Karanlik Taraf 1
 
Yeni Dünya Düzeni

Karanlık Taraf

1. Bölüm

Kategori: Komplo Teorileri

Yeni Dünya Düzeni mitinin bazı versiyonları o kadar olağanüstüdür ki, bu mite inananlar, cinayet ve terörizmi kışkırtacak kadar ciddiye alınmasalardı gülünüp geçilebilirdi.

ABD'de aşırı sağ, özellikle milis hareketi, İlluminati kontrolünde bir tür gizli cemiyet komplosunun insanlığı felakete götürecek Yeni Dünya Düzeni'ni kurmaya hazırlandığına inanır. Ana hatlarıyla inançları şöyledir:

Birleşmiş Milletler, Uluslararası Para Fonu ve Dünya Ticaret Örgütü gibi küresel kurumların kurulmasıyla planın ilk adımlarını atılmıştır. Bunlar, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Antlaşması gibi araçlarla güçlerini genişletmeyi ve küreselleşmeyi kolaylaştırmayı başardı. Son mali kriz, planın bir parçası, örneğin yeni bir küresel para planlarına yol açan bir parçası olarak görülür. Domuz gribi gibi salgınlara bile planın öğeleri olarak kuşkuyla bakılır. Küresel anlaşmalarla ve sözleşmelerle iklim değişikliğinin üstesinden gelme çabalarına da aynı gözle bakılır.

Yeni Dünya Düzeni ile ilgili paranoyak fanteziler hakkında bir fikir edinmek için yüzlerce web sitesinden biri tercih edilebilir. Köktenci Hıristiyan web sitesi Overlords of Chaos'ta yararlı bir örnek vardır:

*** Dünya halkının şanssızlığına her şey, Yeni Dünya Düzeni Planına uygun gidiyor. Peki bu Yeni Dünya Düzeni Planı nedir? Az ve öz olarak Plan şudur: Yeni Dünya Düzeni'ni gizli planlayanların Karanlık Gündemi, Nüfusu ve Üremeyi kontrol yoluyla acımasız bir Nüfus Kontrol gündemiyle dünya nüfusunu "doğayla sürekli bir denge içinde" ve "sürdürülebilir" bir düzeye indirmektir. Planlı Ebeveynlikte yiyecek ve içeceklere ilaç katarak, insan yapımı virüsleri ortaya salarak, insan yapımı salgınlarla ve kitlesel aşılama kampanyalarıyla ve planlı bir III. Dünya Savaşı'yla Kitlesel Bir İnsan Kıyımı.

Sonra Karanlık Gündem, Dünya Hükümetine, Dünya Dinine, Dünya Ordusuna, Dünya Merkez Bankasına, Dünya Parasına ve mikroçipli bir nüfusa sahip küresel bir feodal-faşist devleti büyük ölçüde azalan dünya nüfusuna dayatacak. Kısaca dünya nüfusunun yüzde 90'ını öldürmek ve insanlığın bütün boyutlarını kontrol etmek ve böylece herkesi her yerde beşikten mezara kadar yönetmek. ***

Siyah Helikopterler

Siyah Helikopterler

Yeni Dünya Düzeni mitinin milis sürümünün genel öğeleri, zaten var olan ve kendi askerî ve istihbarat örgütlerini çalıştıran gizli bir devlet aygıtını da kapsar. Bu aygıtın imzası, siyah helikopterdir. Sessizce dolaşmalarını, radarlarda görünmemelerini, hatta görünmez olmalarını olanaklı kılan ileri bir teknolojiyle donatılmış belirsiz uçaklar. Ayrıca Yeni Dünya Düzeni, insanları zombilere ve ne yaptığını bilmeyen amelelere dönüştürmek için zihin kontrol teknikleri kullanır.

Haşhaşilere kadar giden beyin yıkama teknikleri, Richard Condon'un çok satan 1959 romanı "Mançuryalı Aday'da ana hatları çizilen senaryoyu olanaklı kılar. Önce 1962'de sonra 2004'te sinemaya aktarılan romanda bir Amerikalı, farkında olmadan zihni kontrol edilip komünistlerin kölesine ve siyasal suikastçıya dönüştürülür.

Bu gibi kaynakları kullanan YDD komplosu, muhalifleri hapsedeceği ve sistematik olarak imha edeceği yeraltı tesisleri ve toplama kampları kurmayı da kapsayan hazırlıklarını gizliyor. Olağanüstü durumlarda olağanüstü yetkiler verilen Federal Acil Durum Yönetim Ajansı'nın Anayasa'yı askıya alıp YDD planının ilk adımlarını atacağı, yaygın bir inançtır. Milis gruplar, Federal Hükümetin oluşturduğuna inandıkları tehdite karşı silahlanacak kadar teoriyi ciddiye alıyor ve 1993 Waco kuşatması gibi olaylar, YDD güçlerinin işi olarak görülüyor.

Federal Hükümete yönelik paranoya ve öfke, milis hareketinin sempatizanı Timothy MCVeigh'in 1995'te Alfred P. Murrah Federal Binasını bombalayarak 168 kişiyi öldürmesine yol açtı.

1. Bölüm2. Bölüm3. Bölüm ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Esvet Özer, 26.11.2016, 08:55 (UTC):
Ben bu siyah helikopterleri defalarca gördümBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56073864 ziyaretçi (142853682 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)