KKKA (Kene)
 
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, kkka

KKKA (Kırım Kongo Kanamalı Ateşi & Kene)

Yıllardır gündemdeki yerini koruyan kene zararlısı ve buna bağlı olarak ortaya çıkan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) son günlerde yine yoğun olarak medyamızda yer almaya başladı. Gün geçmiyor ki ülkemizin herhangi bir bölgesinden kene vakaları, hatta ölüm haberleri gelmesin.

Mücadele dedik, ilaçlama dedik. Ama vakalar azalacağına sürekli artmaya devam etti. Son olarak dizi ve film oyuncusu Murat Han'ı film çekimi yaptıkları sırada kene ısırmış. Ünlü oyuncu hastanelik olmuş.

Hal böyle olunca da komplo senaryoları ortaya çıkmaya başladı. Doğrusu bu senaryolar bana çok da mantıksız gelmiyor. Hem teknolojinin gelmiş olduğu aşama, hem de ne yazık ki, dünyanın süper güçleri olmakla öğünen ve zaman zaman dünyaya insanlık nutukları atan, ama kendi çıkarları için bütün insanlığı tehlikeye atmaktan da çekinmeyen büyük devletlerin sabıkaları bu ihtimali güçlü kılıyor. Bu devletlerin yöneticileri ve hatta onları da yönettiği iddia edilen güçler için insan hayatı, dünyanın ekolojik dengesi gibi şeyler pek de önem arz etmiyor. Bu kişiler için şefkat, merhamet gibi güzel ve insani duygular da pek muteber değil. O nedenle de kene işinin arkasında böyle bir teori olabilir.

Bu iddiayı ortaya atanlar yıllar önce ülkemize gelen turistler tarafından doğaya bırakılan bir cins kelebeği örnek veriyorlar. Bu kelebek nedeniyle iki sene ayçiçeği ürünü alınamamıştı. Sonra da ilaçlı mücadele için büyük paralar harcanmıştı.

Şimdi de kene için ilaçlı mücadele yapılıyor. Şimdiye kadar bir faydası da görülmedi. Hatta burada da ilaçlamanın yarardan çok zarar getirdiği yolunda iddialar var. Kenelerin ilaca bağışıklık kazandığı, ama kene yumurtalarını yiyerek onların çoğalmalarını önleyen karıncaların ve toprakta yaşayan diğer canlı organizmaların bu ilaçlamalardan zarar görerek yok oldukları, bunun da kenelerdeki çoğalmayı arttırdığı iddia ediliyor.

Bu iddia da doğru olabilir. Bizde öyle derinlemesine incelemeler yapılmaz ki. Kene mi var, getirtin Amerika'dan ilacını, atın tarlaya. Öldürürse öldürür, öldürmüyorsa kader. "Biz görevimizi yapalım da." mantığı. Sonuç alınıp alınmadığı onların sorunu değil. Birde işin diğer boyutu var! kuş gribi vakası var diyip, köylünün üretiminin elinde ne kadar tavuk kaz ördek vb kümes hayvanı varsa hepsini telef ettiler!! ardından öldüren kene kriz patlak verdi! bu kümes hayvanları doğada neyle besleniyorlardı? tabiî ki kene börtü böcek. Bir tane kümes hayvanının yandaş medya kuruluşlarındaki haberleri hariç,ölenini bizzat gördünüz mü??? 2006'dan önce bir tek öldüren 6 bacaklı kene gördünüz mü?? ülkemize gelen MOSSAD aşanlarının bırakmış olduğu kimyasal bir silahtır. Taa ki ayçiçeklerimize zarar veren 24 kişinin ölmesine neden olan kelebekler gibi.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Börübudun, 12.08.2016, 01:15 (UTC):
Bu teori degil gercegin ta kendisidirBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 54129321 ziyaretçi (137982275 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)