Ileri Kontrol Teknikleri
 
Astral Seyahatte İleri Kontrol Teknikleri

Astral Seyahatte İleri Kontrol Teknikleri

Buraya kadar bedenin nasıl terk edilebileceğinden söz ettik. Peki ama beden terk edildikten sonraki gelişmelere nasıl hakim olunacak? Konunun bu yönü oldukça önemlidir.

Birçok kişi, astral çıkış yaptıktan sonra, ani olarak bedenlerine geri dönmekten şikayetçi olur. Bazıları ise, tam çıkış anında yaşanan kulaklardaki çınlamalar, vücudun çeşitli yerlerinde görülen şiddetli seyirmeler ve bedenden yukarı doğru çekilme duygusundan rahatsız oldukları için çıkışı tamamlayamamaktan bahsederler. Örneğin ilk çıkış anında, ben de aynı şikayetlerden dolayı bedenimi terk edememiştim.

Şunu kesin olarak söylemeliyim ki, küçücük bir tereddüt bile çıkışa engel olmaktadır. Tam çıkış anında eğer olayın akışına insan kendisini teslim edemezse, bir anda tüm gelişmeler sona ermektedir.

İnanın astral seyahat hiç de zannedildiği kadar zor değildir. Yeter ki korkunuzu ve tereddütlerinizi yenebilin. Bundan sonrası metodları ne kadar ciddiyetle uygulayıp uygulamadığınıza bağlıdır.

Bedeninizi terk etmeyi başardığınızda dikkate almanız gereken bazı kurallar vardır. Şimdi kısaca bunları gözden geçirelim:

İlk Ayrılma Anı

Bedeninizi terk ederken meydana gelen kulak çınlamaları ve vücudunuzdaki seyirmelerin size hiçbir zararı yoktur. Yukarı doğru çekildiğinizi hissettiğiniz an gelişmeleri oluruna bırakın ve kendinizi kasmayın. En küçük bir endişe bedeninize geri dönmenize sebebiyet verir. Bırakın ne olacaksa olsun. Ancak kötü hiçbir şey olmayacağından emin olabilirsiniz ve unutmayın istediğiniz an bedeninize geri dönme şansına sahipsiniz.

Bedeninizi yukarıdan seyrederken havada yüzmenin hafifliğini hissedecek ve bundan olağanüstü bir mutluluk duyacaksınız. Bedeninizi terk edince mümkün olduğunca bedeninizden uzakta bir noktada kalmaya özen gösterin bedeninize yak­laştıkça o sizi içine çeker. Ancak ilk denemelerinizde odanızı terk etmeyin. Odanızın içinde etrafı seyredin. Yandaki odalara da gidebilirsiniz. Kendinizi seyyal bir denizin içinde yüzermiş gibi hissedeceksiniz.

Boşlukta Durabilme ve Hareketin Sağlanması

Beden dışına çıkmadan önce verilen telkinler, beden dışı tecrübede önem taşır. Bedeninizden çıktıktan sonra evinizden uzaktaki bir yere gitmeyi istemişseniz, bu derhal gerçekleşir. Eğer bedeninizi terk eltikten sonra fikrinizi değiştirirseniz ya da daha önce belirlediğiniz yere gittikten sonra bir başka yere daha gitmek isterseniz; bunun için yapmanız gereken tek şey, düşüncelerinizle hareketlerinize yön vermektir. Bunun için düşünceleriniz üzerinde kuvetli bir hakimiyet sağlamış ol­manız gerekir.

Şunu asla unutmayın: Astral Seyahat sırasındaki tüm hareketlerinize düşünceleriniz yön vermektedir. Durmak iste­diğinizde duracak, hareket etmek istediğinizde hareket ede­ceksiniz. Bu yüzden ani düşünce değişimlerinden kendinizi uzak tutmanız şarttır. Bunu sağlayabilmek için konsantrasyon yeteneğinizin geliştirilmesine ihtiyaç vardır.

Bedeninizin dışındayken eğer bedeninizle aynı odada bu­lunuyorsanız, bedeninize çok fazla yaklaşmayın. Bir girdap gibi sizi kendisine çeker ve bedeninize geri dönmek zorunda kalırsınız.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Bilgin, 25.08.2017, 21:25 (UTC):
Hayır , Astral seyahat ile uyku aynı durumdur .Astral seyahat ; nefsin bilinçli olarak vücuttan ayrılması durumudur yani sizin nefsiniz ha uyuyarak bedeninizden çıkmış ha bilinçli olarak çıkmış bir fark yoktur .Zaten vücudumuzu düşündüğünüz an hızla vücudunuza geri çekilirsiniz .Bunda hiçbir endişeniz olmasın Unutmayın bu güzelliği yeterince istemezseniz yaşayamazsınız .

Yorumu gönderen: a, 29.06.2014, 15:56 (UTC):
peki ilk seferde vücuttan çok uzaklaşırsak bir sorun olur mu ?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53261441 ziyaretçi (135541107 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler