Kötü Reklam Yorumuna Yanit
 

Kötü Reklam Yorumuna Yanıt

Akhenaton

Ömer Çelebi yazdı; "Arkadaşlar, Allah razı olsun; ama benim anlamadığım böyle güzel dindar siteleri tıklayınca kötü siteler çıkıyor önleyin bunları yapanları Allah ıslah etsin.!"

Tr.gg uzantılı sitelerin en üstünde gördüğünüz eskiden sadece metin olan ve şimdi koca bir bannere dönüşen reklamlar, WEBME şirketinin kendi reklamları. TR.GG site sahiplerinin bu büyük bannerle bir ilgisi yok. Yani bizim elimizden gelen bir şey yok.

WEBME, bildiğiniz gibi 3-4 yıl önce Almanya'da açılan bir şirket ve dünyanın her yerinde ve bir çok dilde kullanıcılarına ücretsiz domain ve host hizmeti sağlıyor. WEBME'nin Türkiye'deki kullanıcılarına hitap eden alt bölümü, www.bedava-sitem.com ve TR.GG uzantılı domaine sahip. Bunun karşılığında da site bannerinin hemen üstünde kendi reklamlarını yayınlıyor. Dediğim gibi, bu bannerler, eskiden KÜÇÜKTÜ. Şimdi ise büyüttüler. Ne diyelim adamlara, bizlere bedava bir servis sundun; güzel ama reklam yayınlama mı? (Sitenin en altındaki iki reklam banneri benim. Ama dediğin türden reklamlar değil. Bunu da belirteyim.)

Eğer WEBME, derse ki, "Bana yıllık şu kadar aidat ödeyin, biz de o reklamları kaldıralım"; o zaman ne yapar eder, o parayı bulmaya çalışırım ve o reklamları kaldırtırım. Ama şu an böyle bir konu, gündemde değil.

Ve söz reklamdan açılmışken; ziyaretçi derse ki, "Admin, böyle dini içerikli bir site var; üstteki banner hadi senin değil; ama en alttaki iki banneri ve günde 1 kez açılan POPUP reklamı kaldır." Tamam, alttaki bannerleri de popupları da kaldırırım; ama artık bu siteyle değil; kalan diğer 14 sitemle ilgilenip sadece o siteler için içerik hazırlarım ve o sitelerde reklam yayınlarım. Yani 15 siteyi birden idare etmeye çalışıyorken, sadece bu siteyle günde 6-8 saat; kalan 14 sitenin tamamıyla 3-4 saat ilgilenebiliyorken, BENİM DIŞIMDA HERKESİN DİNİ BİR SİTE DEDİĞİ, ama benim DİNİ İÇERİKLERİ DE VAR; dediğim bu siteye 3 yıldan beri bir tek DİNDAR dediğin kişi ya da kurum destek oldu da; "Sen, siteni yap. Sponsorluğunu biz üstleniriz" mu dedi?

Bir yandan bakarsan, "dini içerikleri" olan sitelerimden hiçbirinde reklam yayınlamak, İÇİME SİNMEZ. Kadir Gecesi'nde tam 37.500 kişi bu siteye girdi Kadir Sûresinin nasıl okunduğunu, anlamını öğrenmek için. Elbet bu 37.000 kişiden elbet 100'ünün 200'ünün hayır duasını aldım bu hizmet için. Peki sadece "Allah razı olsun, çok güzel hazırlamışsınız." ya da "Emeğine sağlık" demek yetiyor mu? Bir Allah'ın kulu çıkıp da; "Aaa! Ne güzel site. İnternette o kadar ZARARLI SİTE VARKEN burada bilim de var sanat da din de tarih de. Bu siteleri DESTEKLEMEK LAZIM" diyor mu?

Bu sitede paylaşımlarımın eskiye oranla büyük oranda düştüğünü görmüşsünüzdür. Sebebi ne; hem sitenin açıldığı 2.5 yıldan beri tek bir destekçisinin olmaması, hem de şahsımın artık kendime değil ziyaretçilerine malolmuş sitede reklam geliri elde etmeyi içime sindirememem. Eee, ne kadar devam edecek bu böyle; muhtemelen bu site için ayırdığım zaman, günden güne daha düşecek, günde 6 saatten 5'e, sonra 4'e, 3'e, 2'ye, 1'e inecek. Kalan 14 sitemle ilgilenip o sitelerin pagerank hitini yükseltmeye çalışacağım. Bu yüzden beni kimse -neden artık dini içerikli siteler hazırlamıyorsun diye suçlayabilir mi ya da bunun suçu, sadece bende mi?! 😄

Umarım, açıklayıcı olmuştur.

