Insan Cinleri Nasil Kendine Musahhar Ediyor?
 
insan, cin

İnsan, Cinleri Nasıl Kendine Musahhar Ediyor?

Bazı insanların cinlerle görüşüp onlardan yardım görmesi, Müslümanlar tarafından bilinen bir gerçektir, insanın nefsi habislenip, tabiatı bozulunca, yani bir çeşit şeytanlaşınca, günah işlemeye iştah duyup, lezzet alır. Dolayısıyla şeytanın arkadaşı olur. Artık kötü işler yapmaya aşık olur.

İbn-i Haldun, "Mukaddeme'sinde "Büyücünün cinle görüşmesi, şeytana ve yıldızlara teveccüh yolu ile gerçekleşiyor. Bu teveccühün de onların yıldıza ibadet, şeytana ibadet, tazim ve tezeliül ve onlara secde etmeleri ile kendini göstermektedir." diyor.

Artık şirk ve küfür sebebi i!e şeytan ile arkadaş olunca, şeytan onu seviyor ve bu sebeple onu mükâfatlandırıyor. Şeytanın adamlarından birisi herhangi bir insana vuruyor. O insanı da büyücüye götürüyorlar. Ona gitmesi sebebi ile şeytan ondan elini çekiyor. Hasta, "İyileştim." diye ona para veriyor, dolayısı ile ona yardım ediyor. Bu büyücü, birine sihir yapmak istediğinde herhangi bir sureyi yazıp, sonra onu sidik ile ya da herhangi bir necis ile silmesini söyler. O da şeytanın dediği gibi yapar ve şeytan ona yardım eder.

Büyü Yapanlardan Bazılarının İtirafı

Bir tanesine sihrinin nasıl tesiri olduğu soruldu, o da şu cevabı verdi.

"Ben sihri yapmadan evvel Kurân-ı Kerîm'den şu sûreyi tabağa yazar, yazının üstüne bevledip yazıyı bozarsın ve öylece yaptığım işte başarılı olurum."

Başka bir tanesi şöyle diyor;

"Ben sihir yapmadan önce sidik ile abdest alır iki rek'at namaz kılar ve sihirimde başarılı olurum."

İstanbul'daki sahirlerden bir tanesinin itirafı;

"Ben Kuran'ı kıçımın altına alıyorum, cinler o zaman bana yardım ediyorlar".

Büyü ve sihir ile alakalı geniş izahatlar ilerde gelecektir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: querro, 18.05.2016, 10:16 (UTC):
Allahı bırakıp allahın ateşten yarattığı varlıklara el açıp şeytanlardan medet umanlar allahın lanetine uğramış insanlardır kalpleri mühürlüdür.oysaki allahın iradesi onlarında üstündedir.kalbinde iman olan insan onlardan daha üstün kılınmıştır.ve allah insanları uyararak yalnız bana kulluk edin benim iradem herşeyin üstündedir demiştir.onlara bir kez sığınan insan bir daha allaha sığınamaz kalbi şeytana verilir.ve onlar şeytan topluluğundan sayılır.şeytanda bir allahın şeref verdiği insanın kendi ayaklarının altına girmesinden fazla zevk aldığı birşey yoktur.yarın allah herkesi huzuruna topladığında şeytanlar yerde sürüne sürüne gelecekler rezil ve aşağılık şekilde.ateştenin diye böbürlenen o lanetliler allahın karşısında dehşet içinde titreyecekler.insan olarak biraz şerefiniz olsun nankörlük etmeyin.allah hepinize yeter.en doğrusunu ancak o bilir.

Yorumu gönderen: hoca, 16.02.2015, 11:10 (UTC):
arkadasşlar. cınle evlenmek cın cagır mak cınden haber almak cıncılerden medet ummak muslamını dınden cıkarır seytana kul eder.sakın musluman cın felan demeyın cunku musluman cınler ınsalrla asla ve asla konusmaz eger konusan varsada o seytandır.unutmayın sakın bole seyler yapmayın.

Yorumu gönderen: celal, 02.03.2014, 12:43 (UTC):
47 yasindayim evlenimiyom cinmi carpti acaba?cevap verir lutfen acaba icimdeki cin mi engeliyo?allah rizasi için bir cevap verir

Yorumu gönderen: ufuuk, 17.07.2010, 13:26 (UTC):
memet kardeş abazamısın peri istiyon :) ne olsa farketmez he....Kuran da onlardan yardım isteyerek cinleri ilahlaştıranların halini okusan istemezdin

Yorumu gönderen: Ntr1, 16.05.2010, 01:39 (UTC):
Bir Hadisi Şerifte Peygamberimiz 'Her insanın bir şeytanı vardır' buyurmaktadır. şeytan insandan elini çekmez. Yapmış olduğunuz açıklama ile bazı kişileride böylece küfre yönlendirmiş oluyorsunuz. Herkes sebebi olduğu bir iyilik ve kötülükten Allah nezdinde sorumludur

Yorumu gönderen: memet, 04.08.2009, 13:07 (UTC):
peri eVlenmek için duaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56080962 ziyaretçi (142876126 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)