Ilahi Flash Bellek
 
binaryflash bellektohum

İlahi Flash Bellek

Abdurrahman Yördem

1. Bölüm

Hepiniz bilirsiniz, bilgisayardaki verileri başka yere aktarmak veya bilgiyi saklamak için kullanılan ufak cihazlar var: “flash bellek”. İçerisine yüzlerce fotoğraf yükleyebilirsiniz. Yine koca bir kitabın sayfalarını içerisinde saklayabilirsiniz. Hiç düşündünüz mü? Cihazın içini açsak, fotoğrafların küçültülmüş şekline rastlar mısınız? Ya da kitabın tüm sayfalarını görebilir misiniz? Tabii ki hayır.

binary
Bilgisayarızdaki her şey, aslında 0 ve 1'lerden ibaret olan binary dizilimidir. Biz ise onları onları bilgisayar ekranında bir fotoğraf ya da bir video olarak görürüz.

Peki, flash belleğin içinde ne var? Fotoğrafların renk bilgilerinin kodları veya sayfalardaki harflerin bilgi kodları var. Kod açılımlarını görseniz, hiçbir anlamı olmayan şekiller karmaşasına rastlarsınız. Ama bu kodlara elektriği/enerjiyi/meleği verdiğinizde kodlanmış bilgiler, bilgisayarınızda şekillere dönüşür.

“İlahi flash bellek”… Bu da nereden çıktı demeyin. Tohum. Embriyo. DNA. Peki, bunlar ne? Aynı toprağa ektiğiniz ayrı tohumlar, ayrı bitkiler oluyor. İyi de toprak aynı. Bu nasıl oluyor?

dna
Bir DNA spirali.

DNA açılımına baktığınızda bazı moleküllerin dizilimini görürsünüz. Yani bir şeye benzetemezsiniz. Buğdaya benzemez. İnsana benzemez. Hayvana benzemez. Bakteriye benzemez. Sadece molekül dizimi…

KODLAR. İLAHİ KODLAR. Bu kodlar, bilgi kodları. Yaratılacak canlı ile ilgili bilgi kodları. İşte “İLAHİ FLASH BELLEK” bu! Bu kodları insanoğlu yazmadı. Biz sadece keşfettik.

Abdurrahman Yördem,
Haziran 2019.

«12»

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Warcraft, 11.06.2019, 06:18 (UTC):
Hocam bir sorum olacak yine güzel açıklamışsınız.
Şu matrıx filmindeki gibi programlar insanlara yüklenebilir mi?
örneğin ben kung fu bilmiyorum ama program yüklenirse otomatikman kung fu yapabilir miyim? Böyle bir teknoloji var mı? bununla ilgili konuları bulamadım..
Eğer açarsanız sevinirim saygılar...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53652945 ziyaretçi (136628035 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler