Isminizin Ilk Harfine Göre Cin Musallatlari ve Manevi Cözümleri
 

İsminizin İlk Harfine Göre Cin Musallatları ve Mânevi Çözümleri

Önbilgi: Bu fasıl, her kişinin isminin evveli (isminin Arapça yazılışının ilk harfi) ne şekilde ise bu harfe bakıp (musallatının) ne olduğunu ve ilacının ne olduğunu beyân eder. Bu sayfadaki bilgiler, İmam Câfer-i Sâdık'ın "Yıldızname" adlı eserinden alınmıştır.

ا

Harf-i Elif

Cuma günü ecinnîye uğramış olur. Gün doğmazdan evvel şu duayı yazıp taşımalıdır ve hem de suyunu içmelidir:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِمْ نَجَوْتَ مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ ٬ وَيَنْصُرَكَ اللهُ نَصْرًا عَزِيزًا فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَ هُوَ السَّمِيعُ الْعلِيمُ

Bismillēhirrahmēnirrahîm. Necevte minel gazmizzâlimin ve yensurakellâhu nasran azîzē. Feseyekfîkehumullâhu ve hüvessemîul alîm.

ب

Harf-i Be

Cumartesi günü cinnî alâmetine uğramış olur. Meskata üç gün tütsü vermelidir. İçine üzerlik tohumu koymalıdır. Tütsü ve ilki şudur:

غَدَتْ جَهَنَّم نَاشَالْ

Ğadet cehenneme nâşâl.

İkincisi şudur:

غَدَتْ جَهَنَّم عَطْشَانَهْ

Ğadet cehenneme atşâneh.

Üçüncüsü şudur:

غَدَتْ جَهَنَّم عُرْيَانَهْ

Ğadet cehenneme uryâneh.

ت

Harf-i Te

Pazar günü akşam vakti korkmuş olur. Şunu yazıp içer hem de üzerinde taşır:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِمْ وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاء وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِينَ. آهِيًا شَراهِيًّ اَذُونَاىَ اَصْبَاوَتٍ اَلْ شَدَاىِ بِاَلْفِ لآ حَوْڵَ وَلآ قُوَّتَ اَلاَّبِاللهِ الْعَلِىِّ الْعَظِيمْ

Bismillēhirrahmēnirrahîm ve nünezzilü minel gur'âni mē hüve şifâün ve rahmetün lilmü'minîn. âhiyyen şerâhiyyen ezûnâye esbâvetin el şedâyı bielfi lē havle velē guvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

ث

Harf-i Se

İsneyn gecesi vücuduna ya da boğazına bir ağrı arız olmuş olur. 3 gün aç karnına bal yesin ve aşağıdaki duayı yazıp taşısın hem de suyunu içirsinler:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِمْ. كهيعص و حمعسق. ذِكْرُ رَحْمَةِ رَبِّكَ عَبْدَهُ زَكَرِيَّا. إِذْ نَادَى رَبَّهُ نِدَاء خَفِيًّا. قَالَ رَبِّ إِنِّي وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّي وَاشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَيْبًا. طه. مَا أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْقُرْآنَ لِتَشْقَى. إِلَّا تَذْكِرَةً لِّمَن يَخْشَى. تَنزِيلًا مِّمَّنْ خَلَقَ الْأَرْضَ وَالسَّمَاوَاتِ الْعُلَى. الرَّحْمَنُ عَلَى الْعَرْشِ اسْتَوَى

Bismillēhirrahmēnirrahîm. Kēf hē yē ayın sâd ve hâ mîm ayın sin kâf. Zikru rahmeti rabbike abdehû Zekeriyyâ. İz nâdâ rabbehû nidâen hafiyyē. Kâle rabbî innî ve henel azmu minnî veştealer-re’su şeybē. Tâ hâ. Mâ enzelnâ aleykel kur’âne li teşkâ. İllâ tezkiraten li men yahşē. Tenzîlen mimmen halakal arda ves semâvâtil ulâ. Er rahmânu alel arşistevâ.

Bunun yanında Muavizateynleri ve Ayetel Kürsi'yi yazıp üzerlerine koysunlar.

ج

Harf-i Cim

Salı günü makbere arasında korkmuş olur. İş bu ayeti yazıp üstünde taşısın:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِمْ. يُرْسَلُ عَلَيْكُمَا شُوَاظٌ مِّن نَّارٍ وَنُحَاسٌ فَلَا تَنتَصِرَانِ

Bismillēhirrahmēnirrahîm. Yurselu aleykumâ şuvâzun min nârin ve nuhâsun fe lâ tentesırân (Rahman 35)

Bunun yanında Muavizateyn ve Ayetel Kürsi'yi yazıp üzerlerinde taşısınlar. İnşallah bir daha korkmazlar.

Dostum, bu sayfanın yazımı devam edecek. Çünkü Arapça karakterlerle yazı yazmak gerçekten çok zor ve zahmetli. İnşallah her hafta bir harfin paragrafını eklemeye çalışacağım. O hafta unutursam, lütfen siz hatırlatın. (Akhenaton)

Son güncelleme: 3 Eylül 2017, Pazar.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Hüseyin Gazi , 01.10.2020, 13:33 (UTC):
isimlerin ilk harflerinin arapça yazılışını versen olurmu

Yorumu gönderen: Gül, 17.07.2016, 02:50 (UTC):
Nerde kaldi devami 6 ay gecmisss.bizde bakaaydik yaa

Yorumu gönderen: kahaman, 21.06.2016, 02:19 (UTC):
devamı ne zaman gelecek

Yorumu gönderen: meryem, 31.01.2016, 14:51 (UTC):
m harfi nerede

Yorumu gönderen: yeliz, 15.01.2016, 15:02 (UTC):
ye harfi

Yorumu gönderen: cinnet, 25.10.2015, 20:30 (UTC):
slm s harfinden olanlara ne yapılabilir duaları yazılmamış s harfinden olanlar içinde olan duaları paylaşırmısınızBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073323 ziyaretçi (142850870 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)