Kader Seni Kime Sikayet Edeyim
 
Kadın

Kader, Seni Kime Şikayet Edeyim

Selma D.

Böyle bir hakim de yok cezanı kesen. Tamam bugüne kadar çektim; ama yeter artık, rahat bırak beni. Ya da gel, arkadaş olalım seninle ben.

Zaten ne kaldı şunun şurasında. Gidiyorum işte; yolun sonu yaklaştı. Bak, gör inanmazsan; hayatımdan geriye ne kaldı? "Üç gün aşkı tadayım." dedim; sen, yine aramıza girdin.

Söyle bakalım, benden ne istedin? Sadece ben miydim seven! Sadece ben miydim terk edilen! Sadece ben miydim sevilmeyen.!

Bir çok aşıklar gördüm, birbirlerini sevdikleri halde terk edip giden. Kader, şimdi söyle: kime şikayet edeyim seni ben?

"Kaderimsin." dedim, bugüne kadar çektim. Ya bırak yakamı, ya da bırak gideyim. Yalvarırım kader, rahat bırak beni; huzur içinde öleyim.

Rûhum da yoruldu artık. Bedenim, zor duruyor ayakta. Ne gördüm, ne yaşadım ki ben bu hayatta.

Ah kader, âh. Harcadın yıllarımı. Birgün gelir, elbet ben de yıllardan sorarım hesabını.

Bir de "Kaderin kendi elinde." derler. Öyle olsa, yılların kahrını çeker miydim ben? Hadi yalvartma beni. Bırak artık yakamı. Hiç olmazsa huzur içinde yaşayayım bundan sonraki hayatımı.

Biliyorum, bırakmayacaksın sen benim yakamı. Şikayet edecek birini de bulamıyorum. Neyleyim? Kader, seni kime şikayet edeyim.

Selma. D,
13 Ekim 2010.

Selma D.'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: züleyha, 29.10.2010, 13:50 (UTC):
canımm kime şikayet edebiliriz ki allahımm ne olur affet isyen değill ama neden ya neden seviyorumm herşeyden çook seviyorumm ailesi istemiyo beni ayrılmak zorunda kaldık ama nasıl unuturum onu ne suçum var benimm allahım ne olur bana yardım et onsuz hiçbirşeyim olmasınn...ne olur onu bana nasip et allahım ne olur beni bu halde yarım bırakma halim sana ayan dayanacak gücüm kalmadı :(

Yorumu gönderen: Ebruli.. , 28.10.2010, 21:46 (UTC):
Bana su misralari hatirlatti siir.. "Gitmek mi zor,kalmak mı zor..Alıstım mı sensizlige,unuttum mu sor. Her lafın sonu yine senin haberin. Ya da sorma,sorma anlatamaz. Dili yok Kaderin..."Yorumu gönderen: Selma .D, 27.10.2010, 15:53 (UTC):
Deniz akhenoton canım kardeşlerim iyiki hayatımda sizler varsınız ablasına müziklerde seçermiş sizleri seviyorum deniz sen benim sitemlerime aldırma kalemle dövüyorum ben kaderi teşekkür ederim her şey için

Yorumu gönderen: Deniz, 27.10.2010, 15:35 (UTC):
dedim dimi:) bundan sonra muzikten sorumlu bakan oluyum abi:)

Yorumu gönderen: Deniz, 27.10.2010, 15:26 (UTC):
gel dovelim beraber selma abla bu kaderi:)hatta yolalim kiralim dagitalim :) pes etmemekle intikam alicaz hiç bişi için gec diil deyip boşver kaderi:)ne guzel yazmişsin ellerine saglik sitemin bile sevimli geldi:)evet sarkiyi ben sectim ne guzel dimi:) begenmene sevindim hele bi begenmeseydin bitmiştim:P

Yorumu gönderen: Akhenaton, 27.10.2010, 14:42 (UTC):
Bugünkü tüm müzikler, sevgili kardeşim Deniz'in seçimi :)

Yorumu gönderen: Selma .D, 27.10.2010, 14:16 (UTC):
Müzik çok güzel çok beğendim teşekkür ederim.binlerce kez teşekkür.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52997493 ziyaretçi (134794387 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler