Kabir Azabi Gören Genc Yalani
 

Kabir Azabı Gören Genç Yalanı

Ceset resimleri sitemizin retoriğine aykırı olduğu için bahsedilen resmi yayınlayamıyoruz.

İşte kabir azabı sonucu tanınmaz hale gelen Ummanlı delikanlı yalanının gerçek yüzü:

Amerikalı maktul, "kabir azabı kurbanı'na nasıl dönüştü(rüldü)?

Fotoğrafların, anlatılan kişiler ve mekanlarla uzaktan yakından hiçbir ilişkisi yok. Propagandacının -ucuz korku filmlerini andıran- iddiasına kaynak teşkil eden ürkütücü fotoğraflara, bundan en az iki yıl kadar önce, dünyaca ünlü şiddet görüntüleri sitesi rastlamıştım. Olayın kahramanı durumundaki kişi ise ne aslen Ummanlı, ne Müslüman, ne de esmer olan biriydi. Kırsal bir bölgede cinayete kurban gitmiş olan sarışın ve orta yaşlı bir Amerikalıydı bu.

Birileri bu talihsiz adamı katletmiş, sonra cesedini yarı çıplak bir durumda yakınlardaki ormana atmış ve güvenlik güçleri de cesedi birkaç hafta sonra bulmuşlardı. Açık hava koşullarında uzunca bir süre kaldığı için de doğal olarak cesette gözle görülür deformasyonlar ve renk değişimleri başlamıştı.

Sarışın kişilerin saçlarına bu rengi veren pigmentler, bedenin ölümünden sonra sert güneş ışığı altında yavaş yavaş beyaza dönüşürler. O yüzden, fotoğrafları gördüğümde dikkatimi ilk çeken şey de kurbanın saçlarının sarıdan beyaza çalar bir görünüm alması olmuştu ve her şeyden daha önemlisi de, "Babası tarafından hastanede gusül abdesti aldırıldı, sonra da cenaze namazı kıldırılıp toprağa verildi" denilen bu kişi, böyle bir dinî ritüelden sonra herhalde "slip" tarzı bir iç çamaşırı ile gömülmüş olamazdı. Ama bizim Ummanlı Müslüman mevta, her nedense fotoğraflarında beyaz iç çamaşırıyla poz vermekteydi. Sanırım, bütün dikkatlerini "Nasıl daha korkutucu olabiliriz" konusuna verdikleri için, bu ayrıntı öyküyü hazırlayan kişinin gözlerinden kaçmış.

Meçhul propagandacı, uzun uzadıya aktardığı yalanlarına son noktayı ise bir "posta formu" ile koyuyor. Formun başına "Bu yazıyı ve fotoğrafları arkadaşına e-posta ile gönder" yazılmış. Ayrıca, sitenin adını da "God is one" (Allah birdir) koyarak, aklı sıra öyküye evrensel bir nitelik kazandıracak ve bunu uluslararası propagandada kullandıracak bu büyük tebliğ ustamız. Oysa ki fotoğrafların asılları, bu siteyi okuyacak kişi için topu topu bir tuşluk mesafede durmakta. Ama dünya cahillerin gözünde çok büyük ve kaçıp saklanması oldukça kolay bir yer olduğundan, bizim yalancı için de böyle ayrıntıların hiçbir önemi yok. Birgün birilerinin aynı anda hem kendi sitesini hem de ilgili sayfaları ziyaret edebileceğini ihtimalden bile saymıyor.

Rotten, iki yılı aşkın süredir sitesinde tuttuğu 8 kareden oluşan bu polis fotoğrafları grubuna "Vücutta çürümenin erken aşamaları" başlığını koymuş. Uzmanlık alanı kan ve vahşet fotoğrafları olan bu sitede, savaş, cinayet ya da kaza sonucu öldürülmüş daha yüzlerce insanın görüntüsüyle karşılaşabilirsiniz. Ancak, doğrusu ya, oturup hepsine tek tek bakmanızı tavsiye etmeyeceğim. Siz en iyisi konumuzla ilgili olan karelerle yetinin.

İmanlar bu denli zayıf, Müslümanlar da bu denli donanımsız oldukça, kabul etmek gerekir ki ülkemizde ve İslâm dünyasındaki hurafeler de hiç bitmeyecektir.

