Karanlik Madde ve Karanlik Enerji
 
karanlık enerji, daek energy

Karanlık Madde ve Karanlık Enerji

Abdurrahman Yördem

Karanlık madde ve karanlık enerjiyi çok az kişi duymuştur. Bilim insanlarının görüşlerine göre uzay; çok az (%5) maddenin dışında yaklaşık yüzde 95’i karanlık madde ve karanlık enerjiden oluşmaktadır. Uzayın genişlemesi ve bazı gök cisimlerinin hareketlerini açıklamak için bilim insanları, bu fikirde bir araya gelmişler. Ancak ne karanlık maddenin ne de karanlık enerjinin yapısı ile ilgili bir açıklama getirememişlerdir.

Yani uzayın bütün boşluğu bir şeylerle dolu. Yani boş değil. Ancak ne olduğu gözlemlenemiyor. Uzayın genişleyip yavaşlamasını sağlıyor. Gezegenlerin yıldızların etrafındaki dönüşlerindeki matematiksel kural, galaksi içindeki güneş sistemlerinin dönüşünde tersine çalışıyor. Bu olayların olması için çok büyük bir kuvvetin olması gerekir.

Gözlemleyemediğimiz için de büyük bir hızda hareket etmesi gerekir.

karanlık madde, dark matter

Şimdi daha önceki yazılarımdan yararlanarak “karanlık madde” ve “karanlık enerji”yi açıklamak istiyorum.

Tek boyutlu Sicimler... Bunlar, sayısını Rabbimizin bildiği, evrenimizi oluşturan ve aralarında hiç bir boşluk olmayan, “ilahi emir” ile yaratılmış, boyutsuz frekanslardır. Arş’tan Gelen Emrin geldiği noktadır. Gelen Emir / Kodlama ile titreşir ve titreşen sicimler haline dönüşür.

Yedi Kat Yer” başlıklı yazımda yukarıda belirttiğim gibi uzayda hiç bir boşluğun olmadığı ve “sicim”lerden oluştuğunu belirtmiştim. Bu sicimlerin, uzayın görünmesini sağlayan pikseller olduğunu da yazmıştım.

Ayrıca “E=mc²” adlı yazımda uzayın tamamını kaplayan bu sicimlere/piksellere her birine ayrı ayrı 365.000 x ışık hızı ile bir kuvvetin/enerjinin gelip bunları tetiklediğini ve titreştirerek uzaydaki tüm kuvvet ve maddenin kütlelerini oluşturduğunu da anlatmıştım.

Sonuç olarak; karanlık madde ve karanlık enerjinin yerine koyacağımız, çok hızlı olan bu “enerji”nin gözlemlenemediğini ve uzayın her noktasını etkilediğini, uzayın “ilahi yazılım”a göre (Kader) davranışını oluşturduğunu söyleyebilirim. Öyleyse “ilahi yazılım”, olaylara matematiksel kurallar koyar ama bazen de bu kuralların tersine ayrı kurallar koyabilir.

Hiçbir şey, tesadüfi değildir ve hiçbir şey, kendi kendine belli kurallarla kendini yaratmış değildir.

Abdurrahman Yördem,
Mart 2020.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 05.05.2020, 17:22 (UTC):
Websitemizdeki KUANTUM FİZİĞİ ana kategorisindeki "Süper Cisimler ve Esîr Maddesi" ve EZOTERİZM & OKÜLTİZM ana kateforisindeki "Esîr (Ether)" adlı makalelere göz atabilirsiniz.

Yorumu gönderen: Akın IŞIKVEREN, 05.05.2020, 16:28 (UTC):
Esir maddesi diye bir bilgi var mı elinizde Risale-i Nur Külliyatında geçiyor kâinatı kapladığı söyleniyor karanlık madde ile alakalı mi ?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52993773 ziyaretçi (134784706 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler