaklaştırabilecek şeylerden uzak durmak lazım
Allah ile birlikte başka birinin adını anmaya gerek yoktur....

Yorumu gönderen: Berna, 17.06.2010, 20:18 (UTC):
Sn. Namık bey, Hz. Muhammed Allah'ın sevgili kulu ve elçisidir. Onun yapacağı işlere karışmak Hz.Hızırın haddini aşmış olmalı ki, müdahale etmemeiştir. Hz.Hızır ilimin gerçeğini bilir, bu sebeple o aşamalarda bulunmamıştır.

Yorumu gönderen: NAMIK, 26.03.2010, 12:25 (UTC):
Benim anlayamadığım nokta şu.Dünyaya Son Peygamber Hz.Muhammed as. geliyor,63 sene yaşıyor,23 sene peygamberlik mücadelesi veriyor.Savaşıyor,kıtlık çekiyor,sıkıntı çekiyor.Ama hiçbir kesiminde.Hızır as. yok.Sebebini bilen varsa yazsın.

Yorumu gönderen: erdem, 04.02.2010, 21:28 (UTC):
ibni sinayi ve ibni arabiyi okuyanlar bu konuda hic supeye dusmezler.......
her insana omrunde uc defa karsilasir onemli olan karsilasmak degil onu taniya bilmek.. akli kamil olan icinzor degil diye dusunuyorum; yaratan herkese nasip etsin amin

Yorumu gönderen: Rezzak, 21.01.2010, 20:21 (UTC):
Antalyada bir adam ama bu adam adı sanı Medyum ömer çetin diye bilinen biri onun hızır alyhselamla görüştüğünü tanıklık eden onlarca kişi var bir astrologmu astronotmu neyse bu kişi onunla nasıl konuşur anlıyamadım doğrusu

Yorumu gönderen: ahmet emrah, 05.01.2010, 21:17 (UTC):
Allah (c.c) Hızır a.s 'ı insanlara ve yardım bekleyen kullarına onun nasiplerinden nasiplensinler diye göndermiştir Muhakkak ki Allah rahman ve rahim olandır kimse ona denk değildir Allah teala rahmetini ve bereketini üzerimizden esirgemesin inşallah (AMİN)

Yorumu gönderen: Metin, 31.12.2009, 08:03 (UTC):
Yaşlıca bir kadıncağız hep Hızır A.S.mı bekler hep ararmış,duymuşki çoğu akşam vakti namaz kılmaya (İstanbul)Yeni camiye gelirmiş diye,kadıncağız her akşam namaz çıkışı kapının az uzağına cami cemaatine melul melul bakar acaba hangisidir diye kalbinden geçirirmiş.Bir akşam cemaatten biri ayrılıp ona doğru gelir,Niye her akşam orda beklediğini sorar.Kadıncağız gözlerini fazla cemaatten ayırmadan adamada dikkatlice bakmadan anlatır niye beklediğini.Adamcağız -bak eğer biri yanına gelir seni konuşturduktan sonra sana şu yanan kandilleri gösterip sonra onları şimdiki gibi yakıp söndürürse anla ki o Hızırdır.Kadıncağız çok sevinmiş..eve döndüğünde evdekiler herzaman sorarlarmış gördünmü Hızır A.S.diye,o günde sormuşler.Kadıncağız -Bu akşamda göremedim ama geldiğinde nasıl tanıyacağımı öğrendim.demiş

Yorumu gönderen: halil , 25.12.2009, 01:26 (UTC):
ya bundan bendede var bir hocamız yapmıştı gümüş üstüne yapıyolar böyle hızır aslmın muhrü demek ne derece dogru bilmiyorum ALLAH bizleri hata yapmaktan korusun Amin.

Yorumu gönderen: Fizikalimi, 03.12.2009, 19:24 (UTC):
arkadaşlar risalet sahibi ebül abbas'a hızır denmez! bu kelime onun lakabıdır , bu adamın 10 ismi var ilk ismini bilmeniz için yazdım , velayet yoluna girmiş olan bi muttaki bu kişiyle hacetini ALLAH'ımdan dileyerek görüş yapabilir
bunun dışında çok zor durumda kalan bir sevgili kula vesile olmak için de gelebilir
geldiğinde üzerinde yeni elbise olmaz fakat bu herifte öyle bir tecrübe varki durduk yere bi yere doğru hareket ederse mutlaka ardından sizde onun fiiline destek için gidin o yaptığından emin bir peygamberdir
birde görüşmek ve duasını almak hususunda sizlere şaşıyorum!
ben Hz Muhammed (sav) efendimizden bir bahis geçtiğinde tüm ruhumla buna adepte olarak hergün onu arzuluyorum ve makbul olan dua da anne ve babanın evladına seccade üzerinde yaptığı duadır

Yorumu gönderen: TemizFikir, 31.10.2009, 19:26 (UTC):
Bunlar Şia nın 12 imamının mühürleri.İran da her köşe başında bulunur.
Böyle Hızır Safsataları ile Allaha Şirk koşmaktan vazgeçin.

Allahtan başkası yardım edemez.

Kuranda Hızır adı geçmez.Lütfen Rivayetleri bırakalım.Kuran okuyalım.okuyalım OKUYALIM...IKRA

sevgi ile...

Yorumu gönderen: sırran, 25.10.2009, 19:05 (UTC):
sırrın sırrına ermek isteriz allah bizlere de gösterecek umuyorum.

Yorumu gönderen: mevlüde, 16.10.2009, 20:24 (UTC):
allah bunu gönderenden razı olsun

Yorumu gönderen: ibrahim aksoy, 16.10.2009, 07:24 (UTC):
mesar işareti ve ok işareti ok aldıyuvarlak

Yorumu gönderen: osman, 16.10.2009, 05:50 (UTC):
Allah teala Hızır as ve onun gibi birçok görevlisini gerçek müminlere destek örnek ve imtihan için görevlendirmiştir

Yorumu gönderen: muhammet.fatih.sepuyan, 27.09.2009, 16:34 (UTC):
sevgili dostlarhiziri gordur vebildir duasi edin

Yorumu gönderen: GÖKHAN GÜMÜŞ, 15.09.2009, 09:35 (UTC):
ALLAH HEPİMİZE HIZIR A.S GÖRMEK NASİP EYLESİN.

Yorumu gönderen: ufuk, 11.09.2009, 07:25 (UTC):
insanı kamil olmak gerekir yada çok kalbiselim insan olmak gerekir bence ben hızırım diye gelmez ama asıl olan her gördüğüne hızır as muamelesi yapmak gerekir

Yorumu gönderen: nicunba , 30.08.2009, 19:13 (UTC):
4 buyuk elementın evrendekı yerı ve ınsan uzerındekı etkılerı nlerdır ınsanlar bu elementlerı kontrol atlına ala bılecek guctemıdır

Yorumu gönderen: mehmet elitaş, 19.08.2009, 19:18 (UTC):
yanlız şunu bilin ki; hızır a.s insanın en olmaz sıkıntılı ve aceleli anında gelir sınamak için. Vede hiç ummadığınız bir şekilde gelir. İyi davranırsanız ne ala.Kötü davranırsanız Allah kayıra.Örneği çoktur.

Yorumu gönderen: yasir altay, 13.08.2009, 13:36 (UTC):
çok dua edeceksin ayhan kardeş mevla dilerse seni onla görüştürür.ama o kadarda kolay degil yani.bu iş son zamanlarda çok ele ayaga düştü.her önüne gelen ben hzıırla görüştüm galiba oydu diyo.bu kadarda degil yani.

Yorumu gönderen: ayhan cosgun, 09.08.2009, 10:12 (UTC):
Selamün aleyküm yasir kardeş, Hızır as ı görmek için ne yapmak gerekir. Bende bir kez mübareği tam emin değilim ama rüyamda gördüğümü hatırlıyorum Allahü alem. Ama dünya gözü ilede görmek istrim tabii.

Yorumu gönderen: güneşuzel, 31.07.2009, 17:24 (UTC):
haklısliınız
bendeonubekliyorum.
selamolsun.

Yorumu gönderen: yasir altay, 22.07.2009, 11:45 (UTC):
evet kardeşler.mevla dünyada hızır a.s ile görüşenlerden ondan dua alanlardan eylesin.AMİN.KonyamızdaLadikli Hacı Ahmet agamız vardı.mekanı cennet olsun.üveysi veli idi.yani hocası hızır a.s dı.kendisine bi soru soruldugu zaman ona sorar gelir cevabını soran ihvana verirdi.Mevla şefaatlarına nail etsin.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56439760 ziyaretçi (143812749 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)