Merak ediyorum; bu mesajı alan milyonlarca insandan bir teki olsun, mesaj sahibine "Yahu, dur bir dakika birader." dedi mi, "Allah'ın o nurlu melekleri Latin Amerika ülkelerinin polis karakollarından fırlamış görünümlü birer işkenceci midir? Biz, bize gönderilen kutsal metinlerden 'kabir azabi' denilen olgunun fiziksel bir gerçeklik olarak yaşanmayacağını biliyoruz. Elimizdeki bilgilerden, onun ruhsal düzlemde oluşacak, ama fiziksel acılarımız kadar gerçekçi biçimde hissedeceğimiz bir ceza olduğunu anlamaktayız. Eğer her mezara giren bu şekilde falakaya yatırılıyorsa, o halde bedenleri mumyalandığı için günümüze kadar mükemmel durumda kalmış onca eski Mısır firavunu, ayrıca yakın çağın mumyalama teknikleriyle korunma altına alınmış olan Lenin ve Mao gibi tanrıtanımaz liderlerin bedenleri bu yöntemle dayak faslından kurtulmuş mu oluyor? Bu dünyadan, öldüğünde yüzüne son derece huzurlu bir ifade sinen nice kötü kalpli insan ve öldüğünde bedenlerinden yarım kiloluk bir parça dahi kalmayan nice şehit gelip geçti. Bir insanın ölüm sonrasında Yaratıcı'dan ödül mü yoksa ceza mı gördüğünü, bedeninin genel geçer görünümünden mi çıkartırız, yoksa bizlere öte âleme ilişkin olarak verilen sağlam bilgilerden mi?"

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ayşegül, 16.10.2015, 18:46 (UTC):
Açıyor yazık allah ona akıl versin öbúr dünyada düşüşün kabir azabını

Yorumu gönderen: Beyza, 07.03.2015, 18:53 (UTC):
Gercekten cok doğru söylemişsiniz Allah sizden razı olsun , Kabir azabı fiziksel bir azap değildir

Yorumu gönderen: cansu, 12.07.2014, 22:42 (UTC):
ibret istiyorsan site sahibi al sana ibret firavunun cesedine bak onu kimse inkar edemez kurandada yazıyor ama bu 18 yaşındaki genç gerçek olabilirde olmaya bilirde şu bir gerçek azap var ve rabbim bizi kabir azabından korusun inşaAllah

Yorumu gönderen: AYŞE KAÇAR, 16.12.2010, 07:56 (UTC):
kabir azabı vardır..buna inanmayan zaten müslüman değildir .müslüman olmayan insanda yoktur gibi saçma yorumlarda bulunmusın kendini çok iyi bir din bulsun ve onu yaşasın....

Yorumu gönderen: funda, 11.09.2010, 19:58 (UTC):
bunlar sadece insanoğlunun aklına başına getirmek için yapılan ibrett alınması gereken unsurlar.Birçok insanı etkileyebileceği ap açık ortada.Kabir azabı vardır ve bu görüntüler yalan olabilir ama bi gün böyle bişeyin olmayacağı diye bişey yok.Allah herkesi kabir azbından korusun

Yorumu gönderen: ahmet, 29.07.2010, 13:15 (UTC):
ayşegül kardeşim sendede acayip bir eksiklik var inşaallha tamamlarsın.kabir azabı vardır.beden çekmesde ruh o azabı çekecektir.allah c.c nasıl ruhu bizim bedenimizin içine sokup bize can verdi ise oşekildede ruhu o mezarın içinde tutup azab eder ruh çıktı iş bitti yok böle bi hikayee..

Yorumu gönderen: ahmet, 29.07.2010, 13:04 (UTC):
sen ya kabir azabına inanmıyorsun yada müzlüman degilsin.o fotolar yalan olabilir ama kabir azabı gerçeğin ta kendisi.İnsan ların akıllarını başlarına toplamsı içinde bunlar bir vesile artık inanıp inanmamak senib sorunun..

Yorumu gönderen: ayşegül, 08.10.2009, 18:07 (UTC):
süper!bayıldım yazıya,çok güzeldi.kabirde sorgulama vardır ama azap yoktur kaatindeyim,zavallı ölmüş gitmiş bir bedene eza etmek Yaradan!ın adalet sisteminde yoktur diye düşünüyorum.hem yargı günü gelmeden neden ceza verilsinki?yani insan adaletimi bu?kıyamete kadar kabirde azap çekip ahirette"pardon"denilecek hali yokya:)ilahi adalet daima zamanında ve doğru şekilde tecelli eder.ben tabii ki görüntüleri görmedim
istememde,ama ilk duyduğumda bi aptallaştım yani mezara kamera mı koymuşlar?dedim.bu tarz işlerle uğraşan insanlar kendilerinde olmadığı için başkalarında kalp yok sanıyorlar.o zamanlar yeni ölmüş kardeşimi düşündüm,neler hissettiğimi anlatacak kelimeler henüz keşfedilmedi.eminim benim gibi yakınlarının durumunu düşünen çok olmuştur.

Yorumu gönderen: Okunakol osman, 28.07.2009, 17:03 (UTC):
Anlatilanlar dogru olmasada o kabir azabi haktir.Kabirde kisi azab gorur ama beden hissetir aci ceken sadece ruhtur.Zaten olunun cesedi 50 gun sonra eriyip kemikten ayrilir.Kabir azabinin cehennem azabindan daha siddetli oldugunu Peygamber Efendimiz 1400 yil once bildirmistir yok ben buna inanmiyorum derse o zaman kendi kendini oldursun bakalim dogrumu.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284577 ziyaretçi (143401277 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)