Karuna Ki
 
karuna, ki

Karuna Ki

Karuna Ki, Merhamet Enerjisi ya da daha uygun bir şekilde "Merhamet Enerjisinin Yolu" anlamına gelir. İyileştiren ve yaratılışın merhametini bütün yaratılanlara dağıtan bir enerjidir. Karuna Ki, kalp merkezli bir iyileştirmedir. Burada bunun bir din olmadığı açıkça ortaya konulmalıdır. Bu, bir iyileştirme yöntemidir ve merhameti işlemek için hazırlanmış bir meditasyon uygulamasıdır. Sevgiyi ve merhameti dağıtmak her zaman yapmaya değer harika bir çalışmadır. Karuna Ki'nin Reiki enerjisinden daha güçlü olduğuna dair hiçbir iddiası yoktur. Karuna Ki sadece bir şifa sanatıdır ve uygulamacıların deneyimleriyle her geçen gün geliştirilmektedir.

Karuna Ki, Karuna Reiki'den farklı bir kulvardadır. Sembolleri büyük ölçüde aynı olsa bile şifaya yaklaşımı ve uygulamaları farklıdır. Karuna Ki'nin kendine özel meditasyonları bulunmaktadır ve bu meditasyonlar şifa enerjisini arttırıcı etkiler yapmaktadır. Birinin gerçekten iyileştirilmesi sadece mükemmel sevgiyle mümkündür. Karuna Ki'nin de temel amacı bu mükemmel sevgiye ve merhamet enerjisine bağlanmak ve bu şekilde şifa kanalı haline gelebilmektir.

Karuna Ki'yi isteyen herkes öğrenebilir, Usui Reiki gibi herkese açıktır. Karuna Ki sistemi, markalardan, kayıtlardan, çatışan bağlılıklardan ve dış kontrollerden bağımsızdır. Bu sistemin öğretmenleri kendilerinin bireysel öğrencilerinin ihtiyaçlarına uyacak tarzda gördükleri yeni materyaller eklemekte serbesttirler.

KARUNA Kİ ve USUİ REİKİ

Karuna Ki Usui Reiki'den üstün olduğunu iddia etmemektedir. Usui Reiki uygulayıcıları için onun enerjisinin hissedilişi farklıdır. Bir şifa çalışmasında hangisinin daha etkili olduğu ya da kullanılması gerektiği size söylenemez. Ancak buna sezgilerinizle siz karar verebilirsiniz. Benim şahsi deneyimlerim önce Usui Reiki ile bir şifa çalışması yapıp daha sonra uygun gördüğüm şekilde Karuna Ki sembolleri ya da yöntemleriyle çalışmayı sonlandırmanın çok etkili olduğu göstermektedir.

Özellikle bir kanser vakasında standart Usui Reiki uygulamasından sonra ur bulunan bölgeye Halu ile enerji göndermek daha sonra kalp bölgesinde Heart'ı kullanmak ve en son topraklanma için ayak altlarında Rama kullanmak son derece etkili olacaktır. Karuna Ki eğitimi aldıktan sonra nasıl bir uygulama yapacağınıza siz karar verebilecek seviyeye geleceksiniz.

Bir şifa seansında sadece Usui Reiki ile çalışabileceğiniz gibi sadece Karuna Ki ile çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Yada her ikisiyle birlikte bir çalışma yapabilirsiniz. Bu sezgilerinizle vermeniz gereken bir karardır. Karuna Ki eğitiminizde bu kararı almanız konusunda size yardımcı olacaktır.

KARUNA Kİ EĞİTİMİNDE NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

  1. Karuna Ki'nin 13 sembolünü ve bu sembollerin kullanım alanlarını öğreneceksiniz.
  2. Karuna Ki'nin 4 farklı meditasyonunu ve bu meditasyonlarla şifa kanalınızı nasıl geliştireceğiniz öğreneceksiniz.
  3. Hasta bir kişinin vücudunu tarayarak sorunu bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz.
  4. Ayrıca uzaktaki kişilerinde vücudunu tarayarak sorunlu bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz.
  5. Mudraları ve mudraların şifa seansında ve meditasyonda kullanımını öğreneceksiniz.
  6. Karuna Ki ile yakından ya da uzaktan nasıl şifa çalışması yapacağınızı ve başka insanlara ve kendinize nasıl iyileştirici enerji göndereceğinizi öğreneceksiniz.

KARUNA Kİ SEMBOLLERİ VE KISACA KULLANIM ALANLARI

ZONAR: Çalışmalarda ilk başta kullanılır ve acıyı azaltmaya yardım eder. Hücresel boyuttaki travmaları tedavi eder.

HALU: Zonardan daha yüksek boyutlarda ve seviyelerde çalışan bir semboldür. Sorunlu olan bölgeye ışır ve şifa enerjisini bu noktaya ışınlar. Bilinçaltındaki negatif paternleri ve blokajları çözer.

HARTH: Duygusal sorunların iyileştirilmesinde kullanılır. Yaşama güzellik, denge ve ahenk verir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak içinde kullanılır.

RAMA: Topraklanmada ve yeryüzü enerjisi ile bağlantı kurmada kullanılır. Alt çakralarda kullanımı çok etkilidir. Alt çakralarla üst ÇAKRALAR arasında denge sağlar. Kristalleri ve odayı da temizlemekte kullanılır.

GNOSA: Yüksek benliğimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Ruhsal ve mistik bilgiye ulaşmak için kullanılır.

KRİYA: Denge sağlamak ve farkındalığı arttırmak için kullanılır. Hafızayı geliştirici ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı etkisi vardır. Düşünceleri harekete geçirtir ve aksiyon sağlar.

IAVA: Şartlanmalarımızdan kurtulmamıza yardım eder ve farkındalığımızı arttırır. Gezegensel iyileşme içinde kullanılır. (savaş, sel, deprem vs.)

SHANTİ: Geçmişe takılıp kalmamızı engeller, şimdiki zamanda uyumlu yaşamamızı sağlar, kendimiz için hazırladığımız geleceği açığa çıkarır.

OM: Evren fonksiyonlarını bir bütün olarak temsil eder. Hayatlarımıza bütünlük getirir. Havayı temizleme, stabilize etme ve kesinleştirmede kullanılır. Işık getirir, temizler ve koruyucu etki yapar.

DUMO: Bütün çakralarla bağlantı kurar ve onları açar ve kundalini ateşinin akışını sağlayan merkezi kanalize eder.

USUI DAİ KO MYO: Her çakranın, merkezin ve bedenin ve zihnin birleşimini canlandırır. Bütün hastalığın ruhsal bedenlerde oluşan bulutlardan geldiği düşünülür ve Dai Ko Mi ruhsal bedeni temizler ve iyileştirir.

TİBETAN FİRE SERPENT: Meditasyon ya da iyileştirmede daha çok denge ve yenilik için kullanılabilir.

RAKU: Uyumlama esnasında kullanılan bir semboldür. Master ile öğrencisinin auratik alanlarını ayırmak için ve hara çizgisini aktive etmek için kullanılır.

KARUNA Kİ MEDİTASYONLARI

Karuna Ki'nin 4 çeşit meditasyonu vardır. İlk Karuna Ki meditasyonu iyileştirme kanalını kuvvetlendirmeye, kişisel Chi'yi yükseltmeye ve benliği iyileştirmeye odaklanmak için özel nefes almayı kullanan bir aktivitedir.

İkinci Karuna Ki meditasyonu merhamet enerji üzerine meditasyon yapmaktır. Meditasyon merhametinizi tüm everene yaymanızı da sağlar.

3. Karuna Ki meditasyonu sembollerdir. Karuna sembolleriyle meditasyon, sembollerle bağlantının gelişimini sağlar ve böylece sistemin tabanı olan merhamet, kalp bağlantısı da gelişir.

4. Karuna Ki meditasyonu tonlama kullanmadır. Bu uygulama Karuna Ki meditasyonunun ilk tipinde de etkileri değiştirmek ya da artırmak için kullanılabilir.

Karuna Ki Faydaları

  1. Çok etkili ve derin şifa çalışmalarını yapmaya uygun bir sistemdir.
  2. Meditasyonları, mudraları, tarama çalışmaları kişisel gelişim ve şifacılık yeteneğinin gelişmesi için çok faydalıdır.
  3. Sembollerinin çalışma alanı oldukça geniştir.
  4. Ancak teknik yönü güçlü bir sistem olduğundan bu çalışmalara zaman ve emek harcayabilecek kişilerin öğrenmesi önerilir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56434277 ziyaretçi (143796822 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)