Internet Hurafeleri
 
resim,image,picture

İnternet Hurafeleri

Akhenaton

Önsöz

Günümüzde, gelişen teknolojiyle birlikte bilgiye erişim de kolaylaşmış, yüzlerce kütüphaneyi doldurabilecek bilgi birikimi ve enformasyon akışı, birkaç tuşla internet kullanıcılarının karşısına gelmektedir. Artık; ilim, Çin'de bile olsa, o ilmi öğrenebilmek için kilometrelerce uzunluğundaki mesâfeleri aşmaya hacet kalmamış, gerek radyo ve televizyon, gerekse internet aracılığıyla bütün yeni keşif ve bilimdeki gelişmeler, insanların istifadesine sunulmuştur.

Dün olduğu gibi, hurâfecilik anlayışı da bu gelişimde yerini almış, enformasyon savaşlarının ve bu savaşta bilmem kaçıncı güç olarak toplumları kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmeyi amaç edinmiş yazılı basın ve medyanın, zihin yıkama ve propaganda savaşlarının arasında gelişen teknolojinin aksine toplum bilinci uyuşturulmuş ve “eski mankurt efsanesi” ve günümüz Deccalizm'inin siyah'ı ak, ak'ı siyah gösterme gayretleri, bilinci ve düşünme yeteneği boşaltılmış uzaktan kumandalı “modern mankurt” toplumlarının yaratılmasında öncü rol oynamıştır.

Artık TV izlerken kumanda, evet, kumanda bizdedir. Ama zihnimizin kumandası, toplumsal bilinci yönlendiren, gerçeği yalan, yalanı ise gerçek gösteren bu gücün ya da güçlerin elindedir. İnternetteki arama motorlarında harıl harıl Deccâl'i arayışlarımız boşuna değil mi? Siyah'ı ak, ak'ı siyah gösteren tek gözlü “yeni dünya düzeni / new order” evimizin içinde, ekonomimizde (doların üzerinde), televizyonlarımızda, soluduğumuz havada, “kalem” ve “silgi”de değil mi?

Yazının gidişâtının aksine; bu bölümde, Deccâl'den ve Deccâlizm'den bahsetmeyeceğim. Sadece, ilim ve fen'de kat ettiğimiz yolun aksine, bize sunulan “fastwood” hayat tarzı ve (belki daha ilkokuldan beri) muhâkeme yeteneklerimizin alındığı, uyuşturulduğu, yerine ruhlarımıza içi boşaltılmış bir “mankurt"a dönüştürüldüğümüzün “alegorik” bir hikâyesini anlatacağım. Kendi hikâyemizi...

Akhenaton
8 Ekim 2008, Çarşamba

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯

Bu Kategorideki Bazı Makaleler

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: hy, 11.06.2015, 11:49 (UTC):
öyle şöyle

Yorumu gönderen: Hak DiN, 10.05.2014, 09:31 (UTC):
Hurafeciler ve hurafeciliği benimsemiş kişi yada kişilerden her zaman bu toplumun başına bela olmuştur.Allah(c.c) bizi hurafelerden ve hurafecilerden korusun onları ıslah etsin. Amin.

Yorumu gönderen: Kabeye inen melek, 01.12.2010, 17:25 (UTC):
Bu kabeye inen melek doğru mu ya?

Yorumu gönderen: toprak, 11.02.2010, 23:01 (UTC):
Fastwood?
Aslen doğru olan birtakım düşüncelerin başka ideolojileri benimsetmek için yönlendirilmesini yanlış buldum.

Yorumu gönderen: Fizikalimi, 21.11.2009, 20:26 (UTC):
bildiğim kadarıyla insanoğlu için bitakım kolaylıklar herzaman olacaktır ( muhakkak zorlukla beraber birde kolaylık vardır ) şeklinde iki kez vurgulanıyor , deccal hakkında günümüzce birtakım söylentiler türedi , önceden olana yeni eklemeler yapılmış , mesela; güya cinleri yönetecek ve istediği gibi hizmetine alabilecekmiş , bunu ancak insanoğlu yapabilir tabii Hz süleyman aleyhisselama saygısızlık eden bazı kişiler! , Hz Muhammed (sav) bunu yapabilecek konumda idi fakat süleyman aleyhisselamın duasını tamamlayan son cümleyi de bildiği için bunu yapmadı , deccal falan pek öyle ahım şahım bişey değil daha ne heybetli varlıklar var bunlardan bir tanesi süleyman aleyhisselamın karşısına çıkmıştı zamanında bunun üzerine o korktu ve hem danışmanı hemde veziri olan Asef'e danıştı o ise ona gerekli kordinatları vererek ikisinin irtibat ve görüşünü sağladı , bu yaratığın boyu 32 metredir , konu hakkında detaya girmeyeceğim arkadaşlar fakat haberiniz olsun ki üzülerek söylüyorum biz Hz Muhammed (sav) ümmetleri olarak efendimizin yüce ALLAH'ımıza hitaben de dediği gibi hem ilmimiz hemde saltanatımız çok geride ve zayıf! , bunu kabullenerek şükrettiğim halde insanlara sadece kafalarını karıştırmadan lazım olanı izah etmişimdir , saygılar

Yorumu gönderen: hayati, 07.08.2009, 15:15 (UTC):
çok beyendim mükemmelsiniz yüreyinize emeyinize teşekkürler en azından dürüstçe davranmışsınız insanlardan çıkar gözetmeksizin güzel şeyler sagolun başarılar

Yorumu gönderen: mahmut, 22.07.2009, 17:05 (UTC):
böyle bir sitey ik defa karşılaştım hazırlayanlara sönsöz tşk bir borç bilirim.
yüreginize sağlık ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468395 ziyaretçi (143901590 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)