Ikizler Burcu
 

İkizler Burcu, 22 Mayıs - 21 Haziran

Grubu: Hava, pozitif
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu sayısı: 3, 5, 24, 233, 3545
Uğurlu taşı: Akik, İnci, Pembe Kuvars
Uğurlu renkleri: Sarı, Gri, Mavi, Açık mavi
Uğurlu çiçekleri: Mimoza, Çiğdem, Zerren
Uğurlu kokuları: Gardenya, Yasemin, Sümbül
Uğurlu müzik: Modern batı müziği ve hareketli parçalar
Belirgin özelliği: Sezgi
Negatif yönü: Konuşkanlık
İsteği: Yazar olmak
Anlaştığı burçlar: Terazi, Kova
Anlaşamadığı burçlar: Başak, Yay, Balık
Kariyerine yardımcı olacak burç: Balık
Duygusal açıdan destekçi burç: Başak
Maddi açıdan en yardımcı burç: Yengeç
Evlilik için uygun burç: Yay

ÖZELLİKLERİ

Bu burçta doğanlar her işe olan yatkınlıkları ve değişken çift karakterleriyle tanınırlar. Monotonluk, tekdüze yaşamdan ve kölelikten nefret ederler. Araştırıcı ve sabırsız insanlardır, kendi idealinin ne olduğunu bilmediğinden kendisine bir ideal arar ve asıl sorunda örnek alacağı bu idealinde ne olduğunu bilmemesindedir. Hızlı düşünür ve hızlı hareket ederler, hayal güçleri sınırsızdır.

Değişkendirler, neşeli göründükleri bir anda kapris yaparak şaşırtıcı olurlar. İkizler burcunu anlamakta zorlanabilirsiniz. Hep haklı olduklarını düşündüklerinden görüşlerini değiştirmeye yanaşmazlar. Blöf ve yalan söylemekte başarılıdırlar. Rahat konuşma özellikleri onları bir anda geveze kılabilir.

Öğrenmeyi sever ve entelektüeldir. İnatçıdırlar. Kararsız ve yüzeysel tartışırlar. Sürekli oturup çalışmaktan sıkılırlar. Özellikle telefonda dedikodu yapmaya bayılırlar. Değişimden zevk alırlar ama bu değişim onları huzursuz yapar. Kolay kolay kontrollerini kaybetmezler.

Rahat ve şakacı tutumları, saygılı davranışlarıyla kendilerini sevdirirler. Fakat tek kişiye ve yere bağlı kalmak istemezler, ilişkilerinde birçok kişiyi birden idare etme yetenekleri vardır. Paraya düşkünlükleri yoktur ama gücü, özgürlük ve otorite için isterler. Başkalarının paralarını kolayca harcarlar. Flörtçü kişilerdir.

Anarşist bir ruha sahiptirler. Kurallara uymazlar. Aldatmaya yatkındırlar. İkizler erkeği aşık olmayı sever ve bunu her fırsatta yapar. Özgürlüğüne düşkündür, dolayısıyla bağımlı ilişki yaşamaya gelemez. Erotik masallara ve fıkralara bayılırlar. Onlarla ilişkinizin geleceği bilinmez ama yaşadıklarınızdan zevk alırsınız.

İkizler kadını erkeği gibi şehvet düşkünüdür. Bununla birlikte açıkça cinsel zevklere fazla ilgi duymaz ama insanların değişik yönlerini, tanıma arzusu onu birçok ilişkiyi deneme noktasına getirir. Uzun süre bir yerde ya da biriyle beraber olamadığı içinde, ihtirasa ya da herhangi bir şeye ciddi bir biçimde kapılmaz.

Bununla birlikte zihinsel, ruhsal ve fiziksel zevklerini tam bir uyum içinde uyarabilirseniz, yoğun bir cinsel ihtirasa sahip olabilecek biridir. Konuşkan, şakacı ve samimidir. Entelektüel, nazik ve özgür erkeklerden hoşlanırlar. Büyüleyici ve baş döndürücü kadınlardır. İkizler burcunda doğan çocuklar kitap okumaya bayılırlar. Disiplinden hoşlanmazlar. Çok konuştukları için sık sık uyarı alırlar. Onlara oyuncak yerine kitap hediye edilmesine bayılırlar.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Zeka en önemli özellikleridir. Son derece pratik ve hareketli bir zekaya sahiptirler. Özellikle zor durumlarda, çok zekice ve anında pratik çözümler bularak o anlarını kurtarmakta ustadırlar. Bu konuda seziş güçleri de önemli rol oynar.

Zekaları sayesinde, bulundukları her ortama çok kısa sürede uymayı başarırlar. Hiç ama hiç bilmedikleri bir konuya, birkaç dakika kulak misafiri olduktan sonra o konuda 40 yıllık uzmanmış gibi konuşabilirler. Zaten konuşmayı çok severler. Tatlı, cana yakın, akıcı ve laf oyunları ile dolu konuşmaları ile insanların kolayca beğenisini kazanırlar. Gevezedirler. Kolaylıkla arkadaş edinirler.

Zekaları ve konuşma yetenekleri en güçlü silahlarıdır. Bunlar sayesinde çok etkileyici olurlar. Yani malını satmayı iyi bilenlerdendirler.

Havaidirler. Hiçbir şeyle uzun süreli ilgilenmezler. Çabuk kavrarlar, belki de bu yüzden çabuk bıkarlar. Çünkü nasıl olsa gerekince öğrenmeleri kolay olacaktır. Bu yüzden her şeyi yük etmeğe gerek duymazlar.

Her hangi bir konuda karar verene kadar çokça fikir değiştirirler. Bir öyle bir böyle düşünmekten yorgun düşerler. Kararlarından çok çabuk dönerler. Bu onların yalancı, sözünde durmaz olarak tanınmalarına sebep olur. Halbuki onların karar vermekte ne eziyetler çektiklerini ancak bir başka ikizler anlayabilir. Duygusal değil, mantık ve zeka ile hareket ederler.

Uğraşıları, düşünceleri, ilgileri daima birden fazladır. Aynı anda iki ya da fazla şeyi bir arada yürütebilirler. İki sevgilileri, iki işleri, iki gelirleri, iki düşünceleri v.s. Daima tekten fazladır. Birine hediye alacaklarsa bir tane yerine küçük ama iki değişik şey almayı düşünürler. Kendileri içinde ikişer ikişer alırlar. Elleri açıktır. Paraya tamah etmezler.

Okumaktan ziyade dinleyerek gördüklerini yaşadıklarını birleştirerek öğrenirler. Uzun uzun ders çalışmak, kitaplar devirmek, sabahlamak onlara göre değildir. Zaten buna ihtiyaçları da yoktur. Onlar kendilerine özgü pratik zekaları ile kolayca öğrenirler. Yeter ki canları istesin. İlgi duymadıkları şeyi dinlemek zahmeti göstermezler. Bir kitabı, bir yazıyı dikkatle baştan sona eksiksiz okumalarını beklemeyin. Genellikle biraz başından, biraz ortasından, biraz sonundan ya da satırları atlayarak okurlar. Ama sonuçta, dikkatli okuyan bir kişiden daha iyi satmasını becerebilirler.

Sabırsız oluşları bir konuda uzun araştırma yaparak derinlemesine düşünmeye fırsat vermez. Bu yüzden çeşitli hatalar yapabilirler. Konuşmaları yanlış anlaşılabilir. Ama kıvrak zekaları ile bütün bunları düzeltmeyi becerirler. Ayrıca yalan söylemeye, hile yapmaya da çok yatkındırlar. Zekaları onlara bu yönde kolaylık sağlar. Dedikoducu da olabilirler.

Çift karakterli oluşları onlar hakkında kesin bir karar verilmesini zorlaştırır. Bugün çok samimi davranan ikizler, yarın öyle olmayabilir. Ne yapacağını, nasıl davranacağını kestirmek zordur. Çünkü çok kolay etki altında kalırlar. Kolay bıkar, kolay vazgeçerler.

Çok hareketlidirler. Yerlerinde duramazlar. Otursalar bile bir yerleri mutlaka hareket halindedir. Sözlerini hareketlerle birleştirerek kullanmada ustadırlar. Konuşurken çokça el kol hareketi yaparlar. Öyle hareketlidirler ki, siz bakarken yorgun düşersiniz ama onlar asla yorulmazlar.

Çok yetenekli ve yaratıcıdırlar. El becerileri çok fazladır. Bir kere yazdıkları, söyledikleri ya da yaptıkları şeyi ikinci defa asla aynen kullanmazlar. Gerekirse bir yenilik, bir orijinallik, bir değişiklik yaparak sunarlar. Eski, klasik ve rutin olma onlara hiç mi hiç uymaz.

Meraklı olmada başı çekerler. Her türlü bilgi dalma ilgi duyabilirler. Ayrıca yaratıcılığa açık her alana meraklıdırlar.

Basın yayın, pazarlamacılık, reklam işleri, konuşma sahaları, müzik ve sahnede de başarılı olabilirler. Edebiyat dallarının birinde isim yapmak önemli istekleri içindedir.

Havailiği, önemsemez, dalgacı ve rahat havası önce pek güven vermez. Ama o, hazırcevapçılığı, konuşma ve etkileme yeteneği ile sizi yaya bırakır. İster istemez ondan hoşlanır, birlikte olmaktan zevk almağa başlarsınız. Çok fazla tanıdığı, ahbabı, arkadaşı vardır ama dostu yoktur ya da azdır. Bunun sebebi de kendisidir.

Hiçbir konuda sınırlanmaktan hoşlanmaz. "Olmaz" kelimesi sanki onun sözlüğünde yoktur. Fıkır tartışmalarına her zaman açıktır. Bundan büyük zevk alır. Ama onunla bu konuda yarışmak zordur. Telefonla konuşmayı çok sever. Bir kere sesini duydukları kişiyi sesinden hemen tanıyabilirler.

Hareketli oluşları onların yaşlanmasına engel olur. En büyük korkuları hareketsiz, yalnız başlarına kalmak ve kısıtlanmaktır. Kararlı olmayı, biraz duygulara da önem vermeyi, eline ve diline sahip çıkmayı öğrenmelidirler.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Caner, 27.06.2021, 23:41 (UTC):
100 de 100 uyuyor bana. Vay canına. Yalnız çarşamba günü ile ilgili kararsızım. Bana hep uğursuz gelmiştir.

Yorumu gönderen: Hiranur, 03.04.2017, 17:21 (UTC):
Çok güzel bilgiler edindim teşekkür ederim

Yorumu gönderen: Toprak , 06.02.2017, 10:43 (UTC):
Bazi seyleri yanlis

Yorumu gönderen: Didi, 03.10.2016, 17:52 (UTC):
21 mayıs doğumluyum ve burada yazılanlar harfi harfine beni anlatıyor..47 yaşında bir bayanım ve doğum tarihim itibariyle yıllardır bir gazetede boğa diğerinde ikizlerdim

Yorumu gönderen: sadık, 29.07.2016, 20:30 (UTC):
tamda okumayı bırakıyordum kı:

Bir kitabı, bir yazıyı dikkatle baştan sona eksiksiz okumalarını beklemeyin. Genellikle biraz başından, biraz ortasından, biraz sonundan veya satırları atlayarak okurlar. Ama sonuçta, dikkatli okuyan bir kişiden daha iyi satmasını becerebilirler.

Yorumu gönderen: Sümeyye, 27.06.2016, 19:35 (UTC):
Evlilik için Yay burcu uymaz herhelde, çok konuşuyor, tahammül edemem

Yorumu gönderen: ayse, 05.05.2016, 14:41 (UTC):
Ayni ben

Yorumu gönderen: leyla, 26.03.2016, 19:56 (UTC):
gercekden sanki benim tercume hali'mi yazmislar gibi

Yorumu gönderen: Esra , 03.12.2015, 00:30 (UTC):
17 haziran ve muhteşeeeem bir burç hepsini taşıyorum

Yorumu gönderen: burak 27 mayıs, 15.07.2015, 00:27 (UTC):
-edebiyattan nefret ederim o tutmadı.
-çok çok hareketlidirler kısmı da yanlış.
-yalan söylemek bende çok çok azdır.
-paraya önem vermezler kısmı tamamen yanlış çok iyi para biriktirirm. bazen kuruşun bile hesabını yaparım.
-uğurlu renk, uğurlu sayı, uğurlu taş falan bile yazmışlar kim belirliyor bunları benim yerime arkadaş.
geri kalanı da bu burca yapılan yalakalıktan ibaret. işte çok akıllı, çok kararlı falan filan... burçlara inanmayın arkadaşlar bence saçmalık. yok şu yıldız 2 cm oynadı bu aralar şu burç duygusal olacak falan filan yorum yapıyolar.

Yorumu gönderen: kartacalı, 21.04.2015, 19:27 (UTC):
19 haziran - late gemini - beni % 90 yazmışlar :) hayatı 2 kişi olarak tek bedende yaşamak diye bir şey var. cinsel tercihler hariç, herşeyi çift taraflı çok yönlü ve analitik düşünerek geçiriyorum. Bi şeyi doğru yapmama gerek yok, arkasını sonradan dolduruyorum :)

Yorumu gönderen: kubilay, 27.12.2014, 22:50 (UTC):
walla on numara 17 haziran eksiksiz beni anlatmış ama yanlış anlaşılmam benide zorda bırakıyor

Yorumu gönderen: kimse, 25.11.2014, 10:38 (UTC):
valla bütün hepsini barındırıyorum . Adamlar doğru yazmışlar eşim bile başak

Yorumu gönderen: mustafa, 24.09.2014, 11:19 (UTC):
çok ilginçtir uğurlu sayıyı tutturmuşlar :)

Yorumu gönderen: hilal, 28.08.2014, 09:18 (UTC):
beni hiç anlatmıyo.Çünkü çok saçma şeyler bunlar insan zeten kendini tanır... ANLAYANA!

Yorumu gönderen: yeşim, 25.07.2014, 00:32 (UTC):
Yazilinanlar ilgimi cekti
Aslinda cokta sinirliyim 29 mayis liyim
Ve şuan vandayim slmlar

Yorumu gönderen: Alp, 23.04.2014, 18:44 (UTC):
17 haziran yükselen kova,, matrak bir yıldız haritam var:))

Yorumu gönderen: GÜL, 18.12.2010, 22:17 (UTC):
AYNI BEN ALDATMA VE YALAN SÖYLEMEM YOKTUR

Yorumu gönderen: mehmet , 11.12.2010, 00:29 (UTC):
aynı ben ama edebıyat dalındakı ıstekler tutmuo

Yorumu gönderen: reyhan yikit , 09.12.2010, 11:50 (UTC):
tıbkı beni anlatıyor

Yorumu gönderen: damla, 16.11.2010, 10:25 (UTC):
aynı bni anlatıoo yaaaa :)

Yorumu gönderen: hilal, 28.10.2010, 11:01 (UTC):
bikaç nokta haricinde aynı ben..allam yaaa.bi insan bu kadr mıı sevilir..:))))

Yorumu gönderen: ugur45 , 12.10.2010, 18:48 (UTC):
bana da uygun olanlar var mesela calıskan olmak ve ogrenmek ama aldatmaya yatkın olmak yalan solememek gıbı huyum yoktur ayrıca uzun suelı dusunulemez denıyo ama aksını dusunyorum ben ...

Yorumu gönderen: Duygu :), 08.10.2010, 07:58 (UTC):
Evt bazi yazilanlar gercekten cok ama cokkk uyuyor bir iki noktadan haric
ben mesla cokkk fazla Duygusalimdir ve de cokk önem veririm Duygularima ismimin anlamini tamamiyle tasiyorum
Ikizler burcundan oldugum icinde cok Mutluyum
Haziran cocuklariyiz :DD

Yorumu gönderen: hercai , 8 haziran, 02.10.2010, 16:24 (UTC):
gerçekten enteresan, bir kaç küçük ayrıntı hariç tamamı aynı, yani bire bir ben. bu kadar yorumcudan da aynı tepkinin gelmesi doğrusu dikkate değer. aslında doğrudan yaratıcıya ve kadere bir işaret var bunda

