Karabasan Deneyimi 5
 
karabasan

Karabasan Deneyimi 5

Bu yaz, Türkiye'ye tatile gittim. Ablamda kalıyordum. Ablam ve kocası, kendi yatak odalarında; ben ise oturma odasında yatıyordum.

Türkiye'ye tatile gelmeden önce uykuda ağırlık bastığında (Karabasan diye bir şey olduğunu bilmiyordum) bir türlü uyanamıyordum; fakat daha sonra bunun taktiğini buldum. Karabasan geldiğinde eğer ağzınız açıksa, ağzınızı bütün gücünüzle kapatıp dişlerinizi sıkın. Eğer karabasan geldiğinde ağzınız kapalı ise, ağzınızı sonuna kadar açıp tekrar bütün gücünüzle kapatıp dişlerinizi sıkın. Böylelikle kolayca uyanacaksınız.

Neyse, tekrar olaya dönelim. Dediğim gibi, Turkiye'ye gelmeden önce karabasan diye bir şeyin olduğunu bilmiyordum. Daha sonra tatilimin ilk günlerinde uykuda üzerime ağırlık basmıştı. Bunu bir gün evde ablam kocası, ben ve ablamın 5 yaşındaki kızı oturup 6. his filmini seyrederken, bu olayı anlattım. Ablamın kocası da "Karabasandır o." dedi. Bir anda konu tamamen açıldı ve karabasan hakkında çok konuşulmaya başlandı. O gece hepimizi ürktük.

Ablam, oturma odasına yer yatağı açtı ve hepimiz oturma odasında uyuduk. Ama o gece karabasan hiç birimize gelmedi. Ben uyurken ablamın kocası saat 8'de ise gitmiş, artık hava aydınlanmış sabah olmuştu. Ablamın da korkusu gitmiş, sabah 8:30'ta kızını da yanına alarak kendi yataklarına gitmişler (Ben, bu sırada uyuyorum).

Tabii ki ablamın kızı ufak, erkenden uyandığı için yatakta oyuncaklarıyla oynuyormuş. Saat 9:00 sıralarında ablama karabasan gelmiş. Ablam bi türlü kıpırdıyamıyor hatta yanındaki kızını oyuncaklarıyla oynarken görüyor; fakat ona konuşamıyormuş. Tam o sırada ablamın kızı, oyuncağıyla ablama dokunmuş ve dokunur dokunmaz ablam uyanmış. Daha sonra Ablam, kızını alıp tekrar oturma odasına gelmiş (Ben hala uyuyorum bu sırada). TV'yide açmış, ablamın kızı çizgi film bakıyorken. Ben ise sırt üstü yatıyordum.

Tam o sırada olanlar oldu, karabasan ablama geldikten hemen sonra bana da geldi. Üzerimde inanılmaz bir ağırlık vardı. Hissediyordum onun olduğunu, gözlerimle de açık olan TV'yi görüyordum ablam ve kızını görüyordum ama onlara konuşamıyordum. Tabii ki hemen sizlere yukarıda bahsettiğim taktiğimi uyguladım, bu taktiğimi yaparkende karabasan'ı resmen gördüm. Taktiğimi yaparkende karabasan yavaş yavaş gözümün önünden yok oldu ve bağırarak uyandım. Hemen yan tarafta uzanarak TV seyreden ablam da "Ne oldu?" diye sordu. Ben de ona gülerek "Karabasan geldi ve onu gördüm." dedim. Gülüyordum; çünkü ondan kurtulmayı biliyordum.

Hemen o gün içinde kuran olan ipli kolyelerden aldık ve onları boynumuza taktık. Ondan sonra da, hiç Karabasan gelmedi (yaklaşık 2-3 ay oldu).

Daha sonraları büyüklerime bu konu hakkında sorular sordum. Bazıları inanma böyle şeylere, sadece yorgunluktan üzerine ağırlık basmıştır dedi, bazıları da hikayeler anlattılar. Yukarıda başıma gelen olay gerçektir; ama karabasan var mıdır yok mudur onu bilemem.

«123456789»

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: mert, 24.07.2010, 09:08 (UTC):
arkadaşlar war ben 12 yaşındayım we gördüm weya ona benzer bişey yaklaşırken süpaniken çektim we giddi

Yorumu gönderen: HaKKien, 13.07.2010, 20:43 (UTC):
Remziye MüslümanSan Böyle Şeylere İnan Tamammı

Yorumu gönderen: Ersin, 13.06.2010, 00:16 (UTC):
Karabasan diye birşey yoktur
Yatmadan önce ağır yemekler yeyip (yağlı, bol tuzlu, su içmenizi gerektirecek diğer yiyecekler, vs) sırt üstü yatmak zaten zararlıdır yastık beyincik ile omurilik arasını ezdiğinden vücudun boyundan aşağısı uyuşur. tek kımıldata blidiğiniz yerler gözleriniz ve ağzınızdır konuşamazsınız bağıramazsınız çünkü bağırmak için akciğerlerin nefesi ses borusundan yukarı ittirmesi gerekir sinirler ezildiğinden bunu kendi isteğiniz dorğultusunda yapamazsınız. sadece ağzınızı oynatabilirsiniz. karabasanı görme durumu:__ zaten uykulu ve su isteyen vücut ve uyku ile uyanma arasında kalmış boş bir beyin size oyun oynar bu duruma şaşıran beyin bunun neden olduğunun sebebini araştırır daha önce tecrübe etmiyen beyin burda oyun oynamaya başlar halisülasyon gösterir. daha önce karabasan olayını yaşamış kişiler standart bir şekil tarif edemezler. tarif ettikleri genelde daha önceden etkilendikleri şeytan resimleri korku karakterleri gibi şekiller tarif ederler karabasan olayı ruhani değil tamamen bilimseldir yatarken su içiniz sırt üstü uyumayınız ve yastığı ensenizde ezmeyiniz. duaları allah için ve gerçek olan şeytan ve cinlerden korunmak için okuyunuz.

Yorumu gönderen: Arslan Turkmenistan, 28.05.2010, 22:21 (UTC):
Karabasan vardir, kimse bunu yalanlamasin. Cunku kucukken birkac defa bana-da ayni durum oldu. bir kere sirtimdan, baska bir seferinde ise yukari bakarak uyudugum icin gogsumden bastirdi. Evet ayni seyler oldu, bagirmak istoyrsun sesin cikmiyor, hareket edemiyorsun. Fakat Haci dedemin bana eskiden anlatmis ve ogretmis oldugu gibi Ihlas suresini tekrarladim icimden birkac kez ve hemen uyandim. Az once ise boyle bir durum benim esimle oldu. O uyanik ama aglayip bagirmaya basladi, ustume geliyor diye. Kim dedim, siyah adam diyor. Sonra Ihlas suresini okudum 7 defa, sakinlesti, gittigini soyledi. Sag elinde buyuk bir bicak sol elinde uzun bir sopa oldugunu soyluyor. Yuzu gorunmuyor fakat gulen agzini gorebildigini soyledi ve kucuk sakali varmis. Bana-da ilginc ve inanilmaz geldi ama bu durumu anlatirken yuzundeki ifadeyi ve tir tir titredigini gordum. Yuzu bembeyazdi ve korkudan kekeleyerek konusuyordu ve sozleri secemiyordum. Demek istedigim Karabasan vardir ve bunu goren ya-da var oldugunu bilen sadece ben olmadigimi dusunuyorum...

Yorumu gönderen: FRİCA , 19.03.2010, 18:31 (UTC):
BUNDAN KARABASAN MI OLUR BEEEEEE

Yorumu gönderen: remziye, 15.03.2010, 13:25 (UTC):
karabasan diye bir şey yoktur çokfazla saçmaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56075533 ziyaretçi (142857098 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)