Sağlıcakla kalın.

Akhenaton,
gizliilimler.tr.gg ['nin sahibi, tek kişilik çalışanı ve] Admin ['i]...

Akhenaton'un Diğer Yazıları

Ameterasu'nun gönderdiği yorumu, yorumlar bölümünde problem olduğu için burada yayınlıyorum. (Akhenaton)

Ameterasu'nun Gönderdiği Yorum

Lütfen aşağıdaki yazımı "gizli ilimler" ana sayfa'ya yorumlar bölümüne koyabilir misiniz? Uğraştım uğraştım olmuyor. Gizlipedia bile olmuyor. Neyse, başka bir ülkeye taşınırken; ben, bu yazının en azından birkaç kişiyi düşündürmesini istiyorum. Hatta sinirlendim. Adamın içine otursa da hiç umrum değil. "Noldu" nikli bir kişi, bir yazı yazmış ve sizden ricam, kendim başaramadığım için ve başarsaydım zaten bu yazıyı koyacağımdan, bu yazıyı o arkadaşa hitaben Ameterasu nikiyle oraya koymanız. (Eğer mümkünse tabii.)

Şimdiden teşekkürler

NOLDU! OLAN OLDU!! ADAM, PARA KAZANACAK! EYVAH! Tüm mahalleye haber verelim, taşlayalım kafirleri!-- Ne dini kullanması ya? Afedersiniz de neden bahsediyorsunuz? Burada din dışında 2837297382 tane daha konudan bahsediliyordu. Adam, oturup sabahtan akşama kadar ansiklopediler dolusu bilgi yazacak, araştıracak, bir tane reklam alamayacak mı? Siz, oradan oturup okuyacaksınız; adamın göreviymiş gibi size hizmet edecek ve sitesine bir tanecik reklam alamayacak mı?? Geçimini de siz sağlayın o zaman adamın. Her gün evine giderken ona da bir ekmek bırakıverin. Sonuçta sabahtan akşama kadar yerinden kalkmadan yazı yazıyor adam. İşi webmasterlik. Açın bakalım kariyer ya da yeni bir gibi iş veren sitelerini. Belki haberiniz yok ama "webmasterlik " diye bir meslek var. İnternet üzerinden para kazanan herkes kâfirse; o zaman Google de kâfir. En çok parayı onlar kırdı. Bi zahmet siz de sizi gerçekten kullanan Google'ye, yani internete girmeyin o zaman.

Siz, bu siteyi sadece sizin dininize hitap edip onun üzerinden bir şeyler anlattığını sandıysanız, yanılıyorsunuz. Çünkü bana göre de din konusunda bile din üzerinden gidilmemeye çalışan gayet objektif, bazı insanlara fazla gelecek bir site. Gayet de destekliyorum. İnşallah gani gani paralar kazanır, zenginlik içinde yüzer. Milletin webmasterlık mesleği de gözünüze batıyorsa, artık hangi yüzyılda yaşıyorsunuz diye sormak geliyor içimden doğrusu. Mevlânâ bile demiş, "Başkasını bırakın, kendinize bakın." diye. NOLDU! Şöyle yazmışsınız (haha) "Tabii dini kullanarak insanların duygularını sömürdün, amacına ulaştın. Şimdi ticarete atılıyorsun." - Yahu amma dramatize ettiniz olayı. Dini kullandı diye "tanımadığın bir adam", senin de duyguların mı sömürüldü? vah o zaman, çok yazık gerçekten. (ki kullanmadı, kandırmış birileri sizi) (Artı buradaki bilgilerin olduğu bütün kitapların parasını hesaplayın bakalım almaya kalksanız kaç paralar verirsiniz)

— Bundan sonraki cümlelerim, genele hitap eder. Kişisel saldırı, yoktur (!) —

Kafa geri olunca, ülke de geri kalıyor işte. Kompleksli milletiz, ya vallahi kompleksliyiz. Her şeyi üstümüze alınıyoruz. Milletin parasında da gözümüz var. Bu kadar OLMAZ. Kendimiz kazanamayınca, başkası da kazanmasın istiyoruz. Bu siteyi yapanlar, İnşallah çok para kazanırlar da vardıkları emeğe değer.

Ameterasu

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 24.01.2010, 21:19 (UTC):
Reklam veren oldu da almam demedim. Ama verilen reklamlar da kahinlerin, büyücülerin bilmem medyumların reklamı. Bu tür reklam olacaksa hiç olmasın. Popup reklamlar var. Onlar da içeriği belli. Jigolo olur musun, Jigolo olma fırsatı, bayan partner bul vs vs. Müslüman dünyasının acı hali. Neden internette dini siteler yok? Çünkü dini siteleri reklam verip desteklemek yerine sadece "Allah razı olsun." deriz. Şu an neden satanist sitelerden geçilmiyor? Çünkü bol bol reklam koyuyor adam sitesine ve teşvik edildikçe satanist siteler de büyü siteleri de artıyor. Neden dini bir reklam ajansı sitesi yok? Bundan bütün İslam dünyası utanmalı... Sonra da çocuğunun ne gibi sitelerde gezdiğinden dert yanarsın. Ya da hayra gireyim diye yok gider cami yaptırırsın! Cami, çok! Cemaat yok! Sen, gençlik için çalışsana! Gençliği kazanmak için! Yok! Madem böyle gelmiş böyle devam eder, bir şeyleri değiştirmek için neden bu anlamsız savaş? Allah nedir diye Google'ye yazdığında "ALLAHI TANIMAK" adı altında gençlerin beynine Hıristiyanlık propagandasıyla yerle bir eden Misyoner siteleri mi? Evet, bu yüzden gençlik, artık Allah nedir sorusunu bu sitelerde aramak zorunda. Evet, süslü süslü, bakınca gurur duyacağın camiler yaptırmak varken, islami reklamlar yayınlayan bir websitesi kurmak ya da o parayla bir Kuran Meali bastırıp komşuna hediye etmek kimin haddine! İçleri bomboş, CEMAATSiZ camiler! Doğru ya, ahirzaman dini. Şaşı bak şaşır misali...

Yorumu gönderen: cevat çelebi, 19.11.2009, 20:08 (UTC):
Arkdaşlar benimde bie sitem var ve oldukça kendim yazıp eklemeye çalışıyorum içerikleri ama emin olun bir sayfa dolusu içerik öyle 5 10 dk da dolmuyor. bazen 1 bazen veya daha fazla saatin alıyor özgün içerik yazmak ve insan bir şeye emek verdimi karşılığını normal olarak bekliyor istiyor.Ayrıca bu siteye gerekli önem verilmiyor peki neden verilmiyor çünkü bedava bir site ama kimse içeriğine bakmıyor internette tek özendiğim site gizili ilimlerdir ama admin de .info uzantılı bir host a atsa(bedava türk ticaretnet veriyor) sponsor felanda bulabilir ayrıca bazı sitelre kaynak belirtmeden (ç)alıntı yapıyorlar ve bu büyük öl.üde siteye zarar veriyor ve nasıl luyorsa çalan kişilerin ki daha hızlı indexleniyor, artık ne yaptıysalar ama son söz olarak bu ülkede kimse bedava bir siteyle birşeyler yapılmaz diyor ama yanlış düşünüyorlar admin birde siteye reklam neden koymuyorsun ki yani emeğinin karşılığını nasıl alıyorsun ki evet hayır duasının yerini hçbirşey tutmaz ama...

Yorumu gönderen: ayşegül*, 07.11.2009, 07:40 (UTC):
sabah sabah sinirim bozuldu...o dini içerikli sitelerin bile bi köşesinde misyonerlik faaliyeti gösteren reklamlara tepki vereni hiç görmedim.yorumlara, insanların fikirlerine değer verilmesi güzel,ama bunca faydalanıp,teşekkür eden,dua eden,takdir eden, es geçip tek tük bu tarz yorumları kale alarak kararlar verilebiliyorsa,Allah herkesin hakkında hayırlısı neyse onu versin.seçtiğiniz her yolda başarılarınız daim olsun....

Yorumu gönderen: Yunis Halilov (Azerbaycan), 07.11.2009, 07:10 (UTC):
İstemeyecek kadar tok, reddetmeyecek kadar edepli... :))))Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990229 ziyaretçi (134776025 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler