Ikilem
 
Kadın, Woman

İkilem

Ayşegül Osmanoğlu

Ellerim acıyor. Acıtıyor varlığın. Ne bırakmak istiyorum seni, ne de tutabiliyorum; avuçlarım kanıyor. Dikenli tel gibi yırtıyor kalbimi yâr! Giderken geride bıraktığın izler. Nasıl bir ikilemdir bu? Hem istemek, hem istememek? Git derken yutkunmak, ardından haykırmak, bağırmak; "Dur! Allah aşkı için dur!" Yüreğimdeki aşkın için dur demeyi içimden bağırmak. Dışarıdan ölümcül bir susuş yaşamak.

Canımdan söküp atmayı başaramadığım, kıyamadığım. Beni hem içerine hem de dibe çeken girdâbına yakalandığım. Savurdun beni sensizliğin kıyılarına da; ayağıma takılan çakıllar, sevdâma battı. Oysa ki; bir aldatmacaymış, sensiz de denizin tuzlu kokusunun aynı olacağını düşünmek. Yağmur sonrası topraktan yükselen buğuyu içine çekmek, gökkuşağının her bir rengine bir mânâ vermek, seninle mümkünmüş.

Yüzümde batınca anladım; beni aydınlatan, soğuk duygularımı ısıtan, gözlerimden akan yağmurları ışığıyla kırıp renklere çeviren güneş, senmişsin.yalan! Acı çekmiyorum dersem yalan. Kahrolmuyorum dersem yalan. Lime lime oluyorum. Zamanın kum fırtınaları, yüzüme çizikler atıyor. Ben, yine de isyân etmiyorum, şikayet etmiyorum; canımdan içeri sen varsın diye.

Kolay olmuyor yâr, kolay olmuyor. Cismin benden gitse de, içimdeki sen, benden ayrılmıyor. Ellerim, bıraksa da; kalbim, seni sımsıkı tutuyor. Kendini örselemek pahasına, cehennem ateşine yanmak pahasına, bir duaya inanmak pahasına. Gerçekleşmeyeceğini bilse de.

Bir sis örtüsünün içerisinde, bir gecenin karanlığında, el yordamıyla korkularıma rest çekerek yola çıktım. Hayatımda neyi isteyip neyi istemediğimden hiç emin olamadım. Ama senin olmanı istediğimden eminim. Belirli olan her şeyim ve belirsiz olan her şeyim.

Senin gözünle bakmalıyım kendime. Yansımalıyım benden sana.

Ayşegül Osmanoğlu,
3 Kasım 2010.

Ayşegül Osmanoğlu'nun Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ebruli.., 09.12.2010, 21:43 (UTC):
Him.. Acildi diye biliyordum ben. Bizde yasak yok (isvec) isteyin, googleye aktaralarim sarkilari.. : )

Yorumu gönderen: Akhenaton, 09.12.2010, 14:01 (UTC):
Ama bendeki PC açmıyor Youtube'yi. Alt kattaki de açmıyor... Sorun acaba bizim bağlantıdadır belki :)

Yorumu gönderen: Ebruli.., 09.12.2010, 13:28 (UTC):
Youtube acildi artik ama degilmi? Turkiye yasagi kaldirdi. (Konuyla alakasiz olarak soruyorum, meraktan) : )

Yorumu gönderen: Akhenaton, 06.12.2010, 13:01 (UTC):
Sebebi şu: Google videolarında artık kullanmadığım kaliteli bir müzik kalmadı. Yani eskiden derdin ki şu yazıya şu müzik gider: Ama artık öyle bir seçim şansım yok. Ortada müzik kalmadı yani. Benim yüklemeye çalıştığım birçok müzikse, eskiden çalıp da şimdi çalmamasından anlaşılacağı gibi düzenli olarak siliniyor. Peki bu ne demek? Şu Youtube açılmadıkça, arka fon müziği bulmak artık imkansızlaşacak demek. Ki Youtubede sınırsız fon müzikleri bulunuyor.

Yorumu gönderen: ayşegül, 06.12.2010, 12:56 (UTC):
:)yorum ve eleştirileriniz için teşekkür ederim..şarkı sözleri ebru gündeş ten sanırım..unutulmuşlar diyarı;aslında unutulan kimse yoktur..sadece ayrılan yollar vardır.bazen keşke bir unutma düğmesi olsa dediğim zamanlar olmuyor değil:)hani ya çorabımızı anahtarımızı cüzdanımızı unuttuğumuz gibi unutamıyoruz hayatımıza iz basan insanları..en azından benim en büyük problemimdir unutamamak..iyide olsa kötü de olsa bir şekilde yaşamımda yer almış herkes benim için değerlidir..:)

Yorumu gönderen: Ebruli..., 06.12.2010, 12:24 (UTC):
Muzik ilk defa hic uymamis gibi geldi bana.. Neden bilmiyorum ama Okurken bir sarki hatirlatti.. "beni sorarsa sahitsiz suclar gibi, kinali kanadi kirilmis kuslar gibi, yazi gelmeyen upuzun kislar gibi.. unutulmuslar diyarindan dusluyorum.."Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53004764 ziyaretçi (134812538 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler