Insan Öncesi Medeniyetler Hakkinda Düsünce ve Teoriler 2
 
observer, gözcü, uzaylı

İnsan Öncesi Medeniyetler Hakkında Düşünce ve Teoriler

Hazırlayan: Akhenaton

Bu mesele, bilindiği gibi Tevrat’ta da "Tanrı oğulları, insan kızlarıyla evlendi, Nefilimler (Devler) ortaya çıktı." şeklinde ifade edilmiştir. Buradaki Tanrı oğulları; bir İblis yalanıdır. Tevrat’ta geçen "Tanrı oğulları", İblis kovulduğunda onunla beraber şeytanlaşan yukarıda söz ettiğimiz cinlerdir.[38]

İslam inancına göre Allah, doğmamış ve doğrulmamıştır. O, (bir dişi ya da bir erkek) çocuk edinmemiştir. Bu yüzden İslam’da "Allah’ın Oğlu/Oğulları" ya da "Allah’ın Kızı/Kızları" tabirleri yer almaz ve Allah’ın tüm bunlardan münezzeh olduğu vurgulanır:

وَقُلِ الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِي لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَم يَكُن لَّهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَلَمْ يَكُن لَّهُ وَلِيٌّ مِّنَ الذُّلَّ وَكَبِّرْهُ تَكْبِيرًا

"De ki: Tüm eksiksiz övgüler O Allah’a ki, oğul edinmemiştir kendisinin egemenlik ve saltanatta ortağı yoktur, aciz olmadığı için, yardımcıya da ihtiyacı yoktur ve pek büyük bil O’nu, büyüklüğünü de herkese bildir." (İsra Suresi, 111)

وَقَالَتِ الْيَهُودُ عُزَيْرٌ ابْنُ اللّهِ وَقَالَتْ النَّصَارَى الْمَسِيحُ ابْنُ اللّهِ ذَلِكَ قَوْلُهُم بِأَفْوَاهِهِمْ يُضَاهِؤُونَ قَوْلَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن قَبْلُ قَاتَلَهُمُ اللّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ

"Yahudiler, ‘Üzeyir Allah’ın oğlu.’ dediler, Hıristiyanlar da ‘Mesih Allah’ın oğlu.’, dediler. Bu onların kendi ağızlarıyla uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkâra sapmış olanların sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!" (Tevbe, 30)

لَوْ أَرَادَ اللَّهُ أَنْ يَتَّخِذَ وَلَدًا لَّاصْطَفَى مِمَّا يَخْلُقُ مَا يَشَاء سُبْحَانَهُ هُوَ اللَّهُ الْوَاحِدُ الْقَهَّارُ

"Eğer Allah bir çocuk edinmek isteseydi, elbette yaratacağından, dileyeceğini seçecekti. Ama o bundan münezzehtir." (Zümer, 4)

İslam öncesi eski Arap toplumunda ise meleklerin "Allah’ın Kızları" olduğu inancı yaygındı. Bunun yanında Lat, Menat, Hübel ve Uzza gibi putlara tapıyorlar ve yine bu putları "Allah’ın Kızları" olarak görüyorlardı.

Cüveybir’in İbn Abbâs’tan bu âyet hakkında tahriç ettiği bir haberde o şöyle diyor: "Bu âyet-i kerime üç kabile hakkında; Amir, Kinâne ve Selime oğulları hakkında nazil oldu. Onlar, putlara tapar, melekler Allah’ın kızlarıdır, biz onlara, bizi Allah’a yaklaştırsınlar diye tapınıyoruz." derlerdi.[41]

Bir görüşe göre ayette geçen Üzeyir, yukarıda da adını andığımız Hanok’tur. Ama yaygın görüşe göre Hanok, Hz. İdris’tir. İslâmî kaynaklara göre pek çok ilmin yanında yazıyı icat eden ve yıldız ilmi ile matematik ilmini kuran Hz. İdris’tir. Nesebi, Adem oğlu Şît oğlu Enûş oğlu Kenan oğlu Mehlâil oğlu Yerd oğlu İdris olup, Hz. Adem’in 6. göbekten torunudur. 365 yıl yaşamıştır. İdris de ölmeden göğe çekilmiştir.[42]

Rivayet olunduğu üzere, Hz. Muhammed’in huzuruna Yahudi hahamlarından Sellam b. Mişkem, Numan b. Evfa, Şas b. Kays ve Malik b. Sayf gelmişlerdi ve bu sözü (Üzeyir’in Allah’ın oğlu olduğunu) söylemişlerdi. Fenhas b. Azura adındaki hahamın "Allah fakirdir, biz zenginiz." diye söylediği de ayrıca nakledilen rivayetler arasındadır. Daha eski devirlerde de buna benzer şeyler söyleyenler olmuştu. Bunun sebebi de Yahudiler, Tevrat ile amel etmeyi bırakmışlar, peygamberlerini de öldürmeye başlamışlardı. Tevrat’ı bilen kalmamış, kimi ölmüş, kimi öldürülmüş, kimi de unutmuş gitmişti. Allah, onu (Tevrat’ı) onların kalplerinden silmişti. Nihayet Tevrat ve Tabut (kutsal emanetlerin bulunduğu sandık), ortadan kaldırılmıştı. Daha sonra Üzeyir, 100 senelik ölümden sonra, Allah’a tazarru ve niyaz etmiş, Tevrat’ın ezberlenmesi kendisine ihsan olunarak, genç yaşında İsrailoğulları’na gelmiş ve ezberden Tevrat’ı yeniden yazmış ve işte o vakit "Bu başka türlü olmaz, muhakkak bu Allah’ın oğludur." demişler ve daha sonra Hıristiyanların "İsa Allah’ın oğlu." sözüne bir kapı açmışlar.[43] Elbette ki bu genel/geçer görüş değil, rivayetten ibarettir. Bu konuda birçok farklı görüş vardır.

Akhenaton notu #2: Belki uçuk gelebilir, ama eskiden beri cinlerin dinlerin öğretilerini saptırma / deforme ettirme gibi bir rolleri olduğunu düşünmüşümdür hep. Neden olmasın? Gerek eski Arap toplumunda, gerek Mısır inançlarında ve gerekse günümüz UFO dinlerinde cinler hep karşımıza çıkıyor. Örneğin eski Arap toplumunda her putun bir cini simgelediğine inanılıyordu. Bugün internette gezen USO (bilinen tabirle "uzaylı") tasvirleriyle Mısır hiyerogliflerinde çizilen kimi varlıkların biçim ve forumu hemen hemen aynı:

hiyeroglif
Mısır’da Kuzey Sakara Mastabas’ta bulunan Ptahhotbe’nin mezarının duvarına çizilmiş bir cin figürü.
uzaylı figürü
İtalya’da 2000 yılında çekilmiş bir resim.

uzaylı figürü uzaylı
Roswell kazası olayı.

Hani yazıyı bir "UFO" konusuna döndürmek istemiyorum. Ama Kurân’da cinlerin insandan da önce yaratıldığı, Allah’ın meleklerine Adem’e secde etmelerini emrettiği, ancak cinlerden olan İblis’in Allah’ın bu emrine karşı geldiği, secde etmediği, bu yüzden lanetlendiği ve kovulduğu ve İblis’in de kıyamet gününe kadar insanları yoldan çıkarmak ve onları ayartmak için Allah’tan mühlet istediği bahsedilmiyor mu? Bugün benim bu teorimden daha da uçuk olan UFO dinlerine bakıyorsunuz, öldüklerinde Sirius’ta gözlerini açacaklarına inanan ve toplu halde intihar eden insanlara bakıyorsunuz, uzaylılarca yazdırıldığı iddia edilen kitap ve üzerine kurulu Siriusçu diğer öğretilere bakıyorsunuz. (Geniş bilgi için son hazırladığım yazılardan "Dinler Tarihi Açısından Sirius (Şi’râ) Takımyıldızı" adlı mkaleye göz atabilirsiniz.) Nas suresini hatırlayalım:

De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Sadece cinlerden değil insanlardan da. Musa’nın toplumunun Samiri adlı bir kişinin telkinleriyle daha Mısır’dan çıkış’ta altın bir buzağıya tapınmaları, İsa Mesih’in öğretilerinin Pavlus‘ça "Hey, senin kurtuluş için bir şey yapmana gerek yok. İsa, senin yerine öldü, günahların affedildi. Artık senin için günah diye bir kavram yok. İsa’yı Tanrı’n olarak kabul et, kurtuluşun için yeter, ne sevabı, ne iyiliği" diyen "Lütuf Doktrini" altında yok edilip Musa şeriatinin lağvı. Bugünse her baktığınız yer Samirî ve Pavlos dolu.

Bu sitede ilk "lucid rüya" ve "astral seyahat" bölümlerinin olmasının nedeni bu. Çünkü 15 yıl önce gördüğüm bir rüya ve astral deneyimim, hayatımın 5 yılını Hıristiyan olarak geçirmeme neden oldu. Çünkü bu kavramlara yabancı ve alışık olmadığımız için de bu deneyimleri MUCİZE olarak yorumlayan bir toplumuz. Bu yüzden bu deneyimleri yorumlarken tümdengelimci bir anlayışla tüm bu deneyimler ilahi ve kutsaldır anlayışından kaçınmalı, size verdiği duygu ve heyecanlarla değil BİLGELİKLE yorumlamalısınız. Bu sitenin size vermek istediği en önemli şey bu.

beyin dalgaları, brainwave

Kendilerini "Mehdi", "Mehdi’nin yardımcısı" ya da "Hz. İsa" olarak gören, hem kendileri inanan hem de başkalarını peşinden sürükleyen şizofren kişiliklerin ya da onları izleyen diğerlerini "şimdi oldukları şey" yapan deneyimlerini ve uğradıkları zihin yıkanma sürecini hayâl edebiliyor musunuz?

Bilgi Kitabı fasiküllerini de okudum ve ortalama bir değerlendirmeyle bunlara inanabilecek insanların olamayacağı, insan zihninin bu kadar deforme olamayacağı / manipüle edilemeyeceği kanısına vardım. Ama inanıyorlar. Neden? Nasıl? Hangi tecrübeleri yaşayarak? Ya da reenkarnasyon düşüncesinin bu kadar yaygınlaşmasındaki yaşanmamış hatıraları zihne yerleştiren kanal ne?

Yazının amacından hayli çıkmış olsam da, dünyada insandan önce var olma ihtimali olan medeniyet ya da medeniyetlerin bazılarının hala varlığını sürdürmekte olduğunu (örneğin cinleri) Kurân’da öğreniyoruz. Ama bu medeniyet ya da medeniyetlerin geçmişte ya da günümüzde insan’la ya da insanlık üzerinde nasıl bir ilişkisi olduğu sorusunu da göz ardı edemeyeceğimizi düşünüyorum. En azından "haşhaşi" tarzı dini yapılanmaların ortaya çıktığı, din adına en mide kaldıran katliamları yapan İŞİD ve türevleri olan Yahudi asıllı terör örgütlerinin arttığı bu dönemde. İnanın, ama kullanılmayın.

Ne olduklarını, nasıl yoldan çıktıklarını muhakeme ve muhasebe edin, ama alet olmayın. Neyi okuyor olursanız (bu sitede yazılanlar da dahil), ne önyargılı olun ne de "sorgu'lamadan ve zihninizde süzmeden körü körüne inanın. Çünkü kendi benliğinize zulmetmemenin ve zalimlerden olmamanızın gereği budur! Akhenaton. (KAPA PARANTEZ)

Akhenaton notu #3: Ve ilginç bir detay. "Fringe" adlı dizide (ki konuları bakımından bu sitenin birçok konusunu ele alan bir dizidir) de "Gözcü"lerden (The Observer) bahseder. Bu gözcüler, tarihin her döneminde, önemli olaylarda ortaya çıkıp gelişmeleri izlerler.

Kurgusal tarafı önemli değil. Ama simgeledikleri şey önemlidir. Yani aslında kim oldukları ve insan’la/insanlıkla olan ilişkileri. 5. sezon, Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin "Mehdi" anlayışının vurgulandığı bölümdür. (Yaygın inanca göre Mehdilik inancı, bize Yahudilik’ten geçmiştir.)

Peter, bu dizide tüm insanları kurtaracak olan "Mehdi" (Yahudi tabiriyle Mesih) kişiliktir. Yine aynı (ve son) sezonda Gözcüler, dünyayı işgal ederler (Gog ve Mog / Yecüc ve Mecüc olayı) ve Peter, bu işgali sona erdirecektir. Zaten 3. Sezon’da devasa bir makine’de (insanlığı kurtarmak için) çarmıha gerili bir figür olarak karşımıza çıkmış, sonra evrenden silinmiş ve tekrar geri dönmüş, gözcülerle savaşmıştır.

Bu arada Matrix filminin Mehdi/Mesih’i ise Neo’dur. Yine Fringe’de ilk insan sayılan Adem’den hatta dinozorlardan çok daha uzun zaman önce yaşamış ilk insanların varlığından bahsedilir. (Bu da bonus bir ayrıntı olarak kafanızda kalsın.)

Konuyla İlgili Sitemizdeki Diğer Makaleler

1. Bölüm2. Bölüm ❯Akhenaton'un Hazırladığı Diğer Makaleler

Kaynaklar

[1] www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=article&aid=2572
[2] blog.milliyet.com.tr/ilk-insanlar-ve-takvim-teorisi/Blog/?BlogNo=403975
[3] www.ilkayet.net/polemik2.htm
[4] Gerçeğe Doğru 3, "Hz. Adem’den (as) Önce Kim Vardı?", Zafer Dergisi Yayınları, s.108-109.
[5] https://gizliilimler.tr.gg/Hz-.--Adem-h-den--Oe-nce-Yery.ue.z.ue.nde-Kimler-Vardı-f-.htm
[6] Kurân-ı Kerîm, Bakara sûresi, 30, meal: Diyanet Vakfı.
[7] www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-3004-26-ne-insan-ne-hayvan.html
[8] Ahmet Hüseyin Damarlı, "Adem Öncesi İnsanlar", ahmetdamarli.blogcu.com/adem-oncesi-insanlar/11923314
[9] İşaratu’l- İ’caz, s.250.
[10] Fahrettin-i Razî, "Tefsir-i Kebir Mefâtihul Gayb"
[11] www.sorusorcevapbul.com/soru-cevap/melekler/melekler-insanlarin-fesat-cikaracagini-nereden-biliyordu/
[12] www.saidnursi.de/yazarlar/halil-akgunler/8698-hz-adem-as-ve-dunya-yuzunun-insan-icin-yaratilisi.html
[13] Ferah, I, 26, II, 35; Hadis-i Erbain, s. 193-194; Si/site, s. 140.
[14] Bu bilgiler aynısıyla Rûh VIII, 405-406’da da geçmektedir.
[15] İbn Arabî, Fütuhat, III, 549, 348; Ferah, I, 26, II, 35; Hadis-i Erbain, s. 193.
[16] www.ilimdunyasi.com/sufilerin-hadis-anlayisi/allah-adem'den-once-yuzbin-adem-yaratti-hadisi/?wap2
[17] İbn Arabî, III, 348; bk. Ferah, I, 26.
[18] İbn Arabî, III, 549.
[19] sufizmveinsan.com/sohbet/hangisi.html
[20] Kurân-ı Kerîm, Duhân, 8.
[21] Rûh, VIII. 405.
[22] Müslim, birr 55; Tirmizî, kıyamet 48; İbn Mâce, zühd 30.
[23] Hadis-i Erbaîn, s. 193; Ferah, II, 35; Ruh, II, 93; bk, Mesudi, Murûcu’z-zeheb, I, 24; Taberî, Tarih, I, 84; İbn Kesîr, Bidâye, I, 68.
[24] Hadis-i Erbaîn, s. 194.
[25] Hadisi Erbaîn, s. 194; Silsile s. 140.
[26] Kurân-ı Kerîm, Hicr: 15/ 26, 27
[27] www.sorusorcevapbul.com/soru-cevap/melekler/cinler-insanlardan-once-mi-yaratildi/
[28] Taberi, "Tefsir", I, 195-214; "Tarih", I/1, 107-112;
[29] www.bilincokulu.com/portal/articles/135/eski-misir-in-neter-leri
[30] www.angelfire.com/al2/arkeoloji/sozluk.htm
[31] Ergün Candan, "Antik Mısır Sırları", Sınır Ötesi Yayınları, İstanbul, ISBN: 975-8312-24-3, s. 224-227.
[32] https://gizliilimler.tr.gg/Anunnaki.htm
[33] abato.blogcu.com/nefilimlerin-dunya-ya-gelisi-ve-faaliyetleri/13349544
[34] Dr. İsmail Erdoğan, "İSLÂM DÜŞÜNCESİ’NDE “KÂMİL TABİAT/TIBÂU’T-TÂMM” FİKRİ", Tasavvuf: İlmî ve Akademik Araştırma Dergisi, yıl: 7 [2006], sayı: 17, s.145
[35] gotquestions.org/Turkce/Nefiller.html
[36] Sayılar 13:33
[37] https://gizliilimler.tr.gg/Nefilimler--k1-G.oe.zc.ue.ler-k2-.htm
[38] www.yaklasansaat.com/cin-seytanlar/cinler/insandan_once_yaratilmis_cin_toplumu.asp
[39] www.kuranformu.com/forum/index.php?topic=5606.5; wap2
[40] https://eksisozluk.com/seraph--253925?a=nice
[41] Suyûtî, Lübâbu’n-Nukûl, 11, 93; Bedreddin Çetiner, Esbab-ı Nüzul, Çağrı Yayınları: 2/758
[42] www.yeniakademya.org/yazarkonu-49-mahmud_e__duru-157-matematik_hikemiyatina_giris__ii_.html
[43] www.sorularlaislamiyet.com/article/15978/kur-an-i-kerim-de-yahudilerin-uzeyir-allah-in-ogludur-dediklerine-dair-ayeti-kerime-bulunmaktadir-yahudilik-inanisinda-bu-var-mi.html
[44] "Kutsal Kitap’ı Keşfetmek", Ders 6, s.47.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 23.09.2014, 09:19 (UTC):
Meraklı, yorumlarının kaldırılmasını talep etmişsin, buna karşılık olarak sana bir mail atmıştım. Ulaşmadığını düşünerek aynen kopyalıyorum. Ve ricam, öyle bir talebiniz olursa da bu talebi yorumu bıraktığınız gün içinde yapmanız. Hani gerçekten de ağır bir işin altındayım, bu işi bana lütfen daha da ağırlaştırmayın ya da soru sorduğunuz bir insana vakit ayırıp cevap verdiği için daha fazla üzmeyin. Gönderdiğim e-mail:

Meraklı68, öncelikle sitenin yorumlar bölümünün ilkel olduğunu, hangi sayfaya hangi yorum yapıldığını haberdar eden bir sistemin olmadığını söyleyeyim. Bunun yanında bir sayfayı düzenlemek için açtığımda ne yazık ki hemen altında yorumları denetleyebileceğim bir panel de yok.

Yorumları şöyle silebilirim: Her gün saat başı uygunsuz yorumlar varsa siliyorum ancak. Bunun dışında daha eskiye dayalı bir yorumu silmek için yorum denetleme panelinde 750 sayfayı tek tek gezmem ve bu sayfalardan senin rumuzunla yapılmış yorumları bulmam gerekiyor. Şöyle ki,

Günde yapılan yorum sayısı (250) * gün sayısı (30) /10 yani 750...

Bu durumda beni anlayışla karşılayacağını umuyorum. Çünkü böyle bir şey yapmak 3-4 saatimi alır ve bu durumda benden bir yazı bekleyen insanların da zamanına mal olur. Ayrıca senin yorumlarının da insanları kargaşalığa değil düşünmeye ve araştırmaya iteceğine inanıyorum.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 09.09.2014, 08:54 (UTC):
Ben de Agarta-Şamballa yok diye bir şey iddia etmedim ama. Teori’den komplo teorisine dönüştüreceğini söylediğim şey, bu toplulukların varlıkları değil günümüz teknolojisiyle olan ilgisi. Yani teknolojik ilerlemeyi Agarta-Şamballa’ya bağlamamak gerekir. Çünkü aksi takdirde bilim insanlarının emeklerini görmezden gelmiş oluruz. “O zaman Agarta-Şamballa var mı diyorsun?” dersen, hayır, onu da söylemiyorum. Sadece emin olmadığım bir şey hakkında yok da var da diyemem diyorum. Ya da ikizlerimizin olduğu bir paralel evren. Ya da pembe renkli bir fil, mavi renkli bir kurbağa…

İskender Türe’nin aksine, bende Yecüc’le Mecüc’ün çıkacağı yer hakkındaki kanı, yerin altı değil göğün üstü :) Ya da dünyamızla başka bir evren arasındaki bir “solucan deliği” (wormhole). Niye iki gezegenin arası eşit oluncaya kadar diyor? O zaman astronomiyle bir ilgisi var, jeolojiyle değil. Tabii bu, sadece bende oluşan kanı. Bir yandan da bakarsan, yeryüzündekileri öldürdükten sonra gökyüzüne yönelecekleri, yani gökyüzündekileri de öldürecekleri, öyle ki gökyüzüne bir ok atacakları ve okun kan rengi olarak geri döneceği yazıyor. O zaman da yerin altı ön plana çıkıyor. Hani sen en sonunda dedin ya, en doğrusunu Allah bilir. İşte bu, bizimkisi sadece kanılarımız. Mesela bir diğer işaret de Dabbe. Hani “dabbe” isminden “yerden çıkan şey” anlamına hemen ulaşabiliyoruz. Aynı şeyi Yecüc-Mecüc için kesin olarak söyleyemememizin sebebi, isminde ve isminin anlamında böyle bir ipucu barındırmadığı olabilir mi? ;)

Yorumu gönderen: meraklı68, 09.09.2014, 08:23 (UTC):
Sayın Akhenaton şunu söylemeliyim agarta şambala var diye bir iddiam yok sadece sizin değerli yorumunuzu merak ettiğim için sordum.Ama kesinlikle bildiğim bir şey var oda yecuc- mecuc toplumunun olduğu kıyamete yakın ortaya çıkacaklarıdır. İskender Türe'nin Zülkarneyn adlı kitabını da okudum ve bende şöyle bir fikir oluştu.Arzında 7 kattan oluştuğu müfessirler tarafından söylenmiş olup yecuc mecuc un türkler yada moğol mançu ırkından olması fikri,bence geçerliliğini yitirmiştir.Çünkü Türklerin islamiyete yaptığı katkı ortadır.Ve yapılan set kıyamete yakın yıkılacağından dolayı bence geçerli değildir.

Dünyanın merkezinde ki magma tabakası eriyik metallerden oluşmuştur.Hadid 25. ayette buyrulduğu üzere " Andolsun biz peygamberlerimizi açık seçik delillerle gönderdik. İnsanlar adaleti ayakta tutsunlar diye beraberlerinde kitabı ve ölçüyü indirdik. Biz demiri de indirdik. Onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu, Allah'a ve peygamberlerine görmeden yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah güçlüdür; üstündür."


Bu ayeti ele alarak demirin sonradan indiğini söylersek umarım hata yapmış olmayız. Hz. Zülkarneyn'in yaptığı seddin kutup bölegelerinde varsayılan kutup deliklerinden yapmış olabileceğini söylemek İskender Türe'nin fikrine göre,uçuk bir fikir değildir.

Zaten Kehf suresi 96.ayette belirtildiği gibi ""Bana, demir kütleleri getirin." Nihayet dağın iki ucunu denkleştirdiği vakit: "Ateş yakıp körükleyin" dedi. Demiri bir ateş koru haline getirince. "Bana erimiş bakır getirin üzerine dökeyim" dedi. Kızgın demir üzerine bakırın dökülmesiyle ortaya hem daha güçlü hemde dünyada oksijenden sonra en çok bulunan element olan silisyum ve bir takım gazlar çıkmıştır.

Son olarak bugün küresel ısınma sebebiyle kutup bölegelerinde buzların sürekli erimeye başlaması yecuc mecuc seddinin kıyamate yakın ortadan kalkacağı fikriyle örtüşmektedir. Enbiya suresi 96. ayeti"Yecuc ve Mecuc’un önü açıldığı zaman onlar her tepeden akın ederler". dikkatle incelersek her tepeden kasıt kutup bölgeleri olarak düşünülemez mi? Yani yecuc mecuc uzaydan değil arzın altından çıkacaktır diye düşünüyorum.

Zaten bu set insanlara Allah (c.c.)'den bir rahmettir.

Tabii ki her şeyin en iyisini Allah(c.c.) bilir.

Sayın Akhenaton değerli düşüncelerinizi bekliyorum.Yorumu gönderen: Akhenaton, 05.09.2014, 13:26 (UTC):
Bugünkü teknolojinin ilerlemesini Agartha ya da Şamballa’ya bağlamak, bir “teori” üretmekten çok bir “komplo teorisi” üretmek gibi geliyor bana. Çünkü elimizde veri yok, bilgi yok, kanıt yok. Bence ne dersek diyelim havada kalacaktır. Ama şunu düşünelim: Kurân’da insan öncesi varlıklar ya da helak edilmeden önce bazı kavimlerin teknolojide ulaştıkları noktayı işaret eden ayetler var. Hani bugün UFO’lardan bahsediyoruz. Onlar da bu iki tür kavimden biri olamaz mı? Ya da Zülkarneyn’in sed çektiği Yecüc ve Mecüc kavmi olamaz mı? Buradan yola çıkarsak ve Amerika’daki 51. bölge’nin gerçek olduğunu varsayarsak, neden olmasın, bazı ülkelerin dünya üstünlüklerini korumak adına bu kavimlerin teknolojilerini araştırdıkları, hatta onlarla anlaşma yaptıkları, tavizler verip teknolojiler aldıkları düşünülebilir. Çünkü aynı olay, iddialara göre Adolf Hitler Almanyası’nda yaşanan şeyler. Hitler, bu Agartha-Şamballa uygarlıklarının ve teknolojilerinin peşine düşmüştü. Bu teknolojiyle yapılan Alman Vril UFO’larından bile söz ediliyor.

Bir de bilimin doğal ilerleme hızını düşünmemiz gerekiyor. Bilimde veriler arttıkça, bu teknolojinin ilerlemesini de hızlandırıyor. Çünkü elde edilen bir veri ya da veriler, başka yeni verilere de ulaşılmasını sağlıyor, yani gelişimi hızlandırıyor. İvme kazandırıyor. Oysa eskiden böyle değildi. Bilgiye erişim zordu. Bir hipotez ortaya atılınca diğer bilim insanlarının bu hipotez ya da kanıtlanmış verilere ulaşması oldukça zordu. Hatta aynı anda aynı keşfi yapan birbirinden habersiz insanlar bile olabiliyordu. Bu yüzden teknolojinin ilerlemesi de yavaştı. Doğal olarak iletişim arttı ve araştırmacılar, daha çok verilere ulaşma ve bu veriler üzerinde çalışma şansına sahip oldular. Kurân’da anlatılan helak edilmiş toplumları düşün. Belki onlardan da günümüzdeki ivmeyi yakalayanlar ya da çok çok üstünde olanlar vardı. Bu, bana daha mantıklı geliyor.

Yorumu gönderen: meraklı68, 05.09.2014, 07:02 (UTC):
Sanırım yanlış ifade ettim kendimi "ara geçiş" demekle mısır hiyeroglifleri ve Sümer tabletlerinde geçen gözcülerin iblise tabi cinler olduğunu kastediyorum.Çünkü Avrupalı bilim adamlarının insanımsı şeklinde buldukları fosillerin dini çarpıtmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.Madem o fosiller var bulunuyor ise şimdiye kadar ne Annunakilerin nede Nefilmlerin
fosil veya kalıntılarına ulaşılmadı sanırım.

Dediğiniz gibi her devirde Tevhid dinini çarptırıp insanları saptıran iblisi dost edinenler olmuştur.Halbuki Kuran-ı Kerim de de belirtildiği gibi şeytan insanın apaçık düşmanıdır.

Yine sitenizde okuduğum Mavi ışık projesinin de bugünkü insanları kandırıp saptıracak bir proje olduğu aşikardır.

Size bir sorum daha olacak.
Son yüzyılda teknolojinin bu kadar hızlı ilerlemesinin agarta,şambala topluluğu eğer var ise alakaları olabilir mi?

Yorumu gönderen: Akhenaton, 04.09.2014, 08:58 (UTC):
Hani dedim ya yine yazıda, Kurân’a göre her devirde her topluma peygamberler gönderilmiş. Çünkü bir hiçbir kavmi bir uyarıcı göndermeden helak etmeyiz deniyor. Demek ki Sümerler’e de gönderilmişti. Hz. Musa ve Hz. Yusuf’tan önce Mısır’a gönderilen belki başka peygamberler de vardı. Bugün nasıl İncil’de Hz. İsa’nın hayatı saptırılmış bir şekilde anlatılıyorsa, eski kayıtlarda neden böyle bir şey olmasın? Yahudilerin Tevrat’ı, Hıristiyanların İncil’i tahrif ettikleri gibi Sümerler ve Mısırlılar da aynı şeyi yapmış ve ellerindeki bilgileri tahrif etmiş olabilirler. Mesela Buda için de aynı şey söyleniyor. Bir peygamber olduğu ve öğretilerinin sonradan çarpıtıldığı. Aynı bilgi deformasyonu bugün de yaşanmıyor mu? Hz. Muhammed adına uydurulmuş birçok sahte hadis var. Sonuç, her çağın bilgileri, o çağın insanları ya da kendilerinden sonra gelenler tarafından deforme edilebilir. Sümer ve Mısır kayıtları da öyle.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 04.09.2014, 08:48 (UTC):
Ara geçiş formu derken ne kastettiğine bağlı. Eğer kimi İslam alimlerinin savunduğu yazının başındaki “insanımsı”lardan söz ediyorsan, hayır. Çünkü o zaman insanlar daha yoktu ve Hz. Adem daha yaratılmamıştı. Tabii bunlar bir nazariye, yani sadece bir teori. Yani insanla cin arasında ya da cinlerin öncesinde yaratılan toplumlar/uygarlıklar olabilir de olmayabilir de. Bu yazı, eğer yaratılmışlarsa ihtimali üzerinde duruyor. Ama yeryüzünden beş ya da yedi uygarlık geçtiği, en sonuncusununsa insan olduğu söyleniyor. "Onları Biz yarattık ve bağlarını Biz kuvvetlendirdik. Ve dilediğimiz zaman onları emsalleri ile değiştiririz." (Dehr Sûresi, 28) âyetini de buna dayandırabiliriz. Emsalleri ile değiştiririz, yani “onların yerine başka bir toplumu yaratabiliriz”. Cinlerle insanların evlendiği ve çocuk sahip olduğu bugün doğru kabul ediliyor. Bir cinnî anneyle bir insan babadan olan çocuğa “el-Has”, cinnî bir babayla bir insan anneden olan çocuğa da “el-Mamluk” adı veriliyor. Kurân’da da İnsanlar yoluyla çoğalmaya çalışan cinlerden bahsediyor. (Enâm Sûresi, 128) Niye bir ara forum olamaz, dediğim gibi ırk da zaten bu birleşmeden önce mevcut...

Yorumu gönderen: meraklı68, 04.09.2014, 08:35 (UTC):
Sümerlilerin ise zamanla tevhid inancından sapıp çok tanrılı bir dine geçmiş olduğunu yani kutsal kitapların Sümer yazıtlarından alıntı değil Sümerlilerin gerçekleri sapıtıp kendilerince mitoloji oluşturdukları düşünüyorum.Zaten her devirde insanlar apaçık düşman olarak belirtilen şeytana uymuşlardır.Şimdi olduğu gibi.

Yorumu gönderen: meraklı68, 04.09.2014, 08:26 (UTC):
Sayın Akhenaton makalenizi tekrar okudum ve en sonda mavi bölümde yazdıklarınıza bende kendi yorumumu eklemek istiyorum.Öncelikle araştıran, sorgulayan ve oldukça bilgili olduğunuzu söylemem gerekir.Bende kendi bildiklerim ve inancım İslamiyete dayalı olarak şu şekilde düşünüyorum.
İnsandan önce Kuran-ı Kerim de belirtildiği üzere yeryüzünde cinler yaşıyordu.Fakat yeryüzünde kan dökmeleri ve bozgunculuk yapmalarından dolayı melekeler tarafından bozguna uğratılmış ve hırpalanmıştır.İblis ise meleklerle beraber cennette ikamet ediyordu.Ancak ibliste cinlerden idi.Cinlerin yeryüzünde bozgunculuk yapmalarından dolayı Allah (c.c.) Hz. Adem 'i yarattı.Bakara suresinde belirtildiği gibi meleklere ve iblise Hz. Adem'e secde etmeleri emredildi.Bu iblisin ilk sınavıydı.İblis gururuna yenik düşerek ve ayrıca kendince yaptığı yoruma dayalı olarak ateşin topraktan daha hayırlı olduğunu düşündü ve bu şekilde hareket etti.Bundan sonrasına zaten siz benden daha hakimsiniz.
Gelelim Mısır yazıtlarına ve Sümer tabletlerine zaten Mısır da sihir,büyü ve kehanete olan merak onları saptırmış(Hatta ben piramitlerin de cinlere yaptırıldığını düşünüyorum bu kanıya da yine Kuran-ı Kerim ışığı sayesinde Hz. Süleyman 'ın cinleri çalıştırmasından bu yoruma ulaşıyorum.Bu olay gerçekleşebildiğine göre zayıf imana sahip olan Mısırlılar ile şeytana tabi olan cinler arasında böyle bir anlaşma yapılabileceği çokta uçuk bir yorum olmasa gerek.)ve sonunda da zaten helak olup gitmişlerdir.

Ayrıca size bir sorum daha olacak ara geçiş formu olarak bahsedilen şey toplumumuzda da insanlarla cinlerin birleşip evlenebileceği ve sonunda melez bir ırkın ortaya çıkması olabilr mi?

Bu konuları konuşacak etrafımda biri olmadığı için umarım sizi sıkboğaz etmiyorumdur.

Son olarak şunu da belirteyim yaklaşık 4 aydır sitenizin çoğu bölümünü okudum. Ve yine sitenizde ki bir makale sayesinde namaza başlamış bulunuyorum.Allah (c.c.) sizden razı olsun.

Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52757336 ziyaretçi (134090774 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler