Kadin Ihtilam Olur Mu?
 

Kadın İhtilam Olur Mu?

Erkek gibi kadın da ihtilam olur. Kadının menisi dışarı çıkınca gusül' gerekir. Bu durum erkek için doğal olduğu gibi kadın içinde doğaldır. Ancak kadınlarda daha az görülen bir durumdur.

Peygamberimizin eşlerinden Hz. Ümmü Seleme yanında Ümmü Süleym adındaki hanım peygamberimize gelerek şöyle sorar: "Ya Resûlullah! Rüyasında kocasının kendisiyle cinsi yakınlıkta bulunduğunu görürse kadının gusletmesi gerekir mi?" Bunun üzerine Ümmü Seleme, Ümmü Süleym'e şöyle der:

"Baltayı taşa vurdun ya Ümmü Süleym! Resûlullah huzurunda kadınları küçük düşürdün. Allah iyiliğini versin." Ümmü Süleym'de şu cevabı verir: "Şüphe yok ki Cenab-ı Hak, gerçeği öğrenmek için utanmayı emretmez. Bizim bilemediğimiz bu durumları peygamberimize sormamız onları bilmememizden daha hayırlıdır." Bunu üzerine Peygamber efendimiz şöyle buyurdu: "Çıkmaza esas giren sensin. Allah senin iyiliğini versin ya Ümmü Seleme, rüyalanan kadının menisi geldiği zaman yıkanması gerekir." Ümmü Seleme sordu: "Ya Resûlullah! kadının menisi olur mu?" Peygamberimiz: "Eğer kadının menisi olmasaydı çocuğu kendisine nasıl benzerdi. Kadınlar erkeklerin benzeridir şüphesiz."

Kadın ihtilam olur da meninin dışarı çıktığını görmese ihtiyaten gusletmesi daha iyidir. Çünkü kadından çıkan meni geri dönebilir.

Kaynaklar

[1] Rauf Pehlivan, "Büyük Kadın İlmihali".

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ebu MUSA , 12.12.2010, 00:41 (UTC):
Ayserra! Evet saglam ve sahih Hadis kaynagidir.

Yorumu gönderen: AYSERRA, 19.01.2010, 20:23 (UTC):
buda ne rivayetmi gerçekmiBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56284644 ziyaretçi (143401503 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)