Istiklal Marsi Ayakta Dinlenir
 

İstiklâl Marşı, Ayakta Dinlenir!

Alman ZDF Televizyonu'nda Thomas Gottschik'in sunduğu "Watten Das?" (Bahse Var Mısın?) adlı yarışma programına başvuran İsviçreli Michael Sauser, 188 ülkenin ulusâl marşını notasıyla birlikte söyleyebileceğini iddia etti. Sauser'in yarışma isteği kabul edildi ve yarışma günü, jürinin seçtiği beş ülkenin ulusal marşının okunması kararlaştırıldı. Secim yapıldı ve marşları okunacak ülkeler, sırayla; Çin, Mısır, Tayland, Bosna-Hersek ve Türkiye'ydi. Michael Sauser, ilk dört ülkenin marşını başarıyla okuyunca; jüri, bu kadarını yeterli bularak yarışmayı kazandığını söyledi ve "Türk Ulusal Marşı'nın okunmasına gerek olmadığını söyledi.

Ancak Michael Sauser; "Hayır, madem ki Türk bayrağını da seçtiniz; Türk Ulusal marşını da söylemek istiyorum." dedi. Bunun üzerine jüri ve yapımcı, Michael'in isteğini kabûl etmek zorunda kaldılar. Orkestra hazırlandığında; Michael Sauser, salona dönerek "Yalnız, Türk Ulusal Marşı, ayakta dinlenir. Ayağa kalkmanızı ricâ ediyorum." dedi. Katılımcıların şaşkın davranışları, biraz sonra Michael Sauser'un bu ricasını yerine getirmeye dönüştü ve Michael Sauser, o güzel aksânıyla Türk Ulusal Marşı'nı muhteşem şekilde icrâ etti.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: seher, 21.05.2010, 18:25 (UTC):
çünkü biz türküz bizim ülkemiz kanlarımızla sulanmıştır.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076132 ziyaretçi (142859589 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)