Inandiginiz Kitap'tan Ihtiyaciniz Olan Ayetler
 

İnandığınız Kitap'tan İhtiyacınız Olan Ayetler

Javascript: Akhenaton

Ben bir ve bana

 

Akhenaton'un Yazdığı Diğer Javascriptler ❯❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 07.03.2014, 21:37 (UTC):
Verdiğiniz ayetler javascripte eklendi...

Yorumu gönderen: Ayşegül, 04.03.2014, 09:20 (UTC):
Kur'an'da, bana huzur veren ayetlerden seçtiklerimi buraya mini bir liste olarak ekliyorum. Aslında daha çok var. Fakat seçim yapmakta zorlandım çünkü, kimi kıssalar da bende çok olumlu etkiler yaratır ancak, burada sadece huzur veren ayetlerin baz alındığını düşünerek ayet seçimi yaptım. Örneğin Ashab-ı Kehf'in kıssası bana her zaman büyüleyici gelmiştir ya da Musa ve Hızır'ın sırlı yolculukları veya h.z Yusuf'un kıssası, hz İbrahim'in Allah'ı arama kıssası (En'am 74-82) ama programa uyumlu olur mu, işte bu noktada biraz kafa karışıklığı yaşadım açıkçası... İşte benim ilk listem - zaman içerisinde eklemelerim olacaktır-, Bakara, 128-285-286, Al'i İmran-17, Khef-10, Kasas-73-84, Rum, 14-32 arası, Fatır-10, Tahrim-8, Hadid, 11-22 arası ve 28-29, Haşr-20-24... Şimdilik bu kadar..:)

Yorumu gönderen: Ayşegül, 27.02.2014, 12:36 (UTC):
A,çok çok güzel olur :) İlk fırsatta ben, bana iyi hissettiren ayetleri yazacağım o zaman. Ancak epey uzun bir liste çıkabilir ortaya... Şimdi siz söyleyince başlık için alternatif ne olabilirdi diye zihnimi şöyle bir yokladım da, sanırım yine en uygun bu olurdu. Aslında belirtmek istediğim bir nokta var; butonlara "müslümanım" ya da "hıristiyanım" değilde "hıristiyanlık" "müslümanlık" diye yazılsa daha mı iyi olurdu, ne bileyim diğer kitaplara bakmak isteyenler için biraz çekingenlik yaratabilir sanki. Örneğin müslüman biri diğer kitaba bakmak isterse " hıristiyanım" butonuna basmak zoruna gidebilir ya da tam tersi. Bu bir fikir elbette uygun olur mu bilemiyorum... öyle işte:)

Yorumu gönderen: Akhenaton, 27.02.2014, 10:47 (UTC):
Bu sabah uyandığımda (biraz da uykuyla uyanıklık arasında) bu sayfaya attığım başlığın yanlış olduğu aklıma geldi. Çünkü İslam’ın amentüsünde “ve kütübihî”, yani “kitapLARINA” iman ederiz diyordu. Eh, benim de hatalarım olacaktır sonuçta. İkincisi, bu sayfa henüz tamamlanmadı. Siz, Kuran’da sizi rahatlatan, size ışık olan, huzur veren ayetleri yorumlar bölümüne yazarsanız o ayetleri de programa eklerim ve böylece daha da gelişmiş bir küçük projemiz olmuş olur.

Yorumu gönderen: Ayşegül, 27.02.2014, 05:15 (UTC):
Fikir olarak çok ilginç ama çok da güzel bir uygulama olmuş. Üç semavi dinin kitaplarını bu şekilde bir programa dönüştürmek oldukça meşakkatli olmuş olsa gerek... Toplam ayet sayısı bir hayli fazla olmalı...


Ben üç kitabı da denedim. Diğer kitaplardan da güzel sözler denk geldi. Inandığım bir şey varsa o da, duran bir saatin bile günde iki kez dogru vakti göstermesi gibi diğer inanç sistemlerinde de bizim inançlarımızla örtüşen çok doğru sözler olabilir. Ne diyor "Çağrı" filminde Habeşistan kralı Necaşi;"Siz ve biz aynı lambadan çıkan iki ayrı ışık gibiyiz" Neticede tüm kitapları indiren tek bir Allah, bundan daha doğal ne olabilir her ne kadar sonrasında insanoğlu üzerlerinde kendi çıkarları doğrultusunda tahrifata gitmiş olsalar da ( Bu Kuran için geçerli değildir, değişime uğramayacağının garantisi bizzat Allahü Teala tarafından verilmiştir) hepsi Allah tarafından gönderilmiştir...


Örneğin, doğruluk ve dürüstlük tüm inanç sistemlerinin talep ettiği bir olgudur. Veya kan dökmemek, hırsızlık yapmamak, iyilikte bulunmak-kötülükten sakınmak vs... Yani itelemeden, ötelemeden önce öğrenmekte fayda var diye düşünüyorum.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468701 ziyaretçi (143902749 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)