Islami Materyaller Konusunda Ilim Sahibi Olan Arkadaslarimdan Katilim ve Yardim Cagrisi
 

İslâmî Materyaller Konusunda İlim Sahibi Olan Arkadaşlarımdan Katılım ve Yardım Çağrısı

Akhenaton

Bu çağrım, İslâmî ilimler konusunda bilgi sahibi olan arkadaşlarıma.

Eğer sitede bir konuyla ilgili eksik ya da yanlış bilgi verilmişse bunu düzeltmek, o konuda bilgi ve söz sahibi olanın boyun borcudur. Benim üstüme düşense, hataların ve yanlışlıkların bildirilmesi karşısında gereğini yapmak, hata varsa düzeltmek vs.

Birçok arkadaşımın, özellikle de İslâmî kategoriler hakkında eleştiri ve görüşlerine önem veriyorum. Tabii şikâyetlerine de. Peki ben de sürekli şikayet edenleri şikâyet etsem nasıl olurdu? Şöyle mi derdim acaba;

“Neden sürekli bana göre şu yanlış, bana göre bu yanlış deyip yorumlarda sadece yanlışlardan, daha doğrusu sadece yanlış olduğunu düşündüğünüzü belirtmekten, yani sürekli TEK YÖNLÜ ELEŞTİRMEKTEN farklı olarak, yanlış olduğunu düşündüğünüz o konunun doğrusunu siz yazıp bana göndermiyorsunuz? Neden siteye OLUMLU bir katkı sağlamıyorsunuz? Varsa bir bilginiz, buyurun, kürsü sizin. KATILIM SAĞLAYIN! Genç kardeşlerimize onların sorduğu sorularda kendilerine yardımcı olun. Yani bu çok ZOR BİR GÖREV Mİ? Siz de kendi doğrularınızı kaleme alın ve bu sitede bizimle paylaşın. FAYDASIZ BİR AMEL Mİ? Ben, ilahiyatçı değilim, din adamı değilim, bana gönderilen her bilginin, her paylaşımın ve bu paylaşımdaki her İFADENİN yüzde 100 doğruluk payı taşıyıp taşımadığını tayin etmede bir yetkinliğim de yok. Peki böyle bir yetkinliğe sahip olanlar, sürekli şikâyette bulunmak yerine sitede görev almayı denediler mi; HAYIR! Hak ile Batıl'ı ayırmada benim de bir katkım olsun deyip de kendilerine bir görev addettiler mi; HAYIR! Siteye (kimi zaman tesadüfen) gelen genç kardeşlerimizin sorularına yanıt vermeyi denediler mi; HAYIR! Tek bir yazı gönderip katkıda bulundular mı: HAYIR! "Duaların Esrarı" kategorisindeki materyaller için bana tek tek her materyal için REY BELİRTTİLER Mİ; HAYIR! Yani HAYIR DA HAYIR!...

Ya, imlâ bilginiz, makale yazma deneyimizi mi yok; olsun. Ben, zaten gerekli tashihleri yapıyorum. Virgülünden noktasına kadar bana gönderilen ham bir materyalden bir kompozisyon çıkarmaya çalışıyorum. Sadece her ifadeniz, KAYNAKLARA DAYANSIN. Sizinse sorun yok. Değilse o ifadeyi çift tırnak içinde kullanarak YAZAR ADI, ESERİ, YAYINEVİ; BASKI YILI ve YERİ, İFADENİN ALINTILANDIĞI SAYFA'yı da parantez içinde mutlaka belirtin. Kimse sizden usta bir üslup beklemiyor; ama yeter ki aktif bir katılımınız olsun.”

Yanlış anlaşılmasın; "Şöyle mi derdim acaba." dedim sadece 😇 Peki, DESEYDİM ve davetime icâbet de olsaydı, ÇOK HOŞ olmaz mıydı? Bilenle bilmeyen bir olur mu şöyle daha bir belirginleştiremez miydik? Doğru bildiğimiz yanlışları (kendim için de söylüyorum bunu) düzeltmemizde KATKISI olmaz mıydı? Sapla samanı, Hak'la Batıl'ı, bidatle hakikati, ak ile karayı ayırt etmekte (Öğretene de, öğrenene de) KAZANDIRACAKLARI ŞEYLER olmaz mıydı? "Benim elimden ne gelir ki?!" mi diyorsun? "Neyi değiştirebilirim ki?!" mi? En azından Nemrud'un yaktığı ateşi söndürmek için çöllere düşen bir karınca gibi; "En azından SAFIMI BELLİ EDERİM!" neden demiyorsun?

Peki, ne yapalım daha başka? %0.1'inde yanlışlıklar ve hatalar var diye İslâmî materyallerle ilgili tüm kategorileri mi kaldırayım? Yani bunu yapmam daha mı iyi? En azından o %0.1'lik yanlışlıklar için sorumluluğum olmaz. Peki geriye kalan yüzde 99.9 hakikati insanların istifadesinden mahrum ettiğim için sorumluluğum daha mı az? Yani siz söyleyin, kaldır deyin kaldırayım. Kaldırma deyin kaldırmayayım. En azından üstümdeki yükü ve sorumluluğu paylaşmış olursunuz.

Selametle.

Akhenaton (gizliilimler.tr.gg Admin.)

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: vali , 06.11.2014, 13:38 (UTC):
bu işin çaresi kaynak kullanmak gibi geliyor.eski eserler olabilir .- Envarül Aşıkin (Ahmed Bîcan),İHYA-U ULUMİDDİN(İMAMI GAZALİ),Müzekkin Nüfus(Eşrefoğlu Rumi) gibi böylece kimse kendine göre yorum yapamaz.

Yorumu gönderen: şakirt, 27.10.2009, 18:29 (UTC):
:D

Yorumu gönderen: Akhenaton (Admin), 26.10.2009, 18:52 (UTC):
Kısaca Molla Kasım'lardan bıktığımı söylemekle yetineyim...

Yorumu gönderen: ayşegül, 26.10.2009, 15:19 (UTC):
son paragrafa bir yorumum olacak;( Yani ziyaretçi talebiyle açılan site kategorilerinin diğer kullanıcıların hayat felsefelerine uymadığı gerekçesiyle bu kategorinin faydasız bir ilim olduğunu ve kapatılmasının gerektiğini savunan,)bilmem tanıdık geldimi:)kapat derlerse kapatacakmısın bölümü ya faydalananlar ne olacak?doğada kaç ton da yeşil renk var sayısının binlere vardığı söyleniyor hepsi ayrı tonda ve güzellikde ama hepsi yeşil sonuçta...kuranı kerimi,hadisleri,kıssaları herkes kendine göre yorumlar,tefisrler bile yazarına göre değişiyor hatta mealler bile!ama sonuçta hepsi islamın rengi herkes hangi rengi yakın görüyorsa fikrini belli etsin ve kimse kimseyi suçlamasın şucu bucu diye.yüzde yüz kimse kimseyi onaylamaz önemli olan doğru olduğuna inandığın şeyi yapmaya devam etmendir:)

Yorumu gönderen: şakirt, 26.10.2009, 13:53 (UTC):
kardeşim merak etme biz okuduğumuz makalede bir yanlışlık görürsek bilgilendirmeye çalışırız sen bu konuları gene koy ama olaylardan emin olmanda lazım bunu detaylı bir aramdan geçirdiğini biliyorum ama ben gene bir söyliyeyim dedim siten çok güzel bu arada :)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52728684 ziyaretçi (133990918 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler