Kandil Gecesi Mesajlari
 
Kandil Mesajı, Kandil Gecesi Mesajları

SMS Kandil Mesajları

Genel Kandil Mesajları

Allah'ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Kandiliniz kutlu olsun.

Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fâkiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

ATEŞİN YAKMADIĞI İBRAHİM'İ KUYULARIN BOĞMADIĞI YUSUF'U BIÇAKLARIN KESMEDİĞİ İSMAİL'İ KORUYAN RABBİM GÜL MUHAMMED AŞKINA SENİ VE AİLENİ KORUSUN KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir yüzyıla bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Beyaz bir gül gönderiyorum yaprağında iman dalında sevgi kokusunda MUHAMMET var haneniz kalbiniz NURLA DOLSUN kandiliniz kutlu olsun

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-ı gazâda cihat eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.

Bir avuç alkış, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır tüm mesafeleri, kalbiniz nurlu ve mutlu, bayramınız kutlu olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere eski zamanlara, gülücükler getirsin, öyle içten, öyle samimi olsun, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin.

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, kandilin kutlu olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz kutlu olsun.

Bir kucak sevgi, bir avuç dua, içten bir selam kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri. Eviniz huzur kalbiniz nur dolsun. KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kandiliniz kutlu olsun!

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz kutlu olsun.

BU DEĞERLİ KANDİL GECESİNDE, KAİNATIN YARATICISI VE ALEMLERİN RABBİ BAĞIŞLAYICI VE ACIYICI YÜCE ALLAH TÜM DUALARINIZI KABUL ETSİN.

Bugün ellerini her zamankinden daha çok aç melekler avuçlarına gül koysun gülü kokla dikeni solsun duaların kabul kandilin mübârek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlâ'ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin kutlu olsun.

Bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiyülevvel ayının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde Müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kandiliniz kutlu olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu kutlu geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Dua yüklü kandiller saldım gökyüzüne. Bir dua ki bin kapıyı acar yüreğinden gönderene. KANDİLİN MÜBAREK OLSUN!

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevlâ'ya yöneldiği bu kutlu geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu kutlu günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm Mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere.

FANI DÜNYANIN PADİŞAHI DEĞİLİM. GÖNÜL HIRKALARINI YAMAR GİYERİM. DOSTLARLA AĞLAR, DOSTLARLA GÜLERİM. SIZ SEVDİKLERİME, İYİ KANDİLLER DİLERİM.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul kandilin kutlu olsun.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz kutlu olsun. Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. İyi Kandiller.

GÜL BAHÇESİNE GİRENLER GÜL OLMASALAR DA GÜL KOKARLAR. KAİNATIN EN GÜZEL GÜLÜNÜN KOKUSUNUN ÜZERİNİZDE OLMASI TEMENNİSİYLE.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin kutlu olsun.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun.

Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile kutlu oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz kutlu olsun.

GÜNLER BİZE DOSTLARIN GÜZELLİĞİ İLE, GECELER ONLARIN DUALARI İLE MÜBAREK OLUYOR. UMUDUMUZ DOSTLARIN HEDİYESİ, DUAMIZ SİZLERİN SEVGİSİ.

HER TOMURCUK YENİ BİR GÜLÜN, HER GÜL YENİ BİR BAHARIN, HER KANDİL YENİ RAHMETLERİN HABERCİSİDİR. RAHMET VE MAĞRIFET DOLU KANDİL GEÇİRMENİZİ DİLERİZ.

HZ. HAMZA'NIN CESARETİ YÜREĞİNİZDE,HZ.ALİ'NİN KUVVETİ BİLEĞİNİZDE,HZ.ÖMER'İN ADALETİ KALBİNİZDE, HZ.MUHAMMED'İN NURU EVİNİZE DOLSUN.KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir yüzyıla bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

İSLAM'IN NURLU GÜNEŞİ KALBİNİZE DOĞSUN, MEKANINIZ CENNET, HZ MUHAMMED KOMŞUNUZ OLSUN, GÜNLERİNİZ MUTLULUK VE SAADETLE DOLSUN, DUALARINIZ KABUL OLSUN.

Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, kutlu günler vardır, Beraberce kutlamak için.

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.

Konsun yine pervazlara güvercinler, Hû Hû'lara karışsın aminler, kutlu akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler. İyi Kandiller.

Kuran'ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum.

MÜBAREK KANDİLİN TÜRK VE İSLAM ALEMİNE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLERİM.

Mübarek Mevlid kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz kutlu olsun.

Ne zaman ki iyiki'lerimiz keşke'lerimizden önde gider; O zaman hayatı yaşarız. Oysa çoğumuzu hayat yaşıyor. İyiki'lerle dolu bir yaşam dileğiyle iyi kandiller.

Ey rabbim ben ki eksik kusurlu ve sonunda ölecek olanım eksiksiz kusursuz ve ölümsüz olan seni ararım başında bulduğum sensin sonunda bulacağım sen yokluğumda varlığımda talebim sensin hep seninle eyle bizleri berat kandiliniz kutlu olsun

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz kutlu olsun.

RUHU AŞK VE MUHABBET MÜHRÜYLE DAMGALI, KALBİ KUDSİ DAVA İLE SEVDALI, SİNESİ HEYECAN, COŞKU TUFANI VE ŞÜKÜR NOTALARI İLE ÖRÜLMÜŞ GÜZEL İNSAN, KANDİLİN MÜBAREK OLSUN.

Rüzgârın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun

Semânın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde düşen damlaların sizi ailece sırılsıklam etmesi dileğiyle.

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah'a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili kutlu olsun.

Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun.

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leylağın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz kutlu olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

Ümit ederiz ki bu kutlu gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Kandiliniz kutlu olsun.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz kutlu olsun.

VESİLE OLALIM KARDEŞLİĞE, BARIŞA. YORULALIM HEPİMİZ YARINKİ UĞRAŞA. TAT ALALIM, VARALIM YÜCE ALLAH'A. ERİŞELİM BİRLİKTE NİCE KANDİLLERE.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

YAĞMURUN TOPRAĞA HAYAT VERDİĞİ GİBİ DUALARINDA HAYAT BULACAĞI BU GECEDE DUA BAHÇESİNDE YEŞEREN FİDAN OLMAK DİLEĞİYLE KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

YAKINLIK NE MEKANDA NE ZAMANDADIR. SADECE ELLER YUKARI KALKTIĞINDA AKLINA GELENLER YAKIN OLDUKLARINDIR. KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

Yıpranmış ve katılaşmış gönülleri rahmet meltemiyle yeşerten eşsiz Peygamberin doğum günü olan mevlit kandilinizi en içten dileklerimle tebrik ederim.

Yusuf'un kuyuda,Musa'nın tur dağında,Yunusun balık ağzında,Yakup'un gözyaşıyla,MUHAMMED'İN Hira'da yaptığı dualar size rehber olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

YÜKÜ SEVGİ ÖZÜ SAYGI GÜCÜ BARIŞ SÜSÜ HOŞGÖRÜ OLAN MÜBAREK KANDİLİNİ KUTLARIM. ALLAH'A EMANET OLUN.

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın kandillerin hep kutlu olsun.

Zâde duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Kandiliniz kutlu olsun.

Berat (Beraat)Kandili Mesajları

Allah Hazretleri Şaban ayının yarısında dünya semasına nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha çok sayıda günahı, o kadar çok sayıda insanı af ve mağfiret eder.

Beraat kandilin kutlu olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Bu gece beraat gecesi. Dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Ey rabbim ben ki eksik kusurlu ve sonunda ölecek olanım eksiksiz kusursuz ve ölümsüz olan seni ararım başında bulduğum sensin sonunda bulacağım sen, yokluğumda varlığım da talebim sensin hep seninle eyle bizleri berat kandiliniz kutlu olsun

Ümit ederiz ki bu kutlu gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Beraat kandiliniz kutlu olsun.

Kadir Gecesi Mesajları

BAYRAMIN FEYZ-I ÜZERİNİZE, RAHMETİ GEÇMİŞİNİZE,BEREKETİ EVİNİZE,NURU AHİRETİNİZE, SICAKLIĞI YUVANIZA OLSUN. KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana, kanatlarında mutluluk, yüreğinde sevgi, tüylerinde nur var. Senin de kalbin nurla dolsun kadir gecen kutlu olsun. Bin aydan daha hayırlı bu kutlu gecenin büyüsüne kapılmanız dileğiyle kandiliniz kutlu olsun.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayırlı kandiller.

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın

Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesini ihya ederse Allah onun bütün geçmiş günahlarını bağışlar.

Mevlid Kandili Mesajları

Bu gece peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V 'in dünyaya şereflendirdiği gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir şifa olmuştur. Dualarımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz kutlu olsun.

Miraç Kandili Mesajları

Affımıza vesile olması dileklerimle miraç kandilinizi tebrik ederim.

Allah'ın daveti üzerine peygamberiz bir gece melekler tarafından Mekke'den Kudüs'e götürülmüştür. Burada Cebrail ile birlikte bütün gökleri aşarak "Sidretü'l-Müntehâ" denilen makama yükselmiş ve Allah (cc) ile görüşmüştür. Bu yolculuğun Mekke'den Kudüs'e kadar olan bölümüne İsra Kudüs'ten Allah (c.c) ile görüşmesine kadar ise Miraç denir. Bu görüşmede peygamber efendimize ümmet'i için vakit namaz ve Miraç hediye edilmiştir. Hayırlı Kandiller!

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Yükü sevgi özü saygı gücü barış süsü hoşgörü olan kutlu miraç kandilini kutlarım Allah'a emanet olun.

Regaip (Regaip) Kandili Mesajları

Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaip Kandili'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Kandiliniz kutlu olsun!

Bu gece bundan sonra peş peşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesi'nin de habercisidir. Bu sebepledir ki Regaip Kandili'nde manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller.

GÜNDÜZÜ BEREKET; GECESİ RAHMET;SABAHI MAĞFİRET OLAN BİR GÜNE KAVUŞTUK. KAVUŞTURANA HAMD; YAŞAYABİLENE SELAM OLSUN.KANDİLİN MÜBAREK OLSUN.

Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece Allah'ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Vehbi, 05.09.2010, 12:15 (UTC):
kadir gecesinde bu gecenin kadrini bilenlere selam olsun. TÜM insanlığa mubarek olsun.

Yorumu gönderen: ridvan, 05.09.2010, 00:19 (UTC):
emeyi ge4en herkese 4ok tesekur ediyorum.

Yorumu gönderen: yasemin, 01.06.2010, 14:02 (UTC):
gül bahcesine girenler ya gül olurlar yada gül kokarlar kaynatın en güzel gülü muhammed mustafanın kokusu üzerinizde olsun kandiliniz kutlu olsunBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56080774 ziyaretçi (142875704 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)