Isinlama
 
ışınlama, teleportation

Işınlama

Abdurrahman Yördem

Kategori: Bilim ve Teknoloji

Işınlama konusu, tarih boyunca insanın ilgisini çekmiş, yazılara ve filmlere konu olmuş, çeşitli teorilerle açıklanmaya çalışılmıştır.

Kısaca bir şeyin bir başka yere çok kısa zamanda yer değiştirmesi olarak bildiğimiz ışınlama, bazen yanlış anlaşılarak geleceğe ve geçmişe yolculuk ile karıştırılmıştır.

Bir eşyanın veya insanın bir yerden bir yere zaman içersinde yer değiştirmesi, hızla alakalıdır. Örnek olarak beş yüz kilometrelik bir mesafeyi yürüyerek ortalama 20 günde gidersiniz. Deveyle 3 günde, araba ile 5 saatte, uçakla 45 dakikada gidersiniz. Yani hız boyutunu yakaladığınızda mesafeleri daha çabuk kat edebiliyorsunuz.

Zamanla; Evren’de bulunan sonsuz sayıdaki hız boyutlarını yakalayacak araçlar icat etmek suretiyle bu boyutlardan yararlanarak gidiş mesafemizi daha kısa zamana indirmiş olduk. 500 km’yi bir saniyede geçecek boyutu yakalayan bir aracı keşfettiğimizde o zaman ışınlanmış oluruz. Ancak 2000 km’yi 4 saniyede gideceğimizden yine ışınlanmış olmayacağız. O zaman başka bir araç keşfederek daha hızlı gitmemizi sağlayacak boyutu yakalamamız gerekmektedir.

Evrenimizde ölçebildiğimiz görünür veya hissedilir hız boyutları vardır. Bunların hızları farklıdır. Örneklersek; ses frekansı, ses hızı boyutunda hareket eder. Işık fotonları, ışık hızı boyutunda; atom, atomaltı maddeler, Güneş, yıldızlar, Dünya ve gezegenler, cisimler hep kendi hız boyutlarında hareket ederler. Hatta bu boyutlarda sayısızca cisim, birbirine çarpmadan hareketine devam eder.

Bir de Evren’in görünmeyen hız boyutları vardır ki evrenin işleyişi bu hız boyutları ile ilgilidir. Bu boyutların keşfedilerek bu boyutları yakalayacak araçlar icat etmemiz sonunda ışınlama diyeceğimiz olayı yakalayabiliriz.

Yoksa eşyayı ve insanları atomlara ayırarak ve daha sonra birleştirerek ışınlama olması söz konusu bile olamaz. Atomları ayırıp bir yerden bir yere nakledebiliyorsanız. O hızla bir bütünü neden nakledemiyorsunuz? Cismi atomlara ayırıp bir yerden bir yere gitmesi için tüm atomları gideceği yere programlamanız gerekmektedir. Ayrıca bir araya gelmeleri için de aynı işlemi yapmanız gerekmektedir. Bir bütünü, bir aracı programlamanız daha kolay olmaz mı?. Sizin yapmak istediğiniz illüzyondur!!!

ABDURRAHMAN YÖRDEM,
AĞUSTOS 2018.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Makaleleri ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Abdurrahman Yördem, 10.09.2018, 08:52 (UTC):
Mehmet Akif kardeşim,
Yazının başındaki animasyon çok güzel. sanki hız boyutunu yakalayan kişi o hızda öyle küçüldü ki özel döşenmiş bir tünel vasıtası ile bir anda tatile çıktı!
bugün nüktesini yaptığımız olay yarın neden olmasın.
sevgi ve selamlar.

Yorumu gönderen: Abdurrahman Yördem, 10.09.2018, 08:37 (UTC):
Zaferan kardeşim,
Bu konulara ilgilenmen güzel. ancak bilgilerinde bazı düzeltmeler gerekir. Öncelikle Kitabımız Kuran-ı Kerim refarans alınmalı. ölçü ona göre konulmalı. taht konusundaki ayeti incelendiğinde ayette açık olarak 'kitaptan bir ilmi olan kimse' denilmektedir. bir bilim adamından bahsediliyor. sır orda.
Kuran-ı Kerim'in ayetlerinde zamanın göreceliği ile ilgili bilgiler bize bildirilir. ancak tayyı-mekan düşündüğünüz şekilde ayetlerde bulunmamaktadır. Peyagamberimizin (SAV) miraç olayında bile bir araçtan bahsedilir.
bir kısmı menkibe ve hikayelerde anlatılan kaynağı belirsiz Tayyı-mekan olaylarının bir çoğu hayal mahsulü olduğu gibi bir kısmı da Şeytan'ın verdiği görüntülerin şahit olan kişiyi aldatmasıdır. yoksa Tayyı-Mekan olayının bizzat kahramanları bu gibi şeylerden bahsetmemişlerdir.
sevgi ve selamlar.

Yorumu gönderen: Zaferan, 09.09.2018, 21:30 (UTC):
Ewet gemi olayını biliyorum taht olayını da sizin hesap edemediğiniz bir alem ve ilim ile ilgili ilk önce o sırra erişip sonra o sırrı ifşa etmeniz gerek o boyutta da cisim nakil olurmu bilmem ama tayyi zaman 'la bu iş gerçekleşmiştir mevlana
H.z atı ile savaşa gidip gelmiştir tam 3 gün boyunca

Yorumu gönderen: Akhenaton, 08.09.2018, 21:27 (UTC):
Işınlanmanın en azından 21. yüzyılın teknolojisi ve enerji kaynaklarıyla mümkün olduğunu düşünmüyorum. Şu ana kadar gelebildiğimiz nokta, atomik ölçekte, yani küçük atom parçalarını başka bir yere nakletmek. Belki sonraki 50 yılda eşya için ışınlama mümkün olabilir. Ya da iki uzak nokta arasını bükecek portallar ya da kuantum araçlar oluşturulabilir.

Ama insanlar için birçok engel var. En önemlisi ise HAFIZA. Ya da duygular, ruh, bedenin diğer cevherleri… Sizin de dediğiniz gibi, atomlara ayırıp birleştirmenin teleportasyonla alakası yok. “Kuantum dolanıklık” ya da “süperkonum” bilgimiz bile henüz yerleşmedi.

Atomlara ayırıp yeniden birleştirme; bir nevi yeniden yaratma, daha doğrusu birleştirme –ki bu da 2-3 atom için mümkünken bir elma ya da çok küçük bir eşya için bile astronomik ölçüde hesaplamalar ve çok büyük bir enerji kaynağı gerektirir.

Işınlanmanın mümkün olması için mevcut kuantum teorilerinde büyük ilerlemeler gerçekleştirilmesi ya da uzay-mekanla ilgili yeni fizik dalları ortaya çıkması gerekiyor.

Yorumu gönderen: Abdurrahman Yördem, 08.09.2018, 09:27 (UTC):
Sevgili Zeki kardeşim,
öncelikle yazıma gösterdiğin ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.
sözünü ettiğin deney hakkında bilgim var. gemi etrafında elektro manyetik bir alan oluşturularak başka bir hız boyutuna atlayış yaptılar. ancak kontrol edemediklerinden git-gel şeklinde ışınlama oluştu. yaptıkları işi tam bilemediklerinden dolayı sonuçları hakkında tedbir alamadılar. bu yüzden başarısız oldu.
ancak geçmişte insanlar bunu başardılar. Kuran-ı Kerim Neml suresi 38,39.40 ayetlerini incelediğinizde saba melikesinin tahtı çok kısa zamanda binlerce kilometre mesafeden ışınlanmıştı.
ortaya koyduğum, bir kuram! şu anki bilimin arayışları içinde olmayan bir kuram. gelecekte gündeme gelebilecek bir kuram.
yine Kuran-ı Kerim in birçok ayeti; bizim dışımızda olan varlıkların cinlerin ve meleklerin aynı evren ve mekanda bulunduklarını, ancak başka hız boyutlarında olduğunu bize bildirir. bu yüzden onları göremeyiz. ancak onlar bizi bizim göremediğimiz yerden izliyebilirler.
cern deneylerinde hızlandırıcaların arttırılması ve çarpışmalar sonucu bu tip varlıkların görülebileceği de iddia edilmişti. bu düşünce de; belli hız boyutlarına atlama yaptığınızda, aynı mekan içinde başka bir hız boyutunda bulunan varlıkları görebileceğinizi gösterir.
UFO lar hakkında inşaalah en kısa zamanda bir yazı hazırlayacağım. bu konu çok karıştırılan bir konu açıklanması gerekir.
sevgi ve selamlar.

Yorumu gönderen: Zeki , 06.09.2018, 09:40 (UTC):
Işınlama konusunda geçmişte deney yapıldı. Philadelpia deneyi. Ama başarısızlıkla sonuçlandı. Bu konuda bilgi eksikliği var. UFO teknolojisi tam bilinmiyor. Uzayda başka galaksilerdeki dünyalarda yaşayanların, teknolojik bilgi seviyeleri bizim dünyamızdan bazıları geride, bazıları ileride. UFO diye bildiğimiz araçlar, ileri teknoloji sahibi dünyalardan geliyor.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53003541 ziyaretçi (134809435 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler