Insan ve Seytan
 
insan, şeytan

İnsan ve Şeytan

Abdurrahman Yördem

Kategori: Şeytan

Gaye, Allah rızasını kazanmak ise; zikri iyi anlamak lazım. Yapılan zikir ile “ben buradayım” diye kendini fark ettirirsin. Rabbim de meleklere “bu kulumun sıkıntılarını kaldırın, koruyun” emrini verir. Ama gaye, “uçmak, tayy-i mekân, rüyada ölmüş kişiyi bulup Cennet, Cehennem hakkında bilgi edineyim” ise ya da “Hızır’ı göreyim, Peygamber’i göreyim, şeyhimi göreyim. Bana biraz bilgi versinler.” diye zikir yaparsan, şimdi hapı yuttun!!

Şeytan; işte o zaman beynine sinyali (vesvese) gönderir. Sana beyaz sakallı Hızır olur, peygamber olur. Seni kendi boyutuna çeker orada seninle oynar.

İblis, Rabbimize ne demişti; Araf suresi 16 ve 17. ayetlerde:

قَالَ فَبِمَآ أَغْوَيْتَنِى لَأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِرَٰطَكَ ٱلْمُسْتَقِيمَ ثُمَّ لَءَاتِيَنَّهُم مِّنۢ بَيْنِ أَيْدِيهِمْ وَمِنْ خَلْفِهِمْ وَعَنْ أَيْمَٰنِهِمْ وَعَن شَمَآئِلِهِمْ ۖ وَلَا تَجِدُ أَكْثَرَهُمْ شَٰكِرِينَ

16. İblis dedi ki: “Öyle ise beni azdırmana karşılık, and içerim ki, BEN DE ONLARI SAPTIRMAK İÇİN SENİN DOĞRU YOLUNUN ÜSTÜNE OTURACAĞIM.”
17. “Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen, onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!” dedi. (Araf 16-17)

Şeytan, Rabbimizden korkar. Hıristiyanların filmlerinde gösterdiği gibi meleklerle savaşamaz.
Melekleri bilir, kıyameti, ahireti bilir.

İNSANIN DÜŞMANIDIR.

إِنَّ ٱلشَّيْطَٰنَ كَانَ لِلْإِنسَٰنِ عَدُوًّا مُّبِينًا

“......Çünkü şeytan, insanın apaçık düşmanıdır.” (İsra 53)

Onun acıması yoktur. Cin orduları ile her an insanlara zarar verirler. Ya insanları birbirine öldürtecektir (Cinler bizim boyutumuza cisim olarak gelemezler.) ya da insanların inancı ile oynayacaktır.

Şeytan, insanın yaratılışından önce yaratılmış. Hz Âdem’in yaratılışını bizzat görmüş. Tüm insanlık tarihi hakkında bilgisi bulunmakta.

İnsanlara yüz milyarlarca çeşit tuzakları bulunan, halen altı milyar insana musallat olan, Rabbimizin yaratılış sistemi hakkında bilgisi olan, dünyaya gelen insan formundaki melekleri bilen, takip eden ve bunları taklit eden, UFO görüntüleri veren…

Geçmişte müneccimleri, büyücüleri, kralları kullanan, bunlarla Allah’ın (cc) dinini bozarak inanç sistemini tahrif eden, insanın fıtratını iyi bilen, inancını pagan inançları haline getiren, geçmişte bu kavimlerle oynayarak çeşitli efsaneler oluşturan, zamanımıza izler bıraktırarak bilim insanlarını kullanan…

Zaman gelip filanca kişinin ruh görüntüsünü oluşturan, zaman gelip reenkarnasyona inanan topluluklarda çocukların beynine sinyal vererek başkasının ruhu olduğuna inandıran, medyumları kullanarak insanları hipnotize eden, çeşitli görüntülerle onları aldatan…

İnsanların limine gözükerek onu “resul” olduğuna ikna ederek yeni din oluşturan, kimini Hızır olduğuna inandırarak kendi boyutunda gezdiren, iyiliği unutturan, ibadeti erteleten, dünyayı eğlence haline getirerek süsleyen ve aklımıza gelen tüm olumsuzluklarda hep parmağı olan bir varlık:

Şeytan!

İnsan, düşmanını iyi tanımalı. İnsan nefsi, Cennet’e göre yaratıldı. Bunu bilen bu varlık, Hz. Âdem ve eşini bulundukları Cennet’te ebedi kalacaklarını vaat ederek kandırdı. Bu yüzden, “Geçmişte yaşamış filan şeyh, filanca kutup Şeytan’a aldanmaz!” demek gülünç olur.

İbadetlerde Rabb’in rızası dışına çıkarak bir şeyler beklemek, yoldan çıkmak demektir. Hedef, Allah rızası olmalı. Gerisi, Rabbimiz’e kalmış.

Sevgi ve saygılar.

Abdurrahman Yördem,
MART 2019.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Warcraft, 15.03.2019, 19:10 (UTC):
Hocam eline sağlık Bazen arada bir sesler duyuyorum bazende vücudumun yandığını hissediyorum.. Bu varlığın şeytan olup olmadığını tam bilmiyorum
Bu konuda fazla bilgim yok ama sizin yazılarınız ilaç gibi geliyor..
insan düşmanını iyi tanımalı hocam Allah razı olsun Allaha emanet olun...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52975517 ziyaretçi (134729066 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler