K Harfi Ile Baslayan Rüyalar
 
başlayan, harfi, ile, k, rüyalar

K Harfi İle Başlayan Rüyalar

— K —

KABA SABA: Rüyada kaba-saba bir nesne görmek geleceğinin çok parlak olduğuna, girişilen işlerin çok iyi bir şekilde sonuçlanacağına, kârın artacağına ve iyi haberler alınacağına işarettir.

KABADAYI: Rüyasında bir kabadayı gören kişi çevresinin sevgisini ve itibarını kazanacak, çok zor bir uğraşta kıvançlı bir zafer elde edecek, aşkta karşılık görecek ve sağlığı düzelecek demektir.

KABAKULAK: Rüyada kabakulak hastalığına tutulduğunu gören kişi, sıkıntı içine düşecek ve bu sıkıntıdan büyük uğraşlar sonunda kurtulabilecek demektir.

KABAHAT: Rüyada kabahat işlediğinin görülmesi hayra yorulmaz, kötü bir haberin işaretidir.

KABAK: Bu rüyayı gören kimse, kadri şanı yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

KABARE: Birisinin rüyasında kabareye gitmesi çok yakın bir dostu ile arasının olur olmaz bir mesele yüzünden onarılmayacak derecede açılacağına işarettir.

KABUL GÜNÜ: Rüyada kendisini bir kabul gününe gitmiş gören kişinin bu rüyası onun müthiş bir dedikodu ile karşı karşıya bulunduğuna işaret sayılır.

KABİR: Rüyada bir insanın kabir yapması, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. Kendisinin kabir kazdığını görmesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadınla evlenir. Kabir üzerinde ayakta durması onun büyük bir günah işleyeceğine işarettir. Dam üstünde kabir kazması, ömrünün uzunluğuna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumları ziyaret etmesine işarettir.

KABRİSTAN: Kabristan görmek, vaiz ve Kuran dinlemeye ve ağlamaya, maneviyat alemine dalmaya işarettir.

KABUS: Rüyada kabus görülmesi her insanın gizli düşmanının meydana çıkmasına ve onu mağlup edeceğine işarettir.

KAÇMAK: Çok önemli bir tehlike ya da kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

KADAYIF: Rüyada kadayıf tatlısı görmek, tatlı bir haberin alınacağına düğün-dernek kurulacağına işaret eder.

KADINBUDU: Rüyasında kadınbudu köfte gören kişinin başı durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç koşullar altında kurtulacak demektir.

KADINGÖBEĞİ: Rüyada kadıngöbeği tatlısının yenildiğinin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduğuna işarettir.

KADİR GECESİ: Rüyada Kadir Gecesini görmek, rüyayı görenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah’ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir.

KADEH: Su ya da şerbet içtiğimiz kadehleri rüyada görmek daha çok evin hanımına işarettir. Altın ve gümüş kadehler, sağlamlığa işarettir. Kadehten su dökülmüş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştüğü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.

KADIN: Rüyada bir kadının, kendisine bir şey verdiğini görmek, onun dünya işleriyle meşgul olduğuna işarettir. Ziynetli ve güzel kadın gören zengin olur. Çirkin kadın, fakir düşeceğine işarettir.

KADİFE: Rüyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasında şöhret olacağına işarettir.

KAFES: Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

KAFKASYA: Rüyasında kendisini Kafkasya'ya gitmiş gören kişinin, başı durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olması gerekir.

KAHİN: Rüyada kahin görmek, eskiden ilişkiniz olan birisi ile yeniden karşılaşıp, ilişki kuracağınıza ve tatlı aşk günleri yaşayacağınıza işarettir.

KAHVALTI: Kuşluk yemeği, yorgunluk ve meşakkate delalet eder. Rüyada bir kahvaltı sofrası görmek, pek yakında güzel haberler alacağınızın işaretidir. Kahvaltı etmek, bir tuzağa düşeceğiniz anlamına gelir. İştahla ve zevkle yapılırsa, kişinin sağlıklı olacağına işaret eder. Kahvaltı ettiğinizi görmek uzaktan bir haber alacağınıza; bir arkadaşınızla ya da ev halkı ile kahvaltı ettiginizi görmek, alacağıniz haber ile üzüleceginize delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kahvaltı yapmak, uzun bir yolculuğa çıkmaya ve pek yakında güzel haberler alacağınıza işarettir.

KALEM: Birine kefil olmaya, ilme, yazma yeteniği olan çocuğa, bir şehre ya da ülkeye; bekar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye, Elinde bir Kalem olduğunu görmek yemin etmeye, kardeşiyle buluşmaya, Kalemi mürekkeple görmek evli erkek için eşinin oğlan çocuğğu dünyaya getirmesine, Kalem başarıya, düşmana galip gelmeye, sır saklamaya, cömertlik ve iyiliğe delalet eder.

KURUYEMİŞÇİ: Rüyada kuruyemişçi görmek kütüphaneyle yorumlanır. Rüyasında bir kuruyemişçiden çeşitli kuruyemiş aldığını görmek, bir kütüphanede bazı kitapları inceleyip, onlardan bilgi aldığına delalet eder. Birisine elindeki kese kağıdından kuruyemiş ikram ettiğini gören, o kimseye bilgi verir, ondan kuruyemiş aldığıni görmek ise bilgi aldığına işarettir.

KUSMAK: Zor olan işleri halletmeye, emaneti iade etmeye, pişmanlık ve tövbeye, gam ve kederden kurtulmaya, Bal kusmak tövbe etmeye, inci kusmak Kurân ilmine ve hayırlı söze, süt kusmak İslam ölçülerinin dışına çıkmaya, yediği şeyleri kusmak mal ve dünyalıktan bbir kayba, kan kusmak mal ve çocuğa, uzakta bulunan yakının geri gelmesine, Hastanın çok miktarda kusması onun vefatına, Kustuğunu yemek yaptığı hayırdan vazgeçmeye, İnsana irkinti vermeyen, hoş ve güzel şeyler kustuğunu görmek huzu ve siması güzel olanevlada delalet eder. Düşünmeden hareket ettiğinizi, bu durumun ilerde sizi zor duruma düşüreceğini işaret eder. Düşünmeden hareket ettiğinizi, bu durumun ilerde sizi zor duruma düşüreceğini işaret eder. Genelde iyi sayılmaz. Kişinin konuştukları ya da sağlığının bozulması yüzünden sıkılacağına işaret eder. Oruç olan bir kimse, rüyada kustugunu ve onu yaladigini gören kimse borcunu ödemeye kudreti oldugu halde onu ödemedigine ve bundan dolayi günahkar olduguna isarettir. Legen içine kustugunu gören kimse. Günahlanndan tövbe eder ve hanimi ondan haram bir mala nail olur. Eger kusuntunun tadi iyi ve kolayca kusarsa, o kimsenin tövbe etmesine ve sapikliktan kendi istegiyle dönmesine isarettir. Eger kusuntunun tadi pis ve çetin kusarsa, o kimsenin bulundugu sapikliktan dönmesi onun vücudunda bulunan isdiraba, mal ve kazancinda meydana gelecek musibete bunlar gibi ugrayacagi belalara binaen zorla mümkün olacagina isarettir. Kusmak, rüya sahibinin haksiz almis oldugu bir seyi sahibine vermesine isarettir. Bu hal ise, tövbe ve pismanliktir. Eger kan kusarsa, o kimse günah islemekten vazgeçer ya da haram bir mal kazandigina pisman olur, yaninda olan emaneti sahibine verir. Eger sarap içse ve onu kussa o kimse haram bir mali elde eder ve onu sahibine vererek bundan tövbe eder. Sarhos olup kustugunu gören kimse, cimri oldugundan çoluk çocugunun geçimi için para sarfetmeyip, ancak kendisinde fazla olan bir seyden geçimlerini temin ettigine ve bundan da pisman olduguna isarettir. Agiz dolusu aci safra kustugunu gören kimse, bir cezadan dolayi günah islemekden beri durur. Yemek kustugunu gören kimse, bir adama bir sey bagislar. Kusuntu yemegi tekrar yuttugunu gören kimse, yaptigi bagistan geri döner. Kusuntu yedigini gören kimse, mal, hayir ve söhrete erisir. Takat getiremeyecek derecede kustugunu gören kimse, ölür ya da ölüme yaklasir. Fazla kan kustugunu görse, fakir için mala, bir çocugun dünyaya gelmesine ya da yakin akrabalarindan gurbette bulunan bir kimsenin yolculuktan geri dönmesine isarettir. Bazi tabirciler kusmak, yemek suretiyle fazla mal israf etmektir. Bütün kusuntular, fakirler için hayra; zenginler için ise, makbul olmayip belki onlarin mallari hakkinda zarardir, dediler.

KUŞ DARISI: Kuş darısı görmek, zorluklarla ele geçen mal ile tabir olunur. Satın almak ya da satmak (beyaz darı) gibi yorumlanir. Kuş darısını yediğini görmek iyi degildir. Kuş darısı az ya da çok toplu ya da dağınok, pişmiş ya da çiğ olsun, az mala delalet eder.

KUŞ PİSLİĞİ: Rüyada bir kuşun üzerine pislediğini görmek, yeni bir elbise giyeceğine delalet eder. Bir başka rivayete görede: Rüyada kuşun bir kimse üzerine pislemesi, elbiseye işarettir.

KUŞ YEMİ: Rüyada kuş yemi görmek, helal mal ile tabir olunur. Kuş yemi yediğini görmek, bazılarına göre iyi, bazılarına göre de kötüdür. Bir rivayete göre kuş yemi, para ile tabir olur.

KUŞ YUVASI: Rüyada kus yuvası görmek, ibadet edilen yere işarettir.

KUTU: Rüyada kutu görmek yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır. İçi para dolu kutu görmek de güzel bir maaşla emekli olacağınıza yorumlanır. Rüyada kutu görmek yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır. İçi para dolu kutu görmek de güzel bir maaşla emekli olacağınıza yorumlanır. İçi dolu bir kutu, hoşluklarla karşılaşacağınızın işaretidir. İçi parayla dolu bir kutu, güzel bir maaşla erkenden emekli olacağınız anlamına gelir. Beklenmedik durum, sürprizdir. Aynı zamanda kişinin her bakımdan kendisine uygun eştir. Rüyada kutu görmek, ne kutusu olursa olsun, esle yorumlanir. Bu rüyayi gören kadin ise erkekle tabir olunur. Tabirde, kutunun sekli dikkate alinir. Mesela, seker ve helva kutusu iyi huylu ve güzel yüzlü bir kadina, biber kutusu ise aci sözlü ve huysuz birine tabir edilir. Seyahate çıkacağınıza işarettir. İçi para dolu kutu güzel bir maaşla erken emekli olacağınıza işarettir. Seyahate çıkacağınıza işarettir. İçi para dolu kutu güzel bir maaşla erken emekli olacağınıza işarettir.

KUYRUK YAĞI: Bknz. Yağ.

KUYU ÇIKRIĞI: Kuyu çıkrığı görmek, din ve dünya işlerinde insanlara yardım eden çok faydalı olan bir mümine delalet eder. Rüyada abdest alması için çıkrıkla kuyudan su çektiğini gören kimse Allah'ın dinine yapışan bir müminden yardım talep eder. Çünkü (halat ya da ip), dine delalet eder. Abdestini tamamladığını gören kimsenin abdesti, borçtan, hastaktan ve üzüntüden kurtulmasina kifayet eder. Bazen da kuyu çıkrığı, geziş ve hareketinde çok neseli ve sevinçli bir hanıma, ya da çok konuşan bir çocuğa delalet eder.

KUZEN: Hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir. Kuzeninizden güzel bir mektup aldığınızı gördüyseniz aile bağlarınız kopacak demektir.

KUZU: Rüyada görülen kuzu ve oğlak, insanın çocuğudur. Rüyada kuzu ve oğlak keserek etini yedigini gören kimsenin, kendisinin ya da akrabasının bir çocugu ölür. Rüyada kendisine bir kuzu ya da bir oğlak bağışlandigini görse, onun iyi bir çocuğu olur. Kuzu ya da oğlak eti yediğini gören kimseye bir çocugundan dolayi cüz'i bir mal isabet eder.

KÜSPE: Rüyada küspe görmek, sizden yardım isteyen kimselere biraz daha cömert davranarak onlara geçinecekleri kadar yardım yapmanızın sizin de hayrınıza olacağına işarettir.

KÜSTAH: Rüyada size küstahça davranan bir kimseyi görmek, etrafınızda sizi çekemeyen insanların bulunduğunu ve her hareketinizi adım adım takip ederek, arkanızdan kuyunuzu kazdıklarını ve dedikodu yaparak itibarınızı yok etmeye çalıştıklarını gösterir.

KÜVET: Temiz, berrak su dolu bir küvet, aşkta ve işte mutluluk, kısmettir. Sevgiliye kavuşmak olarak da yorumlanır.

ABC-ÇDEFGHI-İJKLMNO-ÖPRS-ŞTU-ÜVYZ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Okan, 14.09.2018, 06:25 (UTC):
Ruyada kaynana ve/veya kayinpeder gormek nedir. Sağlıcakla

Yorumu gönderen: Akhenaton, 20.03.2018, 19:10 (UTC):
Merhaba. Bu sayfalarda her şey, soru-cevap yoluyla eklenmekte. Mesela siz şu şu şu maddeler eksik diyorsunuz, ben de ekliyorum. Sağlıcakla..

Yorumu gönderen: selma , 15.05.2010, 17:33 (UTC):
bu sitenin coğu sayfası yarım zaten aradıgımı bulamıyorum

Yorumu gönderen: kuş, 02.03.2010, 23:14 (UTC):
Kahinde bitiyor
BU BIR KABUS =)

Yorumu gönderen: fatma, 28.12.2009, 08:45 (UTC):
bu sayfalar eksik. k harfi kahinde bitiyor.

Yorumu gönderen: xox, 13.12.2009, 16:23 (UTC):
saçma sapan şeyler

Yorumu gönderen: nadiye, 18.11.2009, 13:22 (UTC):
bu kadar mı kalem kelimesini aradım ama bulamadımBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52757470 ziyaretçi (134091329 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler