Karabasan Deneyimi 1
 
karabasan, nightmare

Karabasan Deneyimi, I

Genç BirKızın Yaşadıkları

Uyandığınız halde yataktan kalkamamanız, bir güç tarafından hareketlerinizin engellenmesi, kıpırdayamamanız ya da konuşamamanız, bağırmaya çalıştığınız halde sesinizin tüm çabalamalarınıza rağmen çıkmaması, bu süre zarfında çeşitli sesler ve halisünasyonlar görmeniz yani, halk arasında Karabasan diye tabir edilen olay.

19 yaşındaydım. O zamana kadar karabasanın ne adını ne sanını duymuştum. İlk yıllar sesli ve görüntülü yoğun bir şekilde yaşadım. Ailecek panik içerisindeydik. Çaresizlikten herkesin verdiği aklı uygulamaya koyulduk. Bu arada çok komik olaylar da yaşadım. Dörtyol ağızlarına şekerli sular döktü, yatağın altında Kurân'la uyudum. O olmadı bıçakla uyudum, o olmadı makasla uyudum, o da olmadı hocaya gittik; bana muska yazdı. O olaydan sonra yoğunluk azaldıysa da tam olarak kesilmedi. Cahil insanlar da değiliz; ama nedense o zamanlar hiç aklımıza bir psikologa danışmak gelmedi. Çünkü birazdan anlatacağım şeyler çok mistik, doğa üstü olaylardı.

Her olay sonrasında yatağa oturup, "Neden ben?" diye ağlardım. Ne yapmıştım acaba? Neden böyle korkunç olaylar beni bulmuştu. Bu konuyu her ne kadar araştırdıysam da bir sonuca ulaşamamıştım. Gördüklerim rüya mıydı acaba? Kendimi çok tahlîl ettim. Her defasında gözlerim açık bulunduğum mekanı çok iyi görebiliyordum. Fakat bir türlü ne hareket ediyor, ne de bağırabiliyordum. Hadi hareket edip bağıramıyorum, tamam; ama o anda duyduğum sesler ya da gördüğüm görüntüler, beni zıvanadan çıkarıyordu. Yaşadıklarımı arkadaşlarıma anlattığımda pek inanan olmadı. Benim gibi karabasanlar tarafından basılanına da rastlayamamıştım. Bulunduğum mekanı değiştirirsem belki yararı olur deyip yurtdışına çıktım, olmadı. Evlendim, yine olmadı. Dindâr bir teyzemize bu konuyu anlattım. Teyze, bana Kurân'dan bazı ayetler okudu. O günden sonra olaylar kesildi. Ara sıra yine bu olayı yaşasam da, eskisi gibi değil artık.

Başımdan geçenleri bir internet sitesinde 4-5 satırla özetledim. Bu konuda yüzlerce mesaj aldım. Bir kısmı cinlerle ilintili olduğunu söylerken, diğer kısmı beyinsel fonksiyonlarla iniltili olduğundan bahsettiler. Büyük çoğunluk ise basından bu tarz olaylar geçen insanlardan aldığım mesajlardı. Hepsi de benden bu konuda yardım istiyordu. Hâl böyle olunca, kayıtsız kalamadım ve bu siteyi yapmaya karar verdim. Benim yaşadıklarım korkunçtu. Hiçbir yerde cevap bulamamıştım. Daha da kötüsü, bu olayın yalnızca benim başıma geldiğini sanıyordum. Ama şimdi biliyorum ki, bu olayı bir çok insan yaşıyor. Türkiye'de bu konuyla ilgili ne bilimsel ne de dinsel bir bulguya rastlayamadım. Tahmin edersiniz ki, bu olay yalnızca Türk insanının başına gelmiyor. Amerika'da bu olaya SLEEP PARALAYSIS adı verilmiş.

Bir grup insan, bu olayın cinler tarafından yapıldığını, diğer bir grupsa bu konunun beyinle ilgili olup adının uyku felci olduğunu savundular. Ben, her iki grubun da açıklamalarına yer vereceğim. Bu konuda bilgisi olanların bilgilerini bizimle paylaşmalarını da isteyeceğim. Ayrıca başınızdan geçen deneyimlerinizi de bana yazabilirsiniz. Yalnız bildiğimiz bir şey var ki, her ne ise, Dünya'nın her yerinde bu olayı insanlar yaşıyorlar. Eğer bu olaylar, sürekli başınıza geliyorsa, benim size tavsiyem, hastanelerin neurology kliniğine gidip bir beyin filmi çektirmeniz. Hepinize karabasansız günler dilerim.

KARABASANLA İLK TANIŞMAM

19 yaşına kadar Karabasan'ın ne adını ne de sanını duymuştum. Tâ ki o geceye kadar. Gece üzerimde hissettiğim iki elin baskısıyla uyanmıştım. O iki el, beni yatakta hafifçe sağa sola sallıyordu. Duvara doğru dönük, yan yatmış vaziyette olduğum için, arkamdakinin kim olduğunu anlayamadım. Arkama dönmek istediğimde kıpırdayamadığımı fark ettim. Hareket edemiyordum. Çok uykum olduğu için fazla üstünde durmadım. Gelenin annem olduğunu zannedip uykuma devam ettim. O gün ilk karabasan deneyimimi yaşamıştım.

ONA DOKUNDUM

Ertesi gece, yine bir dürtüyle uyandım ve gördüğüm manzara karşısında dehşete düştüm. Kapkaranlık odanın içerisinde, bir çift korkunç göz, bana bakıyordu. Yerimden fırlayıpışığı açmak için davrandım; ama kıpırdayamadığımı hissettim. Ne kadar çabalarsam çabalayayım, bir güç beni tutuyordu. Çığlık atmaya çalıştım, nafile. Sesim soluğum çıkmıyordu. Sadece gözlerimi oynatabiliyordum ve o şeyle göz göze gelmemek için başka yerlere bakıyor, bir yandan da yataktan kalkmak için uğraşıyordum. Bir müddet sonra çözüldüğümü hissedip yataktan fırladım. Annem yanıma geldiğinde ağlıyordum. Beraber yattık. Ben, kolumu yataktan dışarı çıkacak şekilde, başımdan yukarı doğru atıp yattım. Birden, avucuma yumuşak bir şey değmeye başladı. Sanki satene benzer, yumuşak bir kumaştı. Giderek ağırlaşmaya, ağırlığın etkisiyle de kolum, yavaş yavaş aşağı çekilmeye başladı. Kolumu hemen geri çekmek istedim; ama o anda yine kıpırdayamadığımı fark ettim. Ama korkmuyordum. Ne de olsa yanımda annem vardı. İçimden ufak çaplı bir küfür ettim. İste o anda, hayatımın hatasını yapmıştım. Korku filmlerindetarzında bir gürültü, kulaklarımda yankılanmaya ve çınlamaya başladı. Neye uğradığımı şaşırmıştım. Aynı zamanda, beni yatağın içinde bir sağa bir sola hızlı hızlı sallıyordu. Yatağın içindeki sallantımdan, annem uyanıp beni tuttu ve o anda kendime gelebildim. Resmen çarpılmıştım.

TELEFONDAKİ SES

Bir gece, başucumdaki telefonun sesiyle uyandım. Telefona doğru hamle yapmak istediğimde, kıpırdayamadım. Telefonun açıldığını hissettim. Telefonu göremiyordum. Ahizeden bir ses gelmeye başladı. Eniştemin sesiydi ve saçma sapan şeyler konuşuyordu. O anda, telefonun gerçekte çalmadığını ve o konuşanın da gerçekte eniştem olmadığını anladım. Yataktan fırlayıp kalktığımda, telefon kapalı duruyordu.

KOLTUKTAN GELEN SES

Ablam, yurtdışında yaşıyordu. Bir gece yatarken, "Acaba onu düşünsem, telepati kurabilir miyim?" dedim. O anda, ayak ucumdaki tek kişilik koltuğun üzerinden bir ses geldi:"Ohoooo, kızım, onlar çoktaaan uyumuştur!" Birden koltuğa baktım; hiç kimse yoktu ama orda birisininvarlığını seziyordum. Yine hareket etmek, bağırmak için çetin bir mücâdele vermiştim

CADI

Babaannem, bizde kaldığı bir gecekarşımda uyuyordu. Filmlerden de bildiğimiz bir cadı tiplemesi vardır ya. Hani uzun burunlu ve uzun çeneli, yüzünde kocaman et benleri olan; sivri, kocaman şapkalı ve süpürgeli. Gece uyandığımda bir de ne göreyim! O cadı, babaannemin üstüne çıkmış ve kadının boğazına yapışmış bir şekilde çığlıklar atıyor. O anda babaannemi öldürdüğünü zannettim. Bağırmak istedim, kalkmak istedim nafile. Dehşet içinde hem onları seyrediyor, hem de kalkmak içinçaba sarf ediyordum. Kalkıp ışığı yaktığımda, babaannemin mışılışıl uyuduğunu gördüm.

BABAMIN KILIĞINDA

Bir akşamüstü, annemlerin yatak odasında uzanmış yatıyordum. Birden, karabasanın geldiğini anladım. Hareket edemiyor, kurtulmaya çalışıyordum. O sırada, babam içeri girdi. Üzerini çıkarıp eşofmanlarını giydi. Aynanın karşısında saçlarını taradı. Ben hem onu seyrediyor, hem de bağırmaya çalışıyordum. Oda karanlık olduğu için, beni fark edemediğini düşünüyordum. Kendimi fark ettirmek için epey bağırmaya uğraştım. Bir türlü beni görmüyordu. Saçlarını taradıktan sonra, kapıyı açıp çıktı. Bir müddet sonra, bulunduğum durumdan kurtulup içeri gittim. Babamı arıyordum. Ona olanları anlatacaktım. Anneme, "Babam nereye gitti?" diye sorduğumda, "Daha işten gelmedi ki!' dedi.

SOĞUKTAN TİTRİYORDU

Arkadaşımın evinde, sırtım duvara doğru dönük, yan yatıyordum. Sabah, yorganın hafifçe açılıp, arkamdan birinin yatağa girdiğini ve titrediğini hissettim. Ne olduğunu anlayamadım. Arkama dönmek istedim; fakathareket edemiyordum. Gelen, arkadaşım olamazdı; o, karşımdaki yatakta yatıyordu Onu görüyordum. Arkamdaki her kimse, çok üşüyordu. Son bir gayretle yataktan fırladım; ama baktığımda, yatakta kimse yoktu.

KENDİMİ GÖRDÜM

Sabaha karşı, karabasanı hissederek uyandım. Ayak ucuma doğru duranTV'nin ekranındaki yansımadan, kendimi ve odayı görebiliyordum. Birden, yanıma biri geldi. Ekrana iyice baktığımda, bu kişinin kendim olduğunu gördüm. Yatakta yatıyordum; ama başucumda benim bir kopyam dikilmiş, bana bakıyordu.

Yaşadıklarım bu kadarla sınırlı değil. İlk etapta aklıma gelenler bunlar. Bazen de sessiz ve görüntüsüz, sadece kıpırdayamama gibi durumlarla karşılaştım. Geldiğinde önemsemezsem, ya da korkmadığımı anlarsa, üzerimdeki baskıyı iki katına çıkarırdı.

Hiçbir sorunum ya da psikolojik problemlerim yoktu. Gençliğimin en güzel, en mutlu ve sorunsuz cağlarında başlayıverdi ve 6 yıl, yoğun bir şekilde devam etti. Bunlar, rüyada olan şeyler değildi. Bir dürtü ile uyanıveriyordum. Gözlerim açık görebildiğim kadar, bulunduğum ortamı görüyordum. Korkunç günler geçirdim. Ama çivi çiviyi söker derler. Doğru galiba. Başımdan geçen onca olaya rağmen, evde tek başıma, kapkaranlık odalarda hiç korkmadan kalabiliyorum.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

«123456789»

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: cem bulut, 23.02.2016, 14:13 (UTC):
ben dün gece karabasan geldi üç sefer üst üste kıpardayamadım bundan öncede 2-3 ay önce gelmişti bu sefer karabasan geldiğinde yani uyku felç i geçirirken uyuyalı 14 dakika olmuştu karnımın üstünde ağırlık vardı tek el parmaklarımı kıpırdata biliyordum ve elimle karnımın üstündeki ağırlık ı sıkmaya başladım ve hızla vücudumdan ağırlık giti ayağı kalktım bn gitiğini zannetim ve bir daha uyudum aradan 12 dakika sonra yine aynı şey olmuştu yine kalktım ayağı üçüncü seferde başka odaya gitim ve o gece bir daha gelmedi

Yorumu gönderen: Kübra öz , 17.11.2015, 22:33 (UTC):
Sana inaniyorum çünkü yaşadıklarinin benzerini bende yaşadım. Ilk yaşadığımda sipsiyah birini gördüm ve bana saati gosteriyordu 12de olücegimi söyledi hareketetmeye cçalıştım fakat edemedim ama tam12ye ggeldiğinde hareket ettim ve hersey kayboldu Ailem inanmadi çünkü 7 yasindaydim.9 yaşında hocalarimdan biri bende bi tuhaflik olduğunu farketmis hocalara götürduler 11 yasinda biri beni tutup cektigini hissettim ciglik attim fakat sesim cikmiyodu 2 saat bagirdim annem hemen yan tarafta yatiyodu elimi uzatamiyodum annem hareket edince hareketler gitti annemin yaninda yattim ve avucumda çok yumuşak şeyler hissettimsonra elimdeki seşey agirlasmaya başladı büyüdü biraz direndim ama olmadi sonra tekrar hocaya goturduler sonra 15 yasinda gece otururken kapidan birinin baktigini gördüm gülüyo gozleri simsiyah gözgöze geldik kayboldu sonra hayatim zaten daha kötü oldu

Yorumu gönderen: Yavuz selim, 13.03.2015, 03:00 (UTC):
Banada oluyor 4-5 yıldır uyku düzenim bozulunca ilk başta bi kaç defa görüntüler gördüm şimdi boş bi odaya bakıp şarkı söylüyorum içinden kendinizi sıkmayın ve korkmayın alışınca görüntü gelmiyor

Yorumu gönderen: Yılmaz, 28.12.2014, 13:16 (UTC):
Benim tüm yazılanları okuduktan sonra ister istemez kafamı şu durum kurcaladı. Yahu tamam bilimsel açıklamaları dikkate almayalım demiyorum; ama arkadaş herkes nasıl oluyor da aynı dehşet veren gözleri yok bilmem kıllı vücutları yahut sesleri duyuyor? Her insanın bireysel farklılıklarını yaşadığı olaylar, ortamlar ya da ait olduğu fiziki çevre açısından ele aldığımızda, ki birebir benzerlik göstermesi tamamen imkansız, bunun sabit bir varlığın (varlıkların) her insanı benzer şekillerde etki altına alması ile meydana geldiği sonucundan öteye gitmek çok manasız duruyor. Tabii bunu tam manasıyla henüz araştırmış değilim. Ancak bir çok yerde karşılaştığım yorumlarda yaşanan durumun büyük ölçüde benzerlik göstermesi (görülen varlıkların, gözlerin v.s. aynı şekilde ifade edilmesi) beni inanılmaz meraklandırdı doğrusu.
Son olarak, bu durumu en son yaşadığımda artık alışmış olmanın verdiği inanılmaz bir rahatlıkla gülümsediğimi ve senden korkmuyorum diye içimden geçirdiğimi hatırlıyorum. O an aklımda da kalbimde de sadece Allah c.c. vardı. O oldu. O günden sonra bir daha hiç yaşamadım. Allah cümlemizi şeytandan ve onun cümle işinden sakınsın. İyi günler, geceler diliyorum.

Yorumu gönderen: gamze, 05.03.2014, 05:33 (UTC):
selam arkadaslar, ben bz aralar biraz bunalim depresyon, sinir bosalmalari gecirdim. zamaninda yani daha bi seneye kadin zor zamanlar gecirdim. evliyim ve bosanmak üzereyim. travmalar yasadim ailem beni uyandirdi geceleri. uyaninca hic birsey hatirlamiyordum. sonunda piskologa git dediler. Subat ayindan beri gidiyorum. orasi hem piskolok hemde neuroloji. iki seyans gittim. bana haplar verdi. sakinlestirici ve hafif depresyon haplari. ikinci seyansda fayda etmedigini söyledim. bana yeni biraz daha etkili bir hap verdi. korkuyu, heyecani aliyor demisti. sabah ve aksam bir tane almam gerekiyordu. sabah aldim hersey normaldi. yatmadan önce de birtane aldim. sonra yattim daha tam uykuya dalmamistim. karnimin üstünde yatiyordum. ellerim yastigimin altindaydi. basim duvara degil öteki tarafa dönüktü. kardesimin yatagi benim yatagimin yanindaydi ama yüzüyle duvara dönük uyuyordu. yataklarin arasindada biraz bosluk var. neyse tam uykicaktim. gözlerim kapali ama basim dönüyor yada ucuyorum gibi hissettim kendimi. ilacin etkisidir dedim aldirmadim. birden hareket edemedigimi farkettim. gözlerimi actigimda kardesime baktim ve ona iyi olmadigimi söylicektim, ki agzimi bile acamadim. kulaklarimda bir cinlama vardi. iiih iiih etmeye calistim ama cogu zaman sesim bile cikmadi. basimi bile kaldiramadim. karnimdan nefes alarak ihhh etmeye zorladim kendimi az cikti sesim. kardesim duymadi. bizim odanin cami disardan kapaniyor yani disarisi görülmüyor bu yüzden oda kapkaranlik. birden biseylerin hareket ettigini gördüm gözümün önünde. bir bebek vardi tam karsimda. iyice yaklasti bana, yataga tutundu. yesil isigi vardi. gözlerimin icine bakti. yüzünü hatirlamiyorum fazla ama ciplak bir bebekti. cinsiyetini bilmiyorum. sonra yere oturdu birden kizmizi oldu. ses cikaramadim cok korktum. birden bebek kayboldu ama ben hala kimildayamiyordum. belkide bebek degildi, belki o varliklarin boyu o kadardir.
kulaklarimdaki cinlama hemen sonrasina gitti ve ben ayni yattigim sekilde kardesime seslendim ama yine kalkamadim. kardesim beni dürttü abla iyi misin neyin var dedi o an kalkabildim. olayi anlattim ona. hemen isigi yakti. buda saat 3:30 siralarinda oldu. kardesim saate bakarken 3:38di. bazilari yorgan cekmekten, eller hissetmekten, agirlik hissetmekten ve 15-20 saniye sürmesinden bahsediyor ama bende 5 dakkadan fazla sürdü sanirim. benimki karabasan ola bilir mi bilmiyorum cünkü ne el hissettim neden gittigini gördüm nede yorgan cekildi. benim erkek kardesim bi gece uyurkende uyandi aniden ve oda yesil ve kirmizi isik gördügünü söylemisti. ben sadece yesil isik gördügünü biliyordum. iki nokta gibiydi dedi. göz gibi dedi. olayi kardesime anlatinca, kirmizi isik görüdügünü ögrendim. o haplari kesinlikle almayacagim ama korkuyorum bidaha olursa diye. uyumaya korkuyorum. odaya kamera yerlestirmeyi düsünüyorum. sizce ise yarar mi???

Yorumu gönderen: Duru, 06.12.2010, 23:22 (UTC):
kardeşim çok haklısın ben daha 14 yaşındayım biraz küçüğüm fakat bende senin o gördüğün olaylar kadar olamaz bende bir gün yatarken karabasan oldum hiç biryerimi kıpırdatamıyorum ve konuşamıyorum sadece karabasının bitmesini istiyodum ve bekliyodum kendimdeyim de uyiyim bekliyim dedim içimden. gözlerimi kapattım bi baktım kırmızı göz gördüm ve aniden uyandım karabasan geçti ondan sonra bidaha oldum ben yerimden kalkmak istedim bu sefer ama kalkamadım sonra var gücümle kalktım bende kendimi gördüm bedenim yatıyor ama benim ruhum içiden kalkmış ve ben bunu anneme anlattım kuzenlerime anlattım annem yaşadığım olayları bildiği için beni anladı fakat kuzenlerim dalga geçercesine öyle şeyi olur dediler inanmadılar tabi bu olayı yaşayan bilir allah herkesin yardımcısı olsun.

Yorumu gönderen: Emre, 02.12.2010, 18:25 (UTC):
Herkes bana anlatırdı ama inanmazdım dün sabaha karşı uyumaya gittim gece 3 buçuk sularıydı...Hiç bir zaman sırt üstü yatmazdım ilk defa nasıl olmuşsa sırt üstü yatmışım her yattığımdada dua okurum gene duamı okudum ve uykuya dalmışım..Bir an gözlerim açıldı ama ne elimi ne ayağımı yani vücudumun hiç bir yerini hareket ettiremiyordum...Bağırıyordumama sesim çıkmıyordu...Mücadele ediyordum hareket etmek için 15-20 saniye sonra elim bir anda kendiliğinden hareket etti..Sonra ayaklarımıda hareket ettirdim ama görsel olarak hiçbirşey görmedim ses falanda duymadım...Etkilendiğim için oturma odasına gittim tv'yi ve ışıkları açtım sonra orada uyudum...Bugün(02.12)'de bu siteyi buldum ve araştırıyorum hala bir daha başıma gelirse psikoloğa gitmeyi düşünüyorum.Ayrıca böyle bir site yaptığınız içinde sizlere teşekkür ediyorum...

Yorumu gönderen: Remzi, 16.11.2010, 22:41 (UTC):
Arkadaslar Karabasan Dedigimiz olay bi nevi astral seyehat deneyidir yani ruhun bedenden ayrılması olayı. Ruh bedenden ayrıldıktan sonra Nefes alma hareket etme yemek yeme gibi dunyevi ihtiyaclari olmaz fızıkı bedenın bunlara ıhtıyacı vardır. ruh bedenden ayrıldıktan sonra Spatyom denılen yere gecer buranın maddesı son derece ınce ve degıskendır dusunce ıle sekıllenebılır. burada gordugunuz korkunc goz gıbı veya tanımlayamadıgınız varlıklar bu alemın dusunce ıle olusturdugumuz varlıklarıdır Astral seyehatle ılgılı bılgı okursanız sıze yararlı olacaktır butun bu anlattıklarınız burdakı bılgılerle ortusuyor bılgılenmek ıcın bence okuyun, okuyun, okuyun korkulacak hıc bırsey yok korkulacak tek sey var o da korkunun kendısı hayırlı gunler dılerım

Yorumu gönderen: kaan439, 10.11.2010, 03:52 (UTC):
arkadaşlar bende sık sık karabasanla karşı karşıya geldim ondan korkmuyor tam tersine onu merak ediyordum her seferinde ayak bileklerimden tutuyor ve ağırlık bütün vücuduma yayılıyordu ben ondan kurtulmak için değil onu görmek için hareket etmeye çalışıyordum her seferinde ağırlığın etkisi geçerken fırlıyordum ama onu bir türlü göremiyordum ama en sonunda başardım ve yataktan fırlar fırlamaz ayaklarıma doğru baktım ayaklarımın uçunda (yatağın yanında) kapkara bir varlık gördüm insana benzer bir şekli vardı ve bana dönüktü 4-5 saniye ona baktım ve ondan sonra bir rüzgar esintisi gibi aktı gitti o günden sorada bi daha gelmedi.
bu arada o uyanığım etrafıma bakıyor ama kımıldıyamıyorum dedikleriniz aslında gerçek değil yani nasıl diyim rüyanda gerçeği yaşıyorsun ve kalktığında gerçekten etrafa bakıp kımıldayamadığını sanıyorsun bence...

Yorumu gönderen: gizemli, 12.10.2010, 09:23 (UTC):
son zzamanlarda bendede çoğaldı ama gördüklerim karşısında ne dicemi bilemiyorum...deli damgası yememek için kimseya söelmiyorum bile........biir yardım etsin

Yorumu gönderen: ece , 22.09.2010, 16:46 (UTC):
evet arkadaşlar parmağınızı ble hareket ettirseniz
gder genelde murat abide olduğu gibi ayklar daha kolay hareket eder.

Yorumu gönderen: ismail, 21.09.2010, 21:58 (UTC):
arkadaşlar bu nasıl bir hastalık kafayı yiyeceğim 2 güne bir görüyorum oda arka arkaya 2-3 kere dr sordum stres ve uykusuzluktan olur dedi çünkü bende vardiyalı çalışıyorum düzensiz uyuyorum şimdi uykum var ama yatmak istemiyorum.

Yorumu gönderen: ayaz, 21.09.2010, 13:07 (UTC):
arkadaşlar intahar edeceğim artık her gece aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldım izin günü de yok her gün geliyo gevşen taktım onu da götürdü varsa bi fikri olan yardımcı olsun

Yorumu gönderen: lord, 18.09.2010, 12:31 (UTC):
sayın delidumrul arkadaşım başına henüz böyle birşey gemediği için (henüz diyorum çünkü her an senin başınada gelebilir)bu şekilde yazdıklarımızla dalga geçip eğlenmen çok yakışıksız. insanların sorunlarıyla dalga geşmen çirkin bi çok insanın bu sorun yüzünden ruh sağlığının allak bullak olduğunu ve hayatının zehir olduğunu biliyormusun.tabiki bilmiyorsun bilmediğin yaşamadığın halde bunları yaşamış insanlarla dalga geçme arkadaş. bir gün başına böyle şeyler gelirse senden ricam lütfen çekinmeden buraya sende yaz. ki binşallah başına böyle bişey gelmez.

Yorumu gönderen: olgun gunduz, 15.09.2010, 16:51 (UTC):
lord arkadaşa; senın yaşadıklarını aynen yaşadım ben de, kotu bir rüya sonrası uyandığımda odanın karanlığına baş baoş bakıyor ve gördüğüm rüyayı dünüyordum, boşlukta odaklanmış olduğum noktada karanlık üzerine bir zifiri karanlık daha çoktü ve yavaşca şekillenmeye başladı ufak boylu siyah uzun giyysili yuvarlak hatlı küçük bir aratık oluvermişti karşımda, biz insanları andırıyordu fakat suratı bir cenin gibiydi, deriden halkalar vardı suratında, karanlıktan daha koyuydu bukadarını farkedebıldım, anlık bakışmamızdan sonra ne olduğunu çözemeden sayis içinde ışınlanmış şekilde yan yatmış şekilde dururken arka doğru geldi. hareketsiz ve düşüncesiz içindeydım sanırsam, kulağıma doğru ritim sesleri fısıldıyordu, ama sanki oda yankılanıyor gıbı hıssettım ,ritim daha da hızlandı ve benı sağa sola sallamaya ve yavaş yavaş itmeye başladığını farkettim, sanırım 20 30 sanıye sure boyunca bu şekilde kaldıktan sonra çözüldüm o ana arkamdan çekilip odanın kapısından hızlıca çekip gittiğini gördüm. bende ilk başta ınamadım rüyadır dedım ama annem le babamın yanına gıttım ve uyandırdım, tekrar yat dedıler bende yattım tekrar geldı bu sefer dah korkusuzdu ama, bıttıgınde babamla beraber yatmak zorunda kaldım annemı kaldırıp.. bu en buyuk korkumdu daha sonraları daha ilginç şeylerde yaşadım yaşıyorumda ama daha çok sankı zihinde gibi olaylar.. bunun gibi görmenınde beraber olduğu pek olmadı..

Yorumu gönderen: Umut, 10.09.2010, 11:07 (UTC):
Olm sayfanın başındaki şeye bakıp bakıp gülüyom lan xD Tipe bak yaa.. Karabasan öyle birşey değil, yanlış resim koymuşunuz lan kaldırın onu xD

Yorumu gönderen: delimerul, 07.09.2010, 23:57 (UTC):
ben de basimdan gecen bi olayi anlatiyim o zaman
bi gece uyandım tuvalete gittim isiklar kesilmisti karanlikti o yuzden elimi yikarken aynaya gozum takildi birden kendimi gordum ama kendiime gulumsuyordu aynadaki sonra birden tavus kusuna dondu goruntum cok korktum hemen havluyla yuzumu kurulayip bir daha baktim bu sefer de ibibik olmustum ben boyle noluyor diye dusunurken isiklar geldi o an..aynada bi baktim gercekten ben bir ibibiktim hemen ucarak uzaklastim ordan ucarken otmeyi de ihmal etmedim ama

Yorumu gönderen: delimerul, 07.09.2010, 23:42 (UTC):
noluyor yau

Yorumu gönderen: mehmet kadri, 31.08.2010, 04:42 (UTC):
merhaba arkadaşlar. Yardımcı olmak amacıyla yazıyorum. Öncelikle bu durumu geçiren arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Bu durumun iki temel sebebi biri fizyolojik diğeri ise üç harfliler. Tüm bunlardan emin ve selamette güvende olmayı istiyorsanız size Peygamber Efendimizin hayatını sünnetini iyi uygulamanızı tavsiye ediyorum.
Fizyolojik kaynaklı sebeplere dikkat ederseniz uyku şekli, pozisyonu , zihni faydasız şeylerle meşgul etmek, yorgunluk, v.b şeyler. sünnete bakarsanız eğer, sağ omuz üzere uyumak. Böyle uyuyunca kalp sol tarafta olduğu için üste gelmiş oluyor ve kalbimiz, kan dolaşımı, pompalama gibi işlemleri daha rahat işleyebiliyor. buna bağlı kilitlenme tabir ettiğiniz durumlar ortadan kalkıyor. ikinci bir husus yaz kış üzeriniz açık uyumamak. sünnettede var. kışın her ne ise örtünüyoruz yazın hiç olmaz ise sırt göbek hizası, yani bel ile diz hizasına kadar kapalı olmasına gayret etmek lazım. çünkü vücutta ilk soğuyan yerlerden biride bel dir. bazen soğukluk hisseden arkadaşlar bunu gözden geçirsin isterim. yada yorganın battaniyenin açık kalan yeri diyolar. sünnete bakarsanız bu uyuma adabında göreceksiniz.
Bir başka mesele ise zihni boş ve faydasız şeylerle meşgul ederseniz zihni tasavvurlarınız ve göz kamaşması gibi bir anlık hadiler zihin tasavvurları ile vücut giyer ve karşınızda değişik tip ve haller görürsünüz. Bilgileri asıl kaynaklarından öğrenerek bişiler hakkında fikir sahibi olmaya çalışın. DİN NE DİYOR Allah istemedikçe kimse size bişiy yapamaz. Allah ın istememesi ise temiz gezmekle zihni saf tutmakla başka kişilerin ve şeylerinin hayatlarından ziyade kendi hayatımızla uğraşmakla olur.gusülsüz gezmeyin. bu aynı zamanda olayın ikinci boyutu. kirli gezmeyin. Allaha güvenin ve uyurken Allahım sana emanet ediyorum kendimi tarzında muavvizeteyni okuyun. yani felak ve nas surelerini. Ayetel Kürside önemlidir. Ayrıca korkmayın onlarda allahın kullarıdır. davranışlarınızla iyi olanlara zarar vermeyin. ayakta su dökmek küle su dökmek kıbleye su dökmek yere sıcak su dökmek gibi. ayrıca kötü niyetli olanlarada ihmallerinizle fırsat vermeyin ne olabilir mesela.maneviyattan uzak kalmak. duasız zikirsiz kalmak. abdestsiz olmak. evde çöp olması temiz olmaması. kemik vb çöp gibi ekmek kırıntıları ile içiçe olmak uyumak ayaklar altında olması. ayrıca evin havasıda önemli kokuda havayı ağırlaştırır. diyeceklerim şimdilik bunlar. yazımın bir bütün olmadığını farkedebiliyorum bu yüzdende kusura bakmayın. vesselam.

Yorumu gönderen: nehir, 19.08.2010, 14:01 (UTC):
dareres sana katilmiyorum.... hersey doktorluk degil ateismi destekleme... böyle seyler var tabi oluyor.bunlarin sorunu ALLAHTAN KORKAN iyi ilimli bir hoca!!! sahtekar yapmaci hoca degil!!!.... burak sana gelince sana cok üzülüyorum...unutma caresi var... icini basini rahat tut!!!

Yorumu gönderen: ismail, 16.08.2010, 16:20 (UTC):
arkadaşlar bu karabasan olayı bana sürekli oluyor bir türlü çözüm bulamadım hiç kimsedende bu kara basanın ne olduğuna dair net bir cevap alamadım karabasanın ne olduğuna dair net bir bilgisi olan varmı eğer varsa ve bilgilendirirse sevinirim teşekkür ederim.

Yorumu gönderen: nehir, 16.08.2010, 14:14 (UTC):
karabasana karsi koyunacak dualar istiyorummmm yardim edin ALLAH ASKINA bana email sweetlady35 htm.de

Yorumu gönderen: tonyalı, 15.08.2010, 22:41 (UTC):
slm usaklar eskıden tonya da azraıl vardı sımdı bu karabasan mıdır beyaz basanmı o ıste ruyanın en guzel yerınde bırden uyanı verdım o sanıyede odanın ısıgının 2 kere arka arkaya yanıp sondugunu gordum bu ne dedım ıcımden aradan 10 sn gectı ustumde bır agırlık karabasan dedıklerı bu olmalı nasıl gırmıs ıcerı sankı babasının evı evın kapısı kılıtlı demek benım anahtarın aynısından cektırmıs heralde hg sefa geldın ama ustumde ne ısın var dıyecem sesım cıkmıyor yorgan asagıya kaydı cekıyorum cekıyorum nerdeyse yırtılacak gelmıyor sonra agırlık ustumden yavas yavas gıttı gercekten karabasan varmıs ne yanı bu yeryuzunde sadece ınsanlarınmı yasadıgını dusunuyorsunuz oda jupıterdenmı marstanmı nerden geldıyse

Yorumu gönderen: ozzy, 15.08.2010, 13:17 (UTC):
slm arkadaslar benım basıma cok gelıodu boyle seyler dun de yuz ustu yatmama rahmen yıne kurtulamadım karabasan ılletınden ama ALLAH ı zikredince hemen gidiolar

Yorumu gönderen: aykut, 15.08.2010, 11:17 (UTC):
Arkadaş lar ben bu karabasan olayını daha önce bi bi akrabamız olan bi kız dan duymuştum o zamana kadar böle bişi hiç başıma gelmemişti sanırım kız ın anlattıkların da etkilenmişim ki ilk deneyimi yaşadım gece yatıyorum ve bir anda yatağımın içinde yeller esmeye başladı yorgan kıç tarafım dan havalanıyor açılıyor örtülüyor gibi oluyordu bunu hisseder hissetmez korku içinde uyanmaya çalıştım ama gözlerim haricin de hiç bi yerim de haraket yoktu bağırmak istedim ama olmuyordu sonra kendimi kalkmaya zorluyorum kalkamıyordum bir den aklıma besmele çekmek geldi okadar şiddetli bi şekil de uğpraşıyorum ki bir türlü besmeleyi ve dua ağzım dan bir türlü çıkmıyordu sonra birden bismillahirrahmanirahim dedim güçlü bi şekil de ve ondan gitti ve kurtuldum yüzünü biraz gördüm iri yarı üst tarafı çıplak göbekli kafası kel ve suratı şiş gibi bişiydi öle hatırlıyorum daha sonra bu olay ara ara devam etmeye başladı ve herseferin de korkarak besmele çekmeye uğraştım ama her seferin de geldiğin de yeller esiyordu etrafım da allaka şükür uzun zaman dır görmüyorum böle şeyler inşş bi daha da görmem gören arkadaşlara allah .c.c yardım etsin dua nın koruyucu bi halkası vardır unutmayın ki bizi yaradan allah ondan başka hiç bişeyden de korkmadığınızı kendinize süğrekli tektar ederek ve besmele çekerek yatmayı deneyin bir de ekmek kırıntısı felan olan yerde yatmayın temizleyip öyle yatın.

Yorumu gönderen: aykut, 15.08.2010, 10:49 (UTC):
Ben buna benzer olayları ilk olarak çok küçük yaşlarda yaşamaya başladım sanırım 5 6 yaşların da okadar yıllar gecmesine rağmen hala unutmadım küçükken yatağım da yatarken gece leri küçük küçük adam lar görürdüm dev şeyler görürdüm bilye çekirdek kabuğu ve öle bi durumki açıklaması bile mümkün değil çok tuhaf şeyler di ve ben bu olaylar dan sonra konuşmam da kekemelik başladı halen de kekeliyorum bana bu kekemeliğin o neden le olduğunu düşünüyorum annem lere babam lara çok anlatmaya çalıştım ama önemsemediler sanırım çocukca şeyler deyip geçtiler heral de ama bu olay beni fazla etkiledi bi yıl kadar felan sürekli her gece nerdeyse küçükken bu rüyaları defalrca gördüm ondan sonra uzun yıllar hiç böle şeyler görmeddim.

Yorumu gönderen: Burak, 14.08.2010, 15:39 (UTC):
Evet Çalıkuşu haklısın. Bu konuların dibi sonu yok. Bulmaya aramaya çalışırsak sanıyorum asla çıkamaz kayboluruz. Belkide aramak en büyük hatamız olacaktır. Belkide senin dediğin gibi paylaşmamak gerekir bazı şeyleri. Tşk.ler

Yorumu gönderen: calıkusuu, 14.08.2010, 15:00 (UTC):
Burak ben sana inanıyorum yalnız değiliz bende bunun gibi bir çok şey görebiliyorum.bazı manevi değerler açıklanamıyor.ama şunu bil sizi çok iyi anlıyorum ve inanıyorum.belkide bazı şeyler paylaşılmamalı ne dersimn::)

Yorumu gönderen: Burak, 14.08.2010, 14:24 (UTC):
Çalıkuşu evet. Bu gerçeklerden kaçmak korkularımızı arttırmaktan başka bir işe yaramaz. Bundan iki ay kadar önceydi. Yurtdışındaki iş yaptığım bir firmaya bir konuyu anlatmaya çalışıyordum. Ne yaptımsa ne dedimse bir türlü söylemek istediğimi tam olarak anlatamadım. En iyisi dedim anlatmak istediğim maddenin resmini çekip göndereyim. En kolay yol bu yoldu. Gayet normal bir biçimde telefonun kamerası ile fotoğraları çektim. Bilgisayara aktarıp resim üzerinde açıklama yapmam en doğrusuydu. Ancak gördüklerime ben bile inanamadım. Tam düzeltme yapmaya çalışıyordum ki resimde bembeyaz bir varlık var. İlk bakışta olmasada az bir dikkatle bakılınca rahat görülüyor. 6 resimden ikisinde bu görüntü vardı. Gerçekten önceleri gülerdim nette bu tür resimler yayınlandığında. Yakınımdakilere ve tanıdıklarıma gösterdim bu resimleri hiçbiri anlam veremediler. Bir insan silueti resmin köşesinde duruyor. Beyaz ağırlıklı ve ağız burun gibi yerleri siyah renkte. İnsan yüzü çok net görünüyor. Daha sonra sanırım yansıma oldu falan diye düşündüm. Aynı yerde ve aynı açıdan resimleri tekrar çektim. Sadece ilk resimde aynı görüntü vardı. Diğerlerinde bu görüntü çıkmadı.Bende hala açıklayamıyorum ama yalnız olmadığımıza kesinlikle inanıyorum. Bu sitede bu resimleri yayınlama şansım olsaydı sizlerinde fikirlerini almak isterdim. Teşekkürler.

Yorumu gönderen: calıkusuu, 14.08.2010, 14:05 (UTC):
Burak zaten bu gibi olaylar paylaştıkça belkide azalırlar.hayatımızın gerçekleri bunlar gerçeklerden kaçamayız öyle değilmi?eskiden korkup kaçtığım bu konu şimdi korkmadan takip ettiğim bir serüven oldu:)

Yorumu gönderen: Burak, 14.08.2010, 13:50 (UTC):
Çalıkuşu değerli yorumların için teşekkür ederim. Söylediklerinin her kelimesinin doğru olduğuna inanıyorum. Ki biliyorum bu gibi şeyler insanın en zayıf en savunmasız anını bekliyor harekete geçmek için. Sonuçta insanız bazı zamanlar duygularımızı kontrol edemiyoruz. Duygusal çöküntü ile tüm kontrolümüzü kaybedebiliyoruz. Her ne kadarda duygularımızı kontrol edebileceğimi anlatan kitaplar olsada bu bazen elimizde olmuyor. Öyle bir kırılma noktasında savaşmak zorunda kalıyoruzki bu bizi zayıf düşürüyor. Onlarında bekledikleri bu an zannedersem. Bu anlattıklarıma benzer pek çok olay yaşadım. Umarım zaman içinde onlarıda burada yazıp paylaşabilirim.

Yorumu gönderen: Haydın, 14.08.2010, 12:50 (UTC):
Arkadaşlar bu tip olayları bende gençken yıllarca yaşadım. Gerçekten insan ruh sağlığını bozan kötü bir olay. Bu olaydan kurtulmak için dua etkili bir yöntem. Fakat bir daha böyle olayların tekrarını önlemek için özellikle banyoya girerken, euzu besmele çekip "Allahım yarattıklarının şerrinden sana sığındık deyin."
Banyoda çalınıyorsunuz çalındıkça size musallatları geçmiyor dua edip geçse bile bir dahaki banyoda tekrar çalındığınız için kurtulamıyorsunuz. Özelliklede banyoya girdiğinizde yıkanacağınız yere asla abdestinizi yapmayın. Çünki onlar pis suların bulunduğu izvelik yerlerde yerleşirler. Özellikle akşam yatmadan Elham , Nas , felak okuyun. "Allahım yarattıklarının şerrinden sana sığındık" deyin.
Allaha emanet olun. Söylediklerimin hepsi gerçektir.

Yorumu gönderen: calıkusuu, 14.08.2010, 12:19 (UTC):
Burak dönem dönem hemen hemen her insanın yaşadığı bir durum bu.genelde ruhsal sıkıntı ve bunalımlarda ortaya çıkan ve ancak yine insanın kendisinin yok edebileceği bir şey.yıllar önce bende çok sık yaşamıştım artık evde yalnız kaldığımda uyumaya korkuyordum.bu durum tabiki aileme yansıdı.birgün yeğenim bana teyze o gerçek değil ondan korkma uyanmaya çalışma uyanmaya çalışırsan daha çok üzerine gelecektir dedi.o an ona çok kızdığımı hatırlıyorum:)bir rüyaya nasıl hükmedilirki dedim.ne olduysa o günden sonra oldu.beynim yeğenimin dediğini hemen algılamıştı.bu karabasan denen şeyin sevdiği kelime korkuydu zaten öyle korkan birilerini araştıran birşey değildi.bu bizim içsel sıkıntılarımızla ruhsal bunalımlarımızda kendi yarattığımız negatif enerjinin yine bize saldırması gibi bir durum.birebir yaşanan bu görüntüler gerçek gibi ve ben görmediğim birşeyle savaşıyordum sadece enerjisini hissediyordum.yine bir gece rüyamda üzerimde o ağırlığı hissettim ama beynim hemen ondan korkma o gerçek değil diyordu.ve hemen onun bacağını tuttuğumu ve ısırdığımı hatırlıyorum.ısırdığım anda uyandım.yeğenime kızmıştım ama dedikleri işe yarıyordu.ve sonraları azalmaya başladı çünkü artık korkmuyordum onun gerçek olmadığını sadece kendimin yarattığını anlamıştım.üzerine gidiyordum bende.ve son gördüğümde inanın bana sırtımdan itiyordu.ve onun saçlarına öyle asıldımki kendini kurtarmakta zorlanıyordu.kaçmaya çalışıyordu ama salmıyordum.acıdan bağırdığını duyuyordum uykumun arasında ve o gördüğüm son rüya oldu.onu yenmeyi başarmıştım.karabasan korkularımızla yüzleşmemiz.yani bize ait duygular onları sadece biz yok edebilirz.sadece korkmayın.beyniniz kısa süre sonra korkularınızla yüzleşmeyi öğrenecektir...Bu sayfayı bu yüzden takip ediyorum çok zor bir durum rabbim kimseye göstermesin.......

Yorumu gönderen: Burak, 14.08.2010, 10:23 (UTC):
Demekki herkes bu tarz olaylar yaşıyor ve herkes hayatında bir defada olsa yaşayabilir. Bende çok sık yaşıyordum. Arkadaşlar yıllar evvel askere gitmeme 1 hafta kala yaşadığım olayı paylaşmak isterim. Evde kimse yoktu. Bende askerlik için hazırlıklarımı yapmış bekliyordum. Açıkçası çok bunalımlı ve stresli bir dönemdi. Çok üzgündüm. Kesinlikle Allahtan başka hiçbirşeyden korkmaz bu tür olaylara asla inanmazdım. O deneyimi yaşadığım ilk gündü. Öğlen saatleriydi. Odamda kanepeye uzanmış yatıyordum. Uyumaya çalışıyordum. Radyoda kısık seste müzik çalıyordu. Sesi oldukça kısıktı. İlk defa o an yatarken birşeylerin beni sırtüstü çevirmeye zorladığını hissettim. Radyonun sesi bir açılıyor bir kapanıyordu. Anlam veremiyordum. Çünkü başıma hiç gelmediği için aklımada gelmiyordu ne olduğu.. Yatarken resmen sallanıyordum. Sanki hamakta birisi beni uyutmak için sallıyordu. Birden sırtüstü döndüm.. ve gözlerimin önünde 2 tane simsiyah el gördüm. Uyumuyordum. Çünkü diğer elim halının üzerindeydi ve halıyı hissediyordum. O günü atlattım. Açıkçası çok korkmadım. Ertesi günü yine odamda aynı kanepede ve aynı saatte uyumak istedim.. ve birgün önceki olaylar başladı. Şiddetli bir sallanma radyonun sesinin çok çok açılıp kapanması. Sonunda sırtüstü döndürdüler. Yine uyumuyordum. Ama sadece zorla nefes alabiliyordum. Ne konuşabiliyor ne bağırabilir ne dua okuyabiliyordum. Sadece içimden dua okuyordum. Ama hala devam ediyordu. Sırtüstü döndüğüm anda birden birinin karnımın üstüne oturduğunu belden aşağısının olmadığını kırmızıya yakın bir göz rengi olduğunu ve sivri kulakları olduğunu gördüm. Dahası şuydu karnımın üstüne oturan bendim. Kendimi gördüm. Hayatımda bu kadar korkmadım. Bu korku askerliğimin ilk aylarında sürekli devam etti. Askerlikten sonra istanbulda bir eve taşındım. Oradada devam etti. Hemde tüm şiddeti ile. Şu günlerde ise çok sık olmasada hep görüyorum. Açıkçası ben bir çözüm bulamadım. Değerli yorumlarınızı beklerim. Teşekkürler. Burak

Yorumu gönderen: bedir, 13.08.2010, 08:46 (UTC):
selemün aleyküm arkadşlar bu olay bnm başıma dün geldi ilk kez olmamasına ramen çok korktum hiç birinde bu kadar korkmadım dün sahurdan sonra dişlerimi fırçaladım sabah e zanı okundu niyet ettim ezanın bitmesini bekledim ve gözlerimim kapadım uyumaya çalışodum ama sanki bişey engelliyodu tam dldım derken başka şeler düşünüp hayal kuruyodum nyse snrım frkında olmadn uykuya dlmşım korkun ç bi sesle gölerimi açtım sanki krdşimin ağlamasını duyuyo gibiydim konrol etmek için kalkmaya çalıştım olmadı bşiy sanki bni tutuyordu ilk kez başıma gelmemişti ama en uzunu diyebilirim gözlerimi hrket ettrbilyordum
kardeşime doru gzlerimi çevirdim mışl mışıl uyuduğunu gördüm içimden besmele çekmeye dua etmeye başlıyodum allah birdir allah tektir sadece allahtan korkarım diyordum ama bunları her tkrarlıyışımda üzrimdeki baskı artıyordu sanki saçımı tutup çekiyorumdu içime titreme geldi yoğun bi çabadan sonra ayak parmğımı oynata bildim oh geçti diye düşünürkn yine hreket edemedim bi 5 sn. sonra geçti direk annmin yanına koştum anlattım üzerimie nas ,felak gibi duaları okudu yatağıma geri dödüm allaha dua ettim sonra başıma ok saplanmışcasına 5 sn. lik bi ağrı duydum sızlamaydı ama çok feciydi ama o arıdn sonra içime bi hzur geldi sanki içimdeki korku gitmişti az önceki olaylar başımdan geçmemişti ... allaha şükredip yattım ....sık sık allaha şükredin çünkü içndeki korkuyu dindren allah tır

Yorumu gönderen: Abdullah Feza Seis, 10.08.2010, 18:34 (UTC):
dün gece yatağımda çırılçıplak yatarken birden üzerimde bir baskı hissettim bu baskı git gide artıyor ve kalbıme doğru gelıyordu.2-3 dakika sonra kendıme gelebıldım ve hemen araştırmaya başladım karabasanların avuçları delik oldugundan kalbine baskı yaptığında seni öldüremiyormuş avucları delık oldugu ıcın kalbime yapılan baskıdan kurtulmuştum sabah 3.30 tan berı ayaktayım nasıl uyucagımı bılmıyorum yıne aynı olayı yaşarım die altıma sıçıyorum

Yorumu gönderen: bora, 08.08.2010, 22:28 (UTC):
bana 1 yıl önce falan oluyodu 1 ay boyunca falan her gece yaşadım.hareket edememe bagıramama falan hepsini yaşadım.ılk baslarda bıraz korktum cunku ben pek bole selere ınanan bırı değıldım karsı koymaya zorlamaya calısınca değişik sesler ince çığlık gibi sesler duymaya başladım bu bıraz daha korkmama neden olmuşu.zamanla alıştım ve umursamamaya başladım.karabasan gelince yada uyku felci bilemiyorum.hiç umursamıyordım bagırmaya kalkmaya çalışmadım.aksıne onunla konusur gibi " gel hadı gel hadı tut nefesımı .. ıstersen sabaha kadar takıl yanımda cokta fifi falan soylenıyodum falan.. hata bazen hiç umursamıyordum" ve sonra butun bunlar sona erdı1 kere falan daha yasadım ondan sonra bayagıdır yaşamadım.arkadaslar (((( tek söyluycegım kafanıza takmayın ve korkmayın aksine umursamayın cok fazla zorlarsa sızı o an dua okuyun duaya odaklanınca gıtıgını fark edceksınız))) bence ciddi bi durum değil

Yorumu gönderen: HaKaNStyL, 08.08.2010, 07:50 (UTC):
ÖNCELİKLE HERKESE slm arkadaşlarr bu karabasan olayları banada oluyorr ilk başlardaa üzerime çıktığı zaman baş edemiyordum ama şimdii hafiften ayak uclarımdan geldiğinii hissettiğim zaman kendimii anii bir şekilde sarsıyorum yani uyanabilmem için kendimii zorluyorum veyahutta kendimi o uzerimde ikenn oynatmaya calısıyorum arkadaşlarında dediği gibi hafif parmağımı oynattığım zaman gidiyor ve biirde gelirse kevser suresini okumanızı tavsiye ederim

Yorumu gönderen: lord, 06.08.2010, 15:19 (UTC):
arkadaşlar sizin bu yaşadığınız korkunç olayları seneler önce ortaokul yıllarımda defalarca yaşadım. öylesine çok sıklıkta oluyorduki;hiç abartmıyorum, 1 ay boyunca her gece hemde 1 gecede tekrar tekrar defalarca yaşadım bu karabasan olayını. artık yatıp uyumaya korkar hale gelmiştim. çok geceler aşırı uykum olmasına rağmen uyumamak için çok direndiğim zamanlar oldu uykusuz kaldığım çok geceler oldu... şimdi size yaşadığım deneyimlerimden birisini anlatayım; bi gece kendi odamda uyumak içn yatağıma uzandım uykuya yeni dalmıştımki üzerimde yoğun bir baskı hissettim ve vücudumda garip şeyler olmaya başladı. tülrim diken diken oluyor ve vücudumu bir şey sıkıyordu nefes alıp vermekte zorlanıyordum biranda hamle yapmaya çalıştım ama yeriden kıpırdayamıyordum baba anne diye bağırmaya çalıştım sesimi kendim bile zor duyuyordum bu her neyse bağırmamı engelliyordu bilincim açıktı uyanıktım etrafımı görebiliyordum öyleki; yatağımın üst tarafındaki askılığımı ve asılı duran elbiselreimi bile görebiliyordum.bu baskı yapan şeye direnmeye başladım ben direndikçe baskıyı arttırıyordu besmele çekip sure okudukça baskıyı çok daha şiddetlendiriyordu (yani bu olay bu şeyin biliçli bi varlık olduğunu gösterir bence) daha sonra bedenimin bir çarşaf gibi boşlukta sağa sola aşağı yukarı hafif bir şekilde savrulduğuna şahit oldum odamı ve içindeki eşyalardan başka hiç birşe göremiyordumki;vücudumun yan döndüğü bi esnada insan şeklinde bir karartının yatağımın yanından geçtiğini gördüm o an irkilerek kendime geldim ve uyandım. acaba annem yada babam yanımdan geçmiş olabilirmi diye hemen kalkıp annemle babmın yattığı odaya gittim ama ikiside uyuyordu emin olabilmek için ikisinde uyandırıp sordum az önce yada bu gece odama girdinizmi diye ikiside şaşkın şaşkın girmediklerini söylediler ne olduğunu sorduklarında olayı anlattım onlara kötü bi kabustur deyip geçiştirdiler ama o gece yaşadıklarımın bi kabus olmadığını adım gibi biliyorum.buna benzer daha bir çok şey yaşadım ama zamanla bu olayların sıklığı azaldı. artık uzun zamandır bu tip olaylar yaşamıyorum. ben bu yaşadıklarımı çok kişiyle kapsamlı paylaşmadım ailem ve arkadaşlarımla yaptığım birkaç sohbette laf arasında öylesine konuştum fazla üzerinde durmadım. zaten son deneyimlerimde artık kormuyordum alışmıştım bana çok normal ve olağan geliyordu artık. ama bu şeyin ne olduğu benim için bi muamma hala bi çok farklı görüş var. ama bu şeyin bilinçli bi varlık olduğunu düşünüyorum. besmele çekilip sure okundukça baskıyı şiddetlendiren bir şey sizce bilinçli ve doğa dışı bi varlık değilmidir.

Yorumu gönderen: ((calıkusuu)), 23.07.2010, 14:52 (UTC):
Seamus...Önce bana cevap veridiğin için teşekkür ediyorum.Kitap okumak tabiki çok güzel ama sanırım seni anladım ben sen arkadaş edinemediğin için kitaptaki karakterleri benimsiyorsun bak bana böylesine güzel bir cevap veren sen hem sosyal olup hemde kitap okuyabilirsin..Kitap okumak kadar gerçek dünyayıda tanımak şart arkadaşlığa bir şans verirsen arkadaşların olur seninde ayrıca zaman geçtikçe ikisi arasındaki dengeyi kurabileceğine inanıyorum kısa zaman sonra seninde arkadaşların olacak hem neden kimse seni umursamasınki istediğin zaman gel paylaş ben her zaman seni dinlemeye hazırım bende senin yaşlarında çok utanıyordum ve hala daha var. bence korkmak kötü birşey değilki herkesin korkuları var.Bir süre sonra sende bunları yeneceksin hepsi geçecek ve kendine gülümseyeceksin inan bana hem sana birşey söyleyimmi ben hiç kimse buraya gelip ben korkağım diyebilecek kadar cesaretli değil:))kimbilir belkide hayalle değil gerçekte dünyayı kurtarmasanda kurtarmaya yardım edebilirsin.

Yorumu gönderen: seamus, 18.07.2010, 17:47 (UTC):
(calıkusuu)

mesajın için teşekkürler ama elimde değil film izlememek ya da korku filmleri izlememek ya da bilmiyorum bir sürü manyakça şey işte
kitap okumayı çok seviyorum ve özelliklede polisiye romanlar,cinayet çiftlikleri
serileri , dedektif hikayeleri , serüvenler macera türü kitaplar başka kitaplara yönelmeye çalışıyorum ama pek zevkle okuyamıyorum ben nasıl denirki pe sosyal değilim bir arkadaşım var ama ondan uzaktayım ve zaten arkadaş mraklısı değilim onlar saece kafa dolduruyorlar her neyse o yüzden ya müzik dinlerim ya da kitap okurum zaten bu sıralar uyuyamıyorum bu yüzden daha çok okumaya başladım annemler yatağımı değiştirdiler belki rahat değilde o yüzden uyuyamıyorum diye ama çok terliyorum ve geceleri uyanıyorum sizin gördükleriniz gibi şeyler değil biliyorum karabasan görmüyorum bunlar kitaplardaki karakterler ama ben kitap okumadan yaşayamam bu benim için yemek yemek gibi bir şey ama bu beni korkutuyor ... insanlar çok kötüler çevremde kimse hiçbirşeyi benim kadar umursamıyor fakat herkes genellikle kendini övüyor ya da benim ne kadar umursamaz olduğumdan bahsediyor arkadaşsız nasıl yaşadığımdan falan ama kimseye cevap vermiyorum kahretsin onların canını bile yakmaktan korkuyorum ama biliyorum kimsenin umrunda değilim ve gerçekten korkağın tekiyim odamdan bile korkuyorum off bunları anlatabileceğim bir kimse bile yok işte gel de hayalinde dünyayı kurtar bakkala gitmeye utanıyorum ben..

Yorumu gönderen: eren kıvırcık, 15.07.2010, 17:33 (UTC):
mereba arkadaşlar benim adım eren 14 yaşındayım sizi çok iyi anlıyorum çünkü sizin yaşadıklarınızı bende yaşadım geçekten benim içinde çok zor günlerdi ama geçti

Yorumu gönderen: smr, 12.07.2010, 14:34 (UTC):
benim basıma da benzer olaylar geliyor.ancak ben bir surat ve benzeri seyler görmüyorum seste duymuyorum.bedenim uyuyor zihnim acık oluyor.o durumda sanki ruhumun bedenimden ayrıldını hissediyorum.genelde onunla savas halinde oluyorum.o bni itiyor ben onu itiyorum.oldugum mekan hep aynı evim ve odam.

Yorumu gönderen: velvet, 10.07.2010, 01:50 (UTC):
Deneyimi de yorumlarınızı da okudum arkadaşlar.Benim başıma da benzer olaylar geldi. İki uzun dönem halinde. Biri üniversite sınavına az bir zaman kala. Diğeri yıllar sonra idealimle ilgili ilk girişimi yaptıktan sonra. Birincisinde kazanıp kazanamayacağımı, ikincisinde başarıp başamadığı düşünüp kuşkulandım, endişelendim.İkisini de atlattım. Uyuduğum zaman bebekler gibi uyuyorum. Nasıl atlattığıma gelince: Gönülden sevdiğim, bağlandığım bir idealim, dinlediğim sağlam bir müzik tarzı ve okuduğum tonla kitap vardı. Bunlar insana kendini iyi hissettirir. İyi hissedince inancınız ve güveniniz artar. Güveniniz artınca da doğal olarak güvende olursunuz. Biraz hasar kaldı bende tabii:Öyle olduğu zamanlarda en etkili yol sabah ezanını bekleyip uyumaktır. Şimdi o zamanlardan kalma bu alışkanlıkla gece uyumamaya fena halde alıştım. Ama kasarsam kendimi herkes gibi erken de uyuyabiliyorum. Bazı klişelerin işe yarayıp yaramayacağı size bağlı. Bu halttan kurtulmanın en sağlam yolu kendinizi gerçekten iyi hissedeceğiniz hobi, iş ya da idealle uğraşmaktır.Nadiren yaşanan fizyolojik durum kalır geriye ki bu yalnızca fizyolojik bir süreçtir.

Yorumu gönderen: (((((calıkusuu))))), 06.07.2010, 08:19 (UTC):
Burak karabasanla samimisin belli ama yardım etme konusunda pekte samimi olduğun söylenemez sen kendine yardım edemez ve karabasanla bu kadar samimiyken bir başkasına yardım etmen imkansız...Yardıma ihtiyacı olanlar verilen adresi eklemeseniz iyi olur.Karabasan olayının burağın msn adresi ile çözülemeyeceği bilimsel olarak kanıtlandı...Umarım anlaşılmıştır.

Yorumu gönderen: burak , 05.07.2010, 15:36 (UTC):
bu karabasan denilen lanetle 3 senedir çok samimiyim :)
size gerçegi ben söliyim bu lanet yaratık cenabet dolaştıgınız veya yataga girdiginiz zaman size musallat olur bakın geldigi zaman kıpırdamayın gittgini hissettiginiz zaman ise sadece vurun sadece yardım isteyen eklesin bni burak-es...gerisini tamamlayın:)

Yorumu gönderen: prenses, 03.07.2010, 09:31 (UTC):
valla daha 11 yaşındayım çok korktum bana gelmesinden çok korkuyorum ama her zaman yatarken bildiğim bütün duaları okuyorum umarın allah harzamn benim yanımdadır ve beni korur

Yorumu gönderen: calıkusuu, 02.07.2010, 14:53 (UTC):
seamus..bazen izlediğin film bazen isteğin dışında yaşadığın korku ve endişeler bu tip rüyaların ortaya çıkmasını sağlar.herşeyden önemlisi nasılki bir korku filmini izlerken film olduğunu biliyorsun rüyalarınında gerçek olmadığına beynini inandırmalısın senin yaşında biri için oldukça zor ama sen korkmaya devam ettikçe rüyalarında korkmaya devam edeceksin.bir süre seni etkileyen ortamlardan uzak dur ve onlardan korkmaman gerektiğine inandır kendini göreceksin zamanla yeneceksin...

Yorumu gönderen: seamus, 30.06.2010, 19:35 (UTC):
bu mesajları okuduktan sonra bayağı korkmaya başladım .1 haftadır korkunç rüyalar görüyorum öyle korkunçlar ki 14 yaşındayım ve 14 senedir hiç böyle rüya görmemiştim vampirler kurtadamlar büyücüler herşey üstüme geliyor rüyalarımı yorumladığım zaman hepsi 1 gün sonra yaşdıklarımı yansıtıyorlar sadece daha az korkunç olarak.daha önce böyle mantıklı rüyalar görmemiştim sanki birileri senaryosunu çoktan hazırlayıp beynime göndermiş gibi 1 haftadır film gibi rüyalar görüyorum geceleri
3-4 e kadar uyuyamıyorum uyuduğum zaman beynimin içinde kendime yalvardığımı bile hissediyorum sabaha karşı uyandığımda (gözlerimi açtığımda) kalbin deli gibi atıyor çok terlemiş oluyorum 1 saat boyunca uyuduğum yerde kalakalıyorum sadece odama bakınıyorum daha sonra sanki rahatlamış gibi bir his gelince kalkıyorum . geceleri harry potter filmindeki canavar , voldemort başımda duruyor ve sanki beni izliyormuş gibi görüyorum yada boğazıma asasını sokuyor canımı yakıyor gibi geliyor rüyalarımda koşmaya çalışıyorum bağırmaya çalışıyorum ama ne zman yapmak istesen o canavarı görüyorum artık uyumaktan korkmaya başladım .herkes bişeyler öneriyor hepsi çok saçma ne yapacağımı bilmiyorum. bana yardım edin . özellikle geceleri mp3 dinlemeye çalışıyorum o zaman da dinlediğim şarkı yerine başka sesler duyuyorum .bazen geceleri ayağımın havaya dikilip tekrar yatağın üstüne düştüğünü söylüyorlar sanırım kas ile ilgili bir şeymiş. ayrıca psikolojik olarak yıkık bir dönemdeyim arkadaşlarım benimle konuşmuyor.bu pek de umrumda değil ama rüyamda bunlar beni derinden etkiliyor.ne yapmam gerekir bana yardım edin, lütfen!

Yorumu gönderen: çözüm, 20.06.2010, 22:28 (UTC):
yorumları okudum ve şöyle bir yanıt veriyim size yan yatın o zaman öyle birşey olmaz sırt üstüde yatmayın yüz üstüde yatmayın yatarsanız eğer olur ama bu olay her zaman olamaz bu geçici bir felçdir kendinizi sıkmayın 10'a kadar sayın geçer anlattığınız hiçbir olayla alakası yoktur geçici felç olayıdır kas gevşemesidir yan yatarsanız olmaz solunum açısından yan yatmak iyidir ve böyle birşey olduğun da dikkat ettinizmi veya böyle birşey kesin birinin başına gelmiştir eğer olduğu zaman yanınızda biri yatıyorsa ve sizi hafifce dürtmesi ile hemen kendinize gelirsiniz tabiki yanınızdaki kişi uyumuyorda sizi farkederse çünkü genellikle gözünüz açık olur tabiki yanınızdaki kişide sizi farkederde dürterse kendinize gelir ve bir oh be dersiniz ve üzerinizdeki ağırlık bir anda yok olur söylediğim gibi bu bir geçici felcdir kas gevşemesi ve gerisi hikayedirBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741406 ziyaretçi (144624785 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)