Yorumu gönderen: Esma, 27.09.2010, 13:00 (UTC):
ayni ben ama 2li dusuncem bana problem yaratiyo

Yorumu gönderen: Alp, 21.09.2010, 23:38 (UTC):
en harika burcda dogmusum 17.Haziran

Yorumu gönderen: metin, 27.08.2010, 03:05 (UTC):
6 haziran doğumluyum yazılanları okurken eksiksiz kendimi okudum ,bu kadar tutar yani

Yorumu gönderen: Burak, 14.08.2010, 10:51 (UTC):
İyiki ikizler burcu olmuşum çok şanslıyım.. 7 haziran

Yorumu gönderen: L.GULFIRAT, 10.08.2010, 20:50 (UTC):
sefa kardeşim sen hala boğa burcundasın 21mayıs sınır burc ama boğa diye gecer 22 mayıs ikizlere girer:D hani bir söz vardırya nerde doğduğun değil nereye ait oldugun önemli diye evet burçları okudum bire bir uyuşuyor hatta ben daha gecen senesinde malatya genelinde bir roman yazmışlığım bile var normalde inanmam ama bu burçlara illginç geldi...

Yorumu gönderen: Tolga Selçik, 10.08.2010, 07:30 (UTC):
aynen ya cok super bır yazı 6 haziran doğumluyum

Yorumu gönderen: oğuzhan, 19.07.2010, 13:32 (UTC):
benim herşeyimi anlatıyo

Yorumu gönderen: mustafa, 03.07.2010, 22:16 (UTC):
özellikler ve dataylr çok doğru konşmlrımdn fikir lerime herzamn dikktle dnlerler saklayamıycm bni aynn tarf edıor bir şei atladı duygusal yufka yüreğimi saygılr mustafa aslan

Yorumu gönderen: ömer, 22.06.2010, 08:16 (UTC):
ikili karakter gerçekten var bende ama bazen biri diğerine ağır basıyor ve hangisi ağır basarsa o karakterde oluyoroum gerçekten aynen dedikleri gibi çok açıklayıcı bır yazı teşekkür ediyorum bunu yazandan

Yorumu gönderen: sümeyye, 21.06.2010, 20:01 (UTC):
ikizler burcu olduğum için sevinçliyim bütün özelliklerinide taşıyorum aynen 6 haziranlıyım

Yorumu gönderen: sevcan, 08.06.2010, 11:57 (UTC):
gerçekten çoğu burçlarda beni anlatmazdı ama burdaki tıpatıp uyuyo tüm özelliklerimi biri bana anlayıyor gibi

Yorumu gönderen: ferhat, 09.04.2010, 06:32 (UTC):
her kelimede beni anlatıyo :-)

Yorumu gönderen: berk, 01.04.2010, 07:12 (UTC):
benim özelliklermi tamamen anlatıyor.

Yorumu gönderen: esma, 13.03.2010, 19:25 (UTC):
gercekten aynen beni anlatıyor

Yorumu gönderen: bade, 15.02.2010, 11:53 (UTC):
ya gerçekten inamıyorum sanki biri karşımda beni anlatıyo..

Yorumu gönderen: gizem, 12.01.2010, 15:02 (UTC):
ikizler olmakla gurur duyuyorum

Yorumu gönderen: alara, 06.01.2010, 20:08 (UTC):
bnde yazar olacağım 31 mayıslıyım ikizlerimmm:)

Yorumu gönderen: ayşenur, 10.12.2009, 21:14 (UTC):
way bea...tıpkı ben aynen benı tarif edıo

Yorumu gönderen: sefa bayar, 10.12.2009, 17:42 (UTC):
bende ikizler burcu olduğumu burda öğrendim ben 21 mayıslıyım fakat bazı sitelerde boğa diyo ama burda ise ikizler olarak görünüyo bu yüzden kararsız kaldım ama ben ikizler olduğuma inanıyorum ve size tşk ediyorumBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56730030 ziyaretçi (144594998